Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat mellett barátságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat mellett barátságokat fent tartani?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve vagyunk együtt a párommal. 1 éve össze is költöztünk egy másik városba (értsd:kisvárosban laktunk és elköltöztünk egy nagyvárosba, kb 70km-el arrébb). Mindketten a húszas éveink elején járó dolgozó emberek vagyunk. Szeretjük egymást, boldogok vagyunk, épül a közös élet.

Egy valami mégis foglalkoztat: Tényleg törvény szerű, ha az embernek kapcsolata van a "barátok" elfogynak?

Előtte se volt olyan hú de sok barátom, de mióta együtt vagyunk, egyetlen egy barátnőm maradt.

Próbáltam mindent elkövetni, de miután összejöttem a párommal nem igényeltem már az esti bulizgatást. Napközben dolgoztam és a szabad időm nagyobb részét a kapcsolatomra fordítottam. Javítsatok ki ha ez nem természetes?

A barátnőim pedig szépen lassan bezárkóztak. Kihagytam 1-2 programot, mert dolgoztam vagy szimplán pihenni akartam kicsit. Utána a következő alkalommal már nem hivtak. Nem csörgött a telefonom, hogy tanácsot kérjenek, elújságoljanak egy jó hírt vagy megkérdezzék hogy vagyok. Próbáltam fent tartani az egészet. Telefonálni, irni. Nem volt az igazi. Nem tudtunk beszélgetni, inkább kínos volt. Pedig annyira közelinek éreztem őket. Most meg, szinte idegenek.

Egy barátnőm maradt, de ő most egyetemista, messze tanul így ritkán találkozunk. Akkor viszont minden olyan, mint 10 évvel ezelőtt a barátságunk kezdetén. Hálás vagyok, hogy ő nem fordult el tőlem.


A kérdés az, hogy magamban kell a hibát keresnem, vagy ilyenkor mikor az embernek a szerelmi élete kiteljesedik, akkor a barátságokat már képtelenség fent tartani?



2018. nov. 6. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem emberfüggő. Mikor össze jöttünk a párommal, maradtunk az én szülővárosomban. Egy év és úgy eltűntek a barátok. A bulizós, piálós élet már nem kellett. Mások lettek a tervek, célok, feladatok.
2018. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 éve vagyunk házasok, 2 gyermekünk van, de mindkettőnknek ugyanazok a közeli barátai, akik akkor voltak, amikor összejöttünk. Persze kevesebb idő van a barátokra és nehezebb is találkozni a más település miatt, de keressük egymást, mindig tudunk a másikról és havi 1 találkozást mindenképp beiktatunk.


A haverokkal már más a helyzet, valakivel évek óta nem beszéltem, pedig szeretettel gondolok rá. De a barátok azok tartósak. 😊

2018. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember a 20-as évei második felében egyébként is kiszanál sok barátot, egyszerűen már nem az a fontos hogy velük építsd a kapcsolati hálót. Na meg ahogy felnövünk, jobban kezdjük becsülni a mélyebb barátságokat.

Biztos az elköltözésetek is belejátszott, de ezek a volt barátok akkor annyira mégse kötődtek hozzád, ha 1-2 alkalom után nem kerestek.

Egyetemről 3 nagyon jó barátom maradt meg, vagy 15 lemorzsolódott. A 3-ból 1 kiment külföldre, és elvágta magát kicsit tőlünk. 2 barátnőm és én az évek alatt túl voltunk sok mindenen - egyiket többször műtötték, másik több évi külföldi kinn élés után szakított a pasijával, volt itt pánikbetegség, tanácstalanság, sok hónapos hallgatás, összeveszések... aztán mégis amikor megint egymásra találtunk, ugyanott folytatjuk. Most, 11. évében jár a barátságunk, és ugyanolyan erős mint az elején.

Egyébként meg remek alkalom ez amiben benne vagy hogy új barátokat szerezz, ez nem egy statikus dolog. :)

2018. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!