Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki régen nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan aki régen nagyon féltékeny típus volt, az èrdekelne, higy sikerült "kigyógyulnod"ebből?

Figyelt kérdés
23L
2018. aug. 22. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

*aki régen nagyon féltékeny típus


Az sosem változik. Mert ahhoz, hogy változni tudjon, fel kell adnia az egoizmusát, az érdekemberségét, a hűtlenségét, és a pénzéhségét, no meg a rosszindulatát.


Erre egyetlen ilyen egyed nem képes. Mert ezek a jellemükben mélyen beivódott, és sosem lesznek kiegyensúlyozott, normálisan élő, békés teremtmények, akik az ő szöges ellentéteik.

2018. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Igen én voltam, mert adott rá okot és a megérzésem megsúgta.

Jelenlegi páromnál nem vagyok az, mert nem adott rá okot.

Szóval én amondó vagyok, hogy nem mindig a éfltékenykedő a ludas, ezt az opciót is meg kell nézni.


Te miért féltékenykedsz Kérdező? Adott rá okot, művel furcsa dolgokat a párod?


29n

2018. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Én addig voltam csak képes féltékeny hülyeségeken kattogni és agonizálni, amíg nem tettem rendbe az önképem, nem mentem el önismereti terápiára és nem szerettem meg saját magam. Monjduk én akkor is csak magamban szenvedtem, mert már akkor is tudtam, hogy kevés undorítóbb dolog van egy kapcsolatban a bizalmatlanságnál és hogy ez az én nyomorom, nem terheltem vele a másikat. Onnantól kezdve, hogy meglett a valós önbizalmam, terápiával helyretettem a kötődési problémáim és találtam több boldogságforrást is az életben a kapcsolatomon kívül, a féltékenység szikráját sem lehet bennem megtalálni.
2018. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A féltékenység egy önértékelési probléma okozata, és maradéktalanul meghaladható.


A mechanizmus:


Nem bízom abban, hogy szerethető vagyok, ezért másra tolom a felelősséget a saját negatív érzelmeimért, bűnbakot keresek, és ha úgy vélem, hogy végre valahára találtam(még ha ez nem is reális), akkor kilépek(menekülök) a helyzetből, és eljátszhatom a felelősségtől mentesített szenvedő áldozat szerepét.Másik formája a bűnbak, és/vagy a partner megtámadása, vádolása.


Egészséges önértékeléssel rendelkező személy a fentit nem éli át, még megcsalódáskor sem, aki egészséges az csalódik, de nem remeg meg az önképe.


Tehát az önértékeléseden kell dolgoznod.

2018. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyszer volt egy betegesen féltékeny barátnőm. Soha többet! Ennél rosszabb nincs. És nem hiszem, hogy az ilyen megváltozna.
2018. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendbe tettem az önértékelésem és találtam egy férfit, akiben megbízhatok és meg is tudok bízni.

De mindenképp a fejedben kezdődik a dolog. Amíg ott nem áll jól a helyzet, addig esélytelen a féltékenykedést abbahagyni.

2018. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
A 4-es tökéletesen leírta, én pontosan ezen mentem keresztül. Nincs olyan, hogy valaki "féltékeny típus", ez csak takarózás, külső kényszerre hivatkozás, kibújás a személyes felelősség alól.
2018. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a páromnak elege lett, és időt kért. Ő nem tudta, hogy emiatt van, egyszerűen csak rosszul érezte magát, de én tisztában voltam vele. A távolléte rádöbbentett, hogy nagyon elrontottam és, hogy a féltékenységgel és állandó bizalmatlansággal csak azt értem el, amitől féltem. Úgyhogy rendberaktam a gondolataimat, hogy márpedig Ő igenis azért van velem, mert engem szeret, nem azt aki jobban néz ki, nem azt, aki jobb fej, nem azt, aki okosabb, hanem csakis engem, hiszen ezért van velem ennyi éve. Ténylegesen az önbizalomhiány volt a ludas, de sikerült felismernem és megszabadulnom a negatív gondolatoktól. Nem volt könnyű, de sikerült. És velem maradt, mert Ő sem bírta ám a távollétet...
2018. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!