Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró az, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró az, ha a párotoknak nincs semmi önbizalma?

Figyelt kérdés
Kiábrándító dolog? Nekem sosem volt túl sok, mindig kellett a megerősítés. Néha azt érzem, nagyon nagy teher ez a másik fél számára, főleg, ha nem érti, miért nincs önbizalmam.
2018. szept. 18. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Férfiként akár hosszú-hosszú egyedüllétet is eredményezhet, mert önbizalom híján a kezdő lépést sem meri megtenni, a nők felszedni pedig nyilván nem fogják. Nőként viszont más a helyzet, a pátyolgatni való, terelgethető nőt látják benne a pasik, mellettük könnyebben bele tudnak bújni az alfahím-szerepkörbe.
2018. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt kiábrándító másrészt ami engem illet ilyenkor egy pátyolgatásra szoruló gyermek vagy egy elveszett kiskutya jelenik meg a szemem előtt. Egy felnőtt embernek nem kell fogni a kis kezét. Nem mondom hogy soha nem lehet bizonytalan az ember mert ettől ember de ha állandóan a megerősítést várja állandóan segíteni kell biztatni lelket önteni belé azzal leszívja a másik ember energiáit is. Azt pedig senki nem viseli jól hosszútávon. És mint felnőtt ember (és ami engem illett mint férfi) elveszti a tekintélyét.
2018. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem probléma addig, amíg képes az önsajnálaton túllátni, lépni, s nem egoista módon csak saját magával és a kételyeivel van feszt elfoglalva. Illetve ne kifelé kacsintgatva próbáljon kompenzálni, önbizalmat meríteni, szerezni.
2018. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Hosszú távon simán ki tudja nyírni a kapcsolatot, főleg, ha féltékenység és bizalmatlanság is társul hozzá. Óriási teher és nem lehet ezzel együtt élni, ha a másik nem hajlandó dolgozni magán, tapasztalat.
2018. szept. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én össze sem jönnék ilyen emberrel, mert taszít az önbizalomhiány, önsajnáltatás és hasonló negatív tulajdonságok.
2018. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem engem hosszú távon fárasztana. Egyrészt,mert a külsö nem minden és nem kéne szerintem naphosszat ezen pörögni,másrészt meg nem egy embert láttam ilyen indokkal félremenni,hogy "kellett mástól is a megerösítés". Szerintem az az ideális,ha az ember elfogadja magát,és nem mások véleményétöl függ. Ne legyen nagyképü,de nem utálja úgymond magát. Arany középút.
2018. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És mi van az olyan kapcsolatokkal, ahol a férfi a kezdeti udvarlásával, bókjaival, kedveskedésével, lovagiasságával turbózza a nő önbizalmát, majd ahogy összejönnek, szépen-fokozatosan építi le a nő önértékelését, hogy rosszul érezze magát a bőrében, bentragadjon a kapcsolatban és soha eszébe se jusson még csak ránézni sem más férfira? Erről nagyon sok nő panaszkodik...
2018. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Semennyire, mert nem a párom. Nem kezdek kapcsolatba ilyen emberrel, még az ismerkedés elején kiábrándultam belőlük.
2018. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Tönkreteszi a kapcsolatot konkrétan, élhetetlen állapot. Tudom, voltam önbizalomhiányos, és akkoriban nem 1 kapcsolatom ment rá erre. Kizáró ok.
2018. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon zavaró. Nem azt mondanám, hogy kiábrándító, hanem tényleg nagyon nagy teher. A másik nem tud ezzel mit kezdeni. Ha tőle várod a megerősítést, az hónapok, évek után teljesen kiszipolyozza, és már nem fogja tudni megadni. Már talán tényleg ki is ábrándul, és nem látja őszintén benned azt a személyt, akit meg lehet szeretni, akire fel lehet nézni. Te mindeközben semmit sem javulsz, mert csak mint egy drogos megkapod mindig az adagodat, de attól valójában nem leszel stabilabb. Ha te nem teszel semmit az önbizalmad megerősítése érdekében, akkor egy idő után a másik sem fog.

Arról nem is beszélve, hogy ha az a felállás, hogy neked alapból "jár" a megerősítés, mert kell, akkor ő ki fog merülni, nem fogod észrevenni, hogy neki mikor lenne rá szüksége. Emellett nem szárnyalni fogtok egymás mellett a másikat erősítve, hanem csak visszahúzod, nem fogod hagyni, hogy kiteljesedjen, egyre "jobb csaj/pasi" legyen, mert te önmagadtól képtelen vagy a fejlődésre, és így attól félsz, hogy el fog hagyni.

Szóval rendesen megöli a kapcsolatot.

Úgyhogy mielőtt kapcsolatot keresel, vagy ha van is párod, fejleszd magad ebben, és ne mástól várd a megerősítést. Legyél egy teljes ember, aki önmagában is kiad egy egészet. Menj el pszichológushoz, olvass könyveket, szimplán kezdd el kiélni magad valami hobbiban, vagy sportolj, mindegy, de ha igazán számít neked, ne terheld a párodat azzal, hogy önbizalomhiányos vagy mellette és tőle várod a megerősítést. Hidd el, ha felépíted magadat, akkor magától is küldeni fogja.

2018. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!