Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért állítják itt néhányan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért állítják itt néhányan, hogy a prostizás "jobban megéri", mint egy kapcsolat/barátnő?

Figyelt kérdés

Tl;dr verzió: osztottam-szoroztam, és nekem többszörös összeg jön ki prostinál, mint amennyibe egy átlag barátnő "költségei" kerülnek.

Hogy jön akkor ki azoknak, akik ezt állítják?


------


Kifejtősebb verzió:


A kifejezés alapján úgy értelmezem, csak az anyagi részéről beszélnek a dolognak, így én is most félreteszem a szeretetet, kölcsönös támogatást, és a többit, és csak anyagilag nézem.


Helyből szót ejtenék a lakhatásról: ketten együtt lakni sokkal olcsóbb fejenként, mint egyedül. Akár egy ingatlan megvásárlásáról, akár a bérléséről van szó, nyilvánvalóan olcsóbb a fele, mint a teljes összeg. Rezsi is eloszlik.

Főzni minél több emberre kell, annál olcsóbb egy adagra számolva. Ha meg valaki rendel, vagy munkahelyen eszik, akkor legalábbis nem lesz drágább az étele attól, hogy van valakije.

Kozmetikumokból, ilyesmikből is olcsóbb a nagyobb kiszerelés.

A fix költségeken elég jól lehet spórolni, ha az ember együtt él a párjával.


A szórakozást tekintve meg... én a saját példámat tudom felhozni, mi a párommal erre a célra összedobunk egy havi fix összeget felesben, ebből megy a mozijegy, belépő ha megyünk valami kiállításra vagy programra, ha mindkettőnknek megtetszik például egy könyv, akkor ebből vesszük meg. Jó bőven számoltunk, mikor ezt az összeget meghatároztuk, így minden hónapban marad - ebből szoktunk utazgatni, igaz, nem a Burj Khalifába, hanem főleg a környező országokba túrázós kirándulásokra, de néha ráakadunk 1-1 nagyon jó repülős ajánlatra (folyton nézegetjük az utazómajmot és a hasonló oldalakat, kapcsolatban vagyunk utazgató ismerősökkel, cserélünk tippeket), esetleg ha nem elég rá a pénzünk, akkor pluszban rádobjuk a hiányzó összeget, ismét felesben.

Ez kicsit konkrétabban azt jelenti, hogy évente egyszer utazunk külföldre, évi 3-4-szer megyünk belföldi "ottalvós" utazásra (kalandvágyók vagyunk, ez legtöbbször többnapos túrával egybekötött istenhátamögötti sátorozást jelent), évi egyszer kempingezünk a barátainkkal egy közöset, évi 3-4 programra megyünk (általában ebből 2 autós találkozó, 1 színház, 1 valami kiállítás, sétarepülés, akármi), a maradék szabadidőben olvasunk, főzünk, kertészkedünk, és persze rengeteget kirándulunk, ezek nem olyan hű de hűdedrága programok.

Közös megegyezés alapján a benzint ő állja, ha valahova megyünk, cserébe a fogamzásgátlómat én fizetem magamnak.

Mi úgy érezzük, elég aktív életet élünk, és mindenünk megvan, amire vágyunk, tudunk elegendőt szórakozni.

Ez az összes mindenség 40.000 forintjába kerül a páromnak havonta (nekem is, de ő a férfi, most főleg róla van szó a kérdésem miatt).


A szex részről szólva, átlag napi 1 megvan nálunk (persze van, hogy valami okból kifolyólag 1-2 nap kimarad, de cserébe előfordul, hogy egy nap több menet is lemegy, szóval átlagban szerintem mondhatjuk ezt)


Szóval évi 480.000 forintból mondhatni minden napra kijön a szex, a szórakozás, a megélhetése pedig olcsóbb, mint egyedül lenne.


