Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elfogadott a társkeresés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elfogadott a társkeresésben a hierarchia, mint "add lejjebb az igényedet" vagy "keress a saját súlycsoportodban"?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni azt, hogy ezt a hierarchikus nézetet, miért nem utasítják el? Miért jó ez? Szerintem mindenkinek jó lenne, ha nem lenne ez a hierarchikus nézet, mert ha mondjuk valaki nem találja a párját, akkor nem fogják a fejét telebeszélni azzal, hogy add lejjebb az igényeidet és keress a súlycsoportodban. Mindenki ugyanolyan ember, mint a másik. Egy párkapcsolat is úgy működik jól, ha mind a ketten oda vannak egymásért és nem úgy, hogy nincs semmilyen kémia, de jól van ez így legalább nem vagyok egyedül.

Válások is egyrészt emiatt vannak és, ha van gyerek ő szívja ezt meg leginkább.

Egyik barátomnak is ezzel tömték tele a fejét, hogy nem valami jó pasi ezért saját súlycsoportjában keressen, ha mutatott képet, hogy milyen lányok tetszenek neki, akkor megszégyenítették azzal, hogy nem vagy jó hozzá. Nagyon leesett az amúgy is alacsonyan levő önbizalma, de rá egy jó pár évre végre talált magának egy nőt élete legelső barátnője és azóta együtt vannak. Nem adta le igényeit inkább próbálta összeszednie az önbizalmát.


2018. okt. 27. 12:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert az egész egy kasztrendszer. És ügye a kasztokból kb. lehetetlen feljebb lépni, született dolog, mint Indiában, nálunk genetikának hívják.
2018. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg léteznek különböző kategóriák, de ezt egy normális, egészséges önképpel rendelkező embernek nem kell magyarázni. Pl ha én tudom magamról, hogy van rajtam 25 kiló felesleg, akkor hiába tetszenek a kisportolt testű, minden nap órákat a konditeremben edző pasik, van annyi realitásérzékem, hogy ne csak őket hajtsam, hanem a nálam próbálkozó szimpatikus, de macis Józsinak is adjak egy esélyt. Ugyanígy az egészséges önképem miatt nem fogom a barátnőimnek mutogatni mindenféle sportoló fényképét, hogy "figyu lányok, szerintetek lehet ilyen pasim?", mert én magam is érzem, hogy elég kevés rá az esély (bár nem lehetetlen, de elég kevesen hajlandóak több évig próbálkozni és átlendülni a sorozatos visszautasításokon, mire összejön egy párkapcsolat).
2018. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az idióta kasztelméletet a nők propagálják, simán azért, mert megtehetik: a férfiakhoz képest sokkal kevesebben vannak, még egy átlag alatti lánynak is bőven akad udvarlója. Persze ők maguk sose tartják be a játékszabályokat, ha megtehetik, helyből jobb pasast választanak, mint ők maguk.
2018. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

Azért tudnék mutatni jópár emberpárt ahol a férfi kisportolt testű , helyes és duplatokás felesége van, már barátnőként is kövérek voltak, nem ducik, nem molettek, kövérek.

Nem értem a jelenséget, de nem is nekem kell érteni.

2018. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
95%

Már megint elértünk ahhoz az incelből fakadó hülyeséghez hogy a jó testű szép, okos nő JÁR a férfiaknak.

"Merthát van sportos alkatú simerősöm akinek kövér a felesége, szóval hádde nekem JÁR egy jó nő!"


Ez nem így működik. Ha tetszetek egymásnak, oké. Ha nem, akkor keresni kell tovább. De igaz hogy a hasonló a hasonlót vonzza - összejöhet valaki otthonülős, nem bmbakinézetű férfiként egy abszolút 10/10-es nővel, mert vannak ilyenek is. De ha hatalmas a különbség az életvitelben, értékekben, gondolkodásban, pár hónap alatt úgyis szétmennek. Persze akkor a nő lesz a ribizli... :D


Ezt a vegyél vissza az elvárásaidból általánosítást is azért mondják, mert ha magadhoz hasonló embert találsz, nagyobb a statisztikai esélye hogy együtt maradtok. De ha neked más az ideálod, akkor tarts ki amellett és tojd le mit mondanak, lehet bejön. Csak aztán ne a nőkön vezesd le a dühöd ha nem, hanem értékeld át a döntésed.


Nekem is van barátnőm aki szintjén felül keres évek óta - 8 éve nincs sikere, sehol sem tart az életben. Ekkor már bőven ráfér valakire egy újraértékelés - vagy legyél reálisabb, vagy fogadd el hogy egyedül maradsz.

2018. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
92%
"Azért tudnék mutatni jópár emberpárt ahol a férfi kisportolt testű , helyes és duplatokás felesége van, már barátnőként is kövérek voltak, nem ducik, nem molettek, kövérek." - De lehet, hogy ők másban hasonlítanak, ami nekik fontosabb volt megismerkedésükkor. Ha nem tetszettek volna egymásnak valamiért, akkor nem jöttek volna össze, mint ahogyan te sem jössz össze olyannal, aki neked nem tetszik.
2018. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!