Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet visszaszerezni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet visszaszerezni az exet?

Figyelt kérdés
Április óta vagyunk külön, igazából én rontottam el és ezért szakított velem, nagyon nehéz időszakom volt pszichikailag, elvesztettem a kontrollt és ment az érzelmi manipulálás, folyamatos veszekedések amit ő sajnos nem bírt. Nagyon jó pár voltunk mindent megtudtunk beszélni, igazi lelkitársak voltunk és bármikor számíthattam rá, mindig ott volt nekem és én is neki. Csak sajnos nagyon erősen ragaszkodtam, és annnyira hogy ez neki sok volt. Függő voltam elvesztettem a kontrollt. Őrült módon viselkedtem. Nyáron pszichologushoz mentem, aki kezelt és az exem azt mondta ha ennek vége, ha látja, hogy ujra tudok normális lenni akkor beszélhetünk. Nagyon igyekeztem, nyáron többször próbáltam keresni, hogy találkozzunk de nem volt nyitott erre sajnos. Nagyon hiányzott de az volt a szemem elött, hogy szeretem nem akarom becsapni. Most végre újra nyitott egy találkozásra, a héten fogunk találkozni de nem szeretném átverni azzal, hogy mennyire tökéletes vagyok magamat akarom adni és manipulálni sem akarom viszont szeretném visszakapni. Szeretném ha látná rajtam, hogy megváltoztam de mégis jó lenne újra együtt. Csak félek nem tudom hogy viszonyuljak hozzá, mert az sem lenne jó ha meg se mernék szólalni. Mit gondoltok, hogy viselkedjek? Hozzam fel a múlt szép emlékeit? Vagy csak hagyjam ami jön? Viszont akkor lehet csak egy sima baráti beszélgetés lesz és nem hoz fel benne semmi érzést. Nem szeretném, hogy azt gondolja jól döntött mikor kidobott. Végre van lehetőségem helyre hozni. Ti mit tennétek?

2018. okt. 29. 11:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és szépen váltunk el, azt mondta ő szeret de most háttérbe vonul időt ad, hogy összeszedjem magam. Es ezt nagyon komolyan mondta mert azóta is távolságtartóan viszonyul felém, legalábbis eddig
2018. okt. 29. 11:55
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Én olyan emberrel össze se jönnék újra, mint az exed.

Oké, hogy egy embernek erősnek kellene lennie többnyire, de az életben nem lehet állandóan mindenki az.

És egy kapcsolatnak nem az a lényege, hogy csak akkor vagyok ott a párommal, mikor minden klappol és csupa jó dolog történik, hanem akkor is, mikor a másik szarban van, lelkileg, akárhogy.

Vagy neki hogy esne, pl ha nőről lenne szó a párodban, mivel nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy, de tételezzük, hogy barátnőd hagyott ott, akkor neki hogy esne, ha később esetleg gyereket szülne neked, de akár hogy is, bele esne a szülés utáni depresszióba, és csak azért hagynád ott, mert nem akarsz vele foglalkozni?

Normális ember támogatja a párját és nem kibassza.

2018. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén szólva a "jóban,rosszban" részt elbuktátok. Innentől mindegy mit szenvedtek össze-vissza.
2018. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkoztam ezen én is és az elején mondtam is neki, hogy ha igazán szeret nem teszi ezt a nehéz időszakomban de aztán ahogy telt az idő kicsit bele gondoltam az ő szemszögéből is. Elengedtem a múltat volt ami volt megtörtént már úgy sem tudjuk megváltoztatni.
2018. okt. 29. 12:41
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

#2. válaszoló vagyok: Azt tudom mondani, mint a korábbi hozzászólásomban is:


Egy kapcsolat arról szól, hogy jóban-rosszban kiállunk a másik mellett. Nem szólhat mindig csak jó dolgokról egy kapcsolat. Mert nem is feltétlenül csak egy kapcsolatnak vannak buktatói, hanem magának az életnek.

És lehet ezért kibuksz, hülyén viselkedsz, nehezen oldod meg a helyzet. És mit érezhetsz ilyenkor, ha még az sem áll melletted, aki azt mondja, hogy szeret.


Egyáltalán az ilyenek majd hogyan akarnak házasodni?

A fogadalmi szövegben benne van:


"Szeretni foglak jóban és rosszban, egészségben és betegségben, gazdagságban és szegénységben, amíg a halál el nem választ."


Ez a lány nem szeret. Nekem eddig csak olyan barátnőim voltak, akik csak a jóban voltak mellettem.

2018. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Én védelmembe venném azért az exedet egy kicsit most. Nem tudok egyetérteni a csakis őt okoló válaszolókkal a "jóban / rosszban" kitétel alapján.


Nem írtad le, hogy:


-Mennyi ideig tartott ez a nehéz időszak?

-Mennyire durva veszekedések voltak ezek?

-Milyen gyakran veszekedtetek?

-Min kaptatok össze egyáltalán? (minél kisebb semmiségeken húztad fel magad állandóan, a párod számára ez annál rosszabb lehetett)


Nekem volt exem, aki a kapcsolat felétől egészen a végéig egyre gyakrabban kötött bele mindenbe, amit csináltam (valószínűleg hormonális zavara lehetett, de már nem érdekel), veszekedett semmiségeken, állandóan zsörtölődött, durva kijelentéseket tett de úgy teljesen váratlanul.


Más szóval úgy csinált, mint egy akaratos kisgyerek és nem lehetett rá hatni érvekkel.


Na, én ezt 1+ év szenvedés után (mert számomra, amit művelt, az szenvedés volt) meguntam és kiadtam az útját.


Igenis van olyan viselkedés, ami nem fér bele egy kapcsolatba. Persze lehetnek nehéz időszakok, nekem is voltak, de nem a páromon vertem le. Ő viszont igen. Itt a különbség.


Az, hogy együtt vagyunk jóban, rosszban nem azt jelenti, hogy boxzsáknak használhatom a páromat! A párod nem a csicskád, hanem a társad, akit elvileg szeretsz. Viselkedj úgy.


A jóban, rosszban inkább anyagi / egészségügyi témakörökben játszik. Ott megértem, ha vannak nehéz időszakok, de azt senki sem köteles tűrni, hogy a párja üvöltözik vele, mert az uborkaszeletek 2.5 cm helyett 1.5 cm vastagságúak lettek. (valós történet, amúgy)


Kérdező, ha megváltoztál és az exed nyitott a dologra, akkor kezdjetek tiszta lappal. Nem emlegetném fel a régi dolgokat, mert az biztos nem volt leányálom.

2018. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem úgy tűnik mégsem voltatok annyira lelki-társak mint gondoltad.
2018. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az utolsóval. Egy picit én is védelmembe venném az exed (mindamellett szívből drukkolok, hogy összejöjjön, amit szeretnétek). Én is megéltem, hogy minden rossz volt, ordított, megalázott; kibeszélte a lefgéltettebb titkainkat; a végén meg meg is csalt. Szóval van mindennek határa; ez azért függ a dolgok súlyosságától is.
2018. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Azért ne kezdjük már el rögtön az exet hibáztatni. Az, hogy valakinek problémái vannak, még nem ad mentséged arra, hogy érzelmileg manipulálja a párját!
2018. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Én is úgy gondolom hogy az exedet hibáztatni nem túl okos dolog. Van az a szituáció, amikor az embernek elege lesz a másik viselkedéséből, és itt jöhet bárki a jóban-rosszban című történettel...
2018. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!