Ezzel szemben netes infók alapján egy igényesebb prostituáltnál 15.000-20.000 ft egy óra (javítsatok ki ha tévedek)

Ezzel az összeggel (mondjuk az alsó határral, 15e-vel) és szintén napi 1 szeretkezéssel számolva a prostituált évi 5.475.000 forintba kerül, és akkor abban csak a szex van benne, más szórakozásra még ezen felül kell költeni igény szerint.


Akik azt írják, hogy prostihoz járni olcsóbb, mint egy barátnő, azoknak hogy jön ez ki? Nekem valahogy sehogy nem lesz kisebb összeg az 5milla mint az 500.000... főleg, ha azt is nézzük, mit tartalmaz az összeg.


És akkor tényleg, az érzelmi oldaláról egy szót se szóltam...


Miért, hogyan lenne olcsóbb a prosti? Milyen matek szerint?


2018. aug. 30. 13:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Ezt maximum azok állítják akiknek soha nem volt barátnőjük. Különben is mi az, hogy jobban megéri? A barátnő nem egy használati tárgy és a prostituált sem egy tárgy.. Emberek vagyunk, viselkedjünk is úgy.
2018. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
13%
Ez elképesztően szánalmas.
2018. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%
Elvittem nyaralni a barátnőm. 1000€ volt az ő része 200-at tudott állni. 800€-ból azért lehet kapni pár éjszakát.
2018. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

#3

De akkor miért nem olyan nyaralásra mentetek, ami kihozható 400 eur környékén, és akkor fizetitek felesben? :D

2018. aug. 30. 14:25
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

“ketten együtt lakni sokkal olcsóbb fejenként, mint egyedül. Akár egy ingatlan megvásárlásáról, akár a..”


Már itt bukik az elméleted. Azt feltételezed, hogy a költségek oszlanak. Egy csomó csaj úgy gondolja, hogy beköltözik hozzád, és majd feleztek, mert mennyivel olcsóbb úgy, de persze az a majd sosem jön el.


Ez ugyanaz, mint a menjünk kocsival, olcsóbb mint a vonat általában azt jelenti, hogy a sofőr fizet mindent, az utasok semmit, de ha megemlited a benzin pénzt akkor a persze, most nincs nálam pénz, majd megadomtól a mekkora mocsok vagy, hova lett a ferfiakb a lovagiasságig terjed a reakció.

2018. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
Itt a gyk-n is volt hiszti, hogy milyen már, hogy a párja 3x annyit keres, miért akarja, hogy beszálljon a rezsibe. 0 pont is lett mindenki aki szerint ez így van jól
2018. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#5

Lehet, hogy "egy csomó csaj úgy gondolja", de például a baráti körömben minden pár közösen építgette, építgeti a közös otthonukat.

Attól, hogy valami "egy csomó" emberre igaz, attól még nem igaz mindenkire. :)

2018. aug. 30. 14:29
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy van, akinek minden pénzt megér, hogy ne kelljen hallgatnia pl. az ilyen 10 oldalas okfejtéseket, mint ez.
2018. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Két dolog miatt jön ki olcsóbbra.

1. Havonta 4 alkalommal egy útszéli mezítlábas partizán 4×5000, azaz 20 ezer forint. Ez ugye jóval olcsóbb, mint amit te számoltál.

2. Neki barátnője is akkor lesz csak, ha a zsebébe nyúl. Főleg olyan plazaribi, amire fel is àll, és lehet vele villogni. Fizetnie kell a szolit, körmöst, fodrászt, ruhákat, cipőket, táskàt, sminkcuccot, parfümöt, szempillát. Esetleg szilikon száj, szilikon cici. És akkor még az ajtón nem léptek ki, csak dugható àllapotba hozta.

2018. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#8

Eddig bármilyen kérdést írtam ki, 2-3 oldalnyi "válasz" csak keresztkérdésekből állt, utólag kérdezgettek rá az infókra. Most gondoltam, elébe megyek ennek, és kifejtek mindent világosan már a kérdésben.

Úgy tűnik, ez se jó :)

2018. aug. 30. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!