Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, hogy legyen valakinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az, hogy legyen valakinek célja az miben nyilvánul meg, milyen célokra gondoltok?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen cél, amit kezdeni akar magával az életben, és amiért tesz is. Nem csak teng-leng a világban, hogy "hát majd csak elmúlik az élet valahogy", hanem kitűz egy bármilyen célt, ami irányába az életét igazgatja. Akár karrierépítés, családalapítás, gyarapodás is lehet ez, de nem csak. Kutatói célok, sportban elért események (mittudomén, meg akarja mászni a K9-et vagy ki akar jutni az Olimpiára vagy bármi hasonló, nem ennyire extrém dolog, de érted), művészeti vonalon valami cél (kiadott könyvet szeretne, galériát a saját képeivel, tudjisten), vagy gyakorlatilag BÁRMI, amire azt tudja mondani, hogy ő márpedig ezért a valamiért küzd, ezért hajt, és nem csak poshad otton a lerohadt albérletében (vagy talán a szüleinél), bármiféle elképzeléssel a jövőjét illetően, elvan a maga kis monoton szürke életével, és chipset zabálva nézi esténként a valamilyen valóságshowt, nagyon faxa csávónak érezve magát, hogy ő bezzeg ennél jobb.


Én legalábbis erre gondolok, és a gyerekeimtől is hasonlót fogok elvárni. Ahogy magammal szemben is, természetesen.

2018. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És, ha csak annyi célja van, hogy legyen egy boldog, harmonikus kapcsolata? Mert igazából a legtöbb ember erre vágyik, hogy megtalálja élete szerelmét és együtt tartalmasan töltsék el idejüket, élményeket szerezzenek. Ha az ember egyedül van huzamosabb ideig akkor nem csoda, hogy teng-leng. Persze ezt nem úgy értem, hogy a szülei eltartják, mint egy nagy gyereket, hanem hogyha van egy stabil anyagi helyzete, de mellé nincs párja akkor nem csoda, hogy nem valami tartalmas az élete. Ezért is kell társ. Az ember társaslény. Persze van akik egyedül élvezik az életet, hát egészségükre, de nem mindenki ilyen.
2018. nov. 4. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"És, ha csak annyi célja van, hogy legyen egy boldog, harmonikus kapcsolata?"


Az emberek jelentős része nem tartja túl sokra azt, aki beéri ennyivel. Én is velük értek egyet, mert aki ilyen, annak a jelek szerint egyáltalán nincs igénye a belső fejlődésre, arra, hogy új tulajdonságokat, készségeket hozzon létre magában. Számomra ez a szellemi restség egy szélsőséges megnyilvánulási formája.

2018. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De mi van akkor, miután van párkapcsolatod? Célnak jó, egy ideig, de miután megszerzed a párod, akkor mi történik utána? Ezzel nekem ez a legnagyobb bajom. Mert persze, mondhatja azt az ember, hogy most átmenetileg a párkapcsolat a célja és most ezért tesz aktívan, minden mást pihenőpályára helyez, de mi van az után? Akkorra is kell egy cél. Érted, az önmagában semmire sem elég, hogy van párkapcsolatod, ez még nem egy életre szóló cél, hogy elmondhasd magadról, van valakid. Szóóóval... Ez nem egy igazán ambíciózus cél, és ezt nem is igazán lehet komolyan venni, hogy őszinte legyek. Mármint, mint tervet az életedre vonatkozóan.


1. voltam.

2018. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De miért kéne állandóan tervezni? Minek tervezik túl az emberek az életet? Azok szoktak lenni a legharmonikusabbak, legnyuhodtabbak akik a jelennek, mának élnek. Nem tudhatjuk mit hoz a jövő ezért kéne a jelenre koncentrálni. Nekem azért az a célom, hogy legyen valakim, mert nem vagyok társfüggő egy olyan nő társaságát keresem, akit tudok szeretni, külsőleg is vonz, jókat tudunk beszélgetni és élményeket gyűjtünk stb. Felesleges kényszerből célokat kitűzni mivel arra kéne törekedni, hogy jól érezzük magunkat. Belső fejlődés az magátol jön. Öt éve nem volt világképem, világtalan voltam, semmiről nem volt véleményem majd kor előrehaladtál lett világképem, sok mindenről van véleményem, elkezdett érdekelni a politika és lazább is lettem. Ezek maguktól jöttek. Minek törekedjek a többre? Mikor lesz elég? Sokan mondják, hogy jó lenne, ha valami több lenne, de mikor lesz elég? Ha több lesz valamiből akkor boldogabb lesz valaki vagy inkább bélpoklos lesz? Nekem ezek a kérdések vannak a fejemben amikor a célokra gondolok. Egyébként a filozofia is elkezdett érdekelni és elszoktam merengeni némely kérdésen.
2018. nov. 4. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
De most akkor azért tetted fel ezt a kérdést, hogy minket győzködj az igazadról?
2018. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak azon gondolkozom, hogy miért jó a másiknak az, ha célokkal van tele? Nem kell attol félni, hogy én mondjuk visszahúzom, ha neki az a célja, hogy diplomát szerez akkor szerezzen magának. Ebbe nem fogom visszahuzni, ha élvezi csinálni akkor csinálja, örülök, ha boldogan látom.

A jelenlegi életemmel megvagyok elégedve. Anyagilag is jól állok megkeresek annyit amennyi elég. Sőt nem rég kaptam fizetés emelést. Csak amiatt vagyok elégedtlen, hogy nincs párom ezért célom az, hogy megtaláljam. Az, hogy ezután mi lesz az kifürkészhetetlen ezért érdemes jelenben élni.

2018. nov. 4. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy tudd, ha ezt a fajta győzködést bárkinek elkezded, pánikszerűen menekülni fog a közeledből.
2018. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért győzködök, mert mindenki komolyan veszi magát, hogy itt célok kellenek meg ambíciók, tervezés. Én is kérdezhetném azt, hogy mi lesz azután. Ha egymás után jönnek a célok mikor lesz boldog, mikor elég neki? Mert én látom az ilyen embereken azt, hogy kiüresedett az életük, ha nem tudnak a jelenben élni. Vajon a buddhisták miért érik el a lelki békét? Azért, mert arra törekednek, hogy ne legyen a fejük tele felesleges gondolatokkal és élvezzék a szép jelent.

Persze ez a nyugati társadalomban azért nehéz ez, mert kell, hogy legyen valakinek munkája és sajnos némelyik munka nagyon keveset fizet. Ez a rendszer hibája és lehet az igazságtalanságok ellen lázadni forradalom formájába. Fiatalos erőre van szükség akik az igazságos boldog életért küzdjenek és ne süpegyenek bele a kiüresedett dolgokban. Ebben az országban nagyon is kéne forradalom és támogatnám is, ha lenne.

2018. nov. 4. 21:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez fotelfilozofálás, és ne haragudj a kéretlen véleményért, de szerintem még csak nem is valami magas színvonalú, összehasonlítva azzal mondjuk, mint ami pl. a hafr blogon megy (konzervatív) vagy a vincentblogon (baloldali). Ja, és ezt az ottani hozzászólókra értem, akik hasonlóan értelmesek, mint a posztolók. Ha már filozofálsz, akkor talán először a filozófia történetét kellene elővenned (pl. Jostein Gaarder "Sofie világa" c. regényét), ja, meg egy helyesírási szótárt (süppedjenek).
2018. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!