Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagy korkülönbségű kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagy korkülönbségű kapcsolatok szinte minden esetben halálra vannak itélve?

Figyelt kérdés
Leszűkitem a kört, konkrétan az érdekel, hogy ha a nő idősebb úgy kb 10 évvel, illetve a férfi huszonéves és a nő meg harmincas. Jellemző az ilyen pároknál hogy rövid együttlét után kb egy év gyereket vállalnak? És a gyerek születése után meg szakitanak? Tudom, biztos vannak akik nem ezt csinálják de úgy általában mi jellemzi az ilyen kapcsolatokat? Két ilyen párt is tudok, az elsőben kereken 10 év a korkülönbség, a nő 35, a férfi 25 éves most. Mostanra már nincsenek együtt, de egy év együttlét után vállaltak gyereket, majd a gyerek születése után szakitottak, valamikor idén. A másik párnál 9 év a különbség, a nő 33, a férfi 24 éves, most van útban a gyerekük, jövő tavasszal születik meg és egy éve vannak együtt. Szerintetek az ilyen nem elhamarkodott? Valóban a nő életkora miatt ilyen sürgős, sőt a második párnál a nőnek van egy 12 éves fia, természetesen egy másik férfitől és a mostani előtt is jó pár pasija volt, róluk nem tudok semmit. Valóban csak rövidebb ideig tartanak az ilyen kapcsolatok a korkülönbség miatt (csak pár éve), ellenben azokkal akik nagyjából egyidősek és gyerekkoruk óta együtt vannak. Az ilyeneken azt látom, hogy össze is házasodnak és nagyon sokáig együtt vannak. Még a második párról annyit, hogy a férfi mintha már nem önmaga lenne, teljesen megváltozott, az első párról nem sokat tudok. Mi ennek a pszichológiája? Volt valaki ilyen kapcsolatban? Mi lett aztán belőle? Mi lett a vége?
2018. nov. 13. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig idősebb nővel voltam együtt, de sosem akartam gyereket. Ahogy egy fiatalabbtól vagy korombélitől sem akarnék. Nem törvényszerű, hogy gyerek, aztán szakítás lesz. Ettől függetlenül én is láttam ilyet. De teljesen fölösleges statisztikát vonni és belevinni a korkülönbséget, mivel bemagyarázás. Azonos korosztályú házasságok épp olyan számban mennek tönkre és maradnak egyedül az anyukák.
2018. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember függő, nem gondolnám, hogy lehet, szabad általánosítani. Persze van "pszichológiája", úgy mint MINDENFÉLE emberi kapcsolatnak. De ha még jobban körülnézel minden kapcsolatra találsz pozitív meg negatív dolgokat. Nem a kortól lesz ilyen v. olyan hanem az érettségtől, gondolkodástól,elvekről, neveltatés, tervek, célok, stb. Amúgy a 8-10 év még sztem. belefér.
2018. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, de a 60-as évek óta évente 25-30 ezer házaspár dobja be a törölközőt Mo-n, pedig olyan nagyon összeillettek, ugye.
2018. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy ismert embert említsek: Deutsch Anita és Kinizsi Ottó 10+ éve házasok, és a nő kb. 10 évvel idősebb.

Hugh Jackman felesége is idősebb 13 évvel, nem rég olvastam, hogy már 1995 óta együtt vannak. Az gombócból is sok.

Macront meg se említem, aki a tanárnőjét vette feleségül, akit 15 évesen ismert meg.

2018. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokatestvérem egy 10 évvel idősebb nővel élt együtt évtizedekig. Az unokatestvérem 52 évesen meghalt sajnos. Mármint ennek semmi köze a nőhöz, csak ezért lett vége.
2018. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy. Valahogy csinálja mindenki és valami lesz. Én saját magam körül nézve alig látok olyan kapcsolatot, amire azt mondanám, hogy hű. Szóval nem az van, hogy a világ ideális kapcsolatokkal van tele és ez majd nem az lesz.
2018. nov. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy mindenki azt csinálja amit leirtam hanem úgy általában kérdezem h leginkább mi a jellemző ezekre a kapcsolatokra. Kivételek meg mindig vannak és lesznek is
2018. nov. 14. 06:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak 4 év van, az én javamra. Azért működik, mert egyikünket se érdekli. Egy csak egy szám, és semmi jelentősége.

A nagy korkülönbség két esetben nem működik.

1. Más életszakaszban vannak. Egyik tanul, szülőktől függ, időre haza kell érni. (Megrekedt gyerek státuszban.) A másik önàlló, dolgozik, több felelősség, több szabadság. Ilyenkor az a baj, hogy nem tudják megérteni egymás problémáit