Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan akinek külföldi a párja, külföldön élnek és megtudta tanitani magyarul?

Figyelt kérdés

Felesegem kulfoldi, kulfoldon elunk es 1 eve vagyunk hazasok. Probalom tanitgatni meg erdekli is a nyelv de nehezen megy neki, en nem vagyok nyelvtanar hogy elmagyarazzam a nyelvtani szabalyokat hogy mit miert mondunk ugy ahogy, hiaba kerdezgeti. Nehany szot megert, felismeri a magyar nyelvet, a tipikus magyar neveket es ennyi.

Ugy gondolom hogy ha gyerekunk lesz akkor majd jobban megy neki mert en a gyerekhez csak magyarul fogok beszelni (amit o is tamogat) es igy tobb magyar beszedet hall majd.

Erre racafolt az hogy talalkoztam valakivel akinek a felesege kulfoldi, o otthon a gyerekeihez magyarul beszel es regen 1 evet laktak is Magyarorszagon de a felesege megse beszel magyarul.

Kesobb osszefutottam nehany olyan magyarral itt akinek kulfoldi a parja de egyik se beszel magyarul.

Most itt nincs magyar tarsasag, se magyar ismeros ugyhogy csak akkor hall engem magyarul beszelni mikor anyukammal telefonalok.

Erdekel e hogy van e olyan aki megtanitotta a parjat magyarul.

A felesegem a rokonsagom nagy reszelvel nem tud kommunikalni pedig szeretne o is beszelni veluk.


2018. szept. 8. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Kulfoldi parom van, hasonlo a kornyezet mint nalatok, eselytelennek latom, hogy valaha is megtanulna magyarul. Bar, nem is akar, meg en is feleslegesnek tartom. Van meg ket masik nyelvünk, nem kell harmadik. Ezenfelül sok vegyest part ismerek Magyarorszagrol, de egy kulfoldi fel sem tanult meg magyarul, meg akkor sem ha mar adott esetben lassan 10 eve ott el.
2018. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én párom a kapcsolatunk előtt is tudott kicsit, szóval az én helyzetem màs. Plusz én magyarul tudok a legjobban, a másik két nyelv csak másodlagos, így rengeteget fejlődött a szókincse. Ha nektek is úgy lenne, hogy muszáj magyarul beszélni, hogy rendesen át tudd adni, amit gondolsz akkor ő is kénytelen lenne megtanulni. Így ott a közös nyelvetek.
2018. szept. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mielott talalkoztunk, a felesegem azt se tudta hogy letezik a magyar nyelv :D

Nehez ugy nyelvet tanulni hogy nincs magyar tarsasag.

Nekem is jobban megy a magyar nyelv de mivel o magyarul engem nem ert ezert kenytelen vagyok az o nyelven beszelni.

Neha beszelek hozza magyarul de alig ert 1-2 szot belole, pedig jo lenne ha neha tudnank ugy beszelgetni hogy masok ne ertsek hogy mit akarok mondani :D

2018. szept. 15. 05:00
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Miért, ha te Magyarországon összejönnél egy szlovák csajjal, aki tud magyarul, és Magyarországon élnétek és mindig magyarul beszélnétek, akkor megtanulnál szlovákul csak attól, hogy a párodnak más az anyanyelve? Dehogyis. Akkor tanulnál meg, ha beletennél pár ezer órát a nyelvtanulásba, ahogy bármelyik másik nyelvnél.


Az, hogy "próbálod tanítgatni" egy kicsit, édeskevés a komoly nyelvtudáshoz.

2018. szept. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

En eleve nem jonnek ossze szlovak csajjal mert nem csipem a szlovakokat meg a nyelvuket se.

De ha nem tudnam a felesegem nyelvet, Magyarorszagon elnenk, o tudna magyarul akkor azert megprobalnam elsajatitani legalbb egy alap szinten a nyelvet mert a csaladja nem beszel se magyarul se mas idegen nyelven.

2018. szept. 18. 00:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nézzen szét italkin, ott talál magyarul tanító embert.
2021. márc. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt engedd el. Tobb mint tiz eve kulfoldon elek, tobb kulfoldi parom is volt, de egy sem tanult meg magyarul. A legtobb embernek nincs annyi szabadideje/energiaja/penze, hogy megtanuljon egy eszmeletlen "nehez" nyelvet a parja es csaladja kedveert. Nyilvan en is orulnek neki, de teljesen megertem, akiknek ez nem prioritas.
2021. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!