Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet le győzni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet le győzni a kapcsolat függőséget? (Pszichológuson kívül)?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elkezded becsülni magad.
2018. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem tudja helyetted legyőzni, arra egyedül csak TE vagy képes. Így nincs szükséged pszichológusra sem. Ha ezt felismered, akkor bármilyen problémát képes leszel megoldani az életben.

Gyakorolj önismeretet.

2018. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önismerettel.

Olvashatsz ilyen jellegű könyveket.

2018. okt. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én voltam kapcsolatfüggő. Azért voltam az, mert folyton szeretethiányom volt. Gyerekkoromban nem kaptam belőle eleget. Aztán a kapcsolatfüggőségem miatt, mivel egy kevés szeretetnek is úgy örültem, mint majom a farkának, megelégedtem az olyan emberekkel is, akik tönkretettek, kihasználtak, átvertek, megcsaltak, otthagytak. Soha nem dícsért meg senki, soha nem támogatott senki.


A százezredik csalódás után belefáradtam az egészbe. Már nem akartam több kapcsolatot, se jót, se rosszat. Az önismeret az mindig érdekelt, ennek köszönhető, hogy rengeteget foglalkoztam pszichológiával, ezért nem akartam pénzt kidobni külön egy pszichológusra. Ahogy kutattam magamban, annál közelebb kerültem az igazsághoz. Mindig magamat hagytam utoljára, elővettem végre magam, leporoltam, és rájöttem, hogy nekem szükségem van végre rám.


Innentől kezdve célokat tűztem ki magam elé, pozitívan és keményen álltam a dolgokhoz. Megtanultam nemet mondani. Ahogy kimondtam másoknak a véleményem, valami megváltozott. Már nem lettem többet bólogató kiskutya, és felnéztek rám, nem tiportak el. Lett újra önbizalmam. Elkezdten túrázni, sportolni. Több új embert ismertem meg.


Megtanultam egy életre, hogy egy kapcsolat csak akkor jó, ha kimondjuk, amit érzünk, gondolunk, mert a másik ember nem kódfejtő, mindenki a szavakból ért a leginkább és az őszinteségből. Ha nem mondjuk el, hogy valami bánt, nem tetszik, vagy másképp kéne, akkor a másik azt fogja hinni, mindent jól csinál, és neki sem lesz esélye fejlődni, de nekem sem, és a másik rámtelepszik, mindent megtehet velem.


Ha feladom az életem, és önmagam, akkor én is rátelepszek a másikra, mert nélküle senki leszek. De ez nem helyes. Egyedül és egésznek kell lennem, egyedül is ember vagyok. Egy kapcsolat nem két fél, hanem két egész ember. Azért kell a kapcsolat, hogy a boldogságomat megosszam valakivel, nem azért, mert tőle várom a boldogságot.


A szeretetet, amit nem kaptam meg gyerekkoromban, nem fogja az ellenkező nem, sőt senki sem pótolni. Ezt kellett megértenem.

2018. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tobb fiatal szeretovel legyoztem a kapcsolatfuggosegem. A sok pszichologia meg egyeben nem segitettek. Mostmar veluk jobb szeretek talalkozni/szexelni,mint a sajat elettarsammal. Igy mar nincsenek kellemetlen szituk,h miert akarok mindig vele lenni ,miert nem mehet nelkulem sehova. Mostmar nem erdekel ,hova megy es,ha tudom,lecserelem.
2018. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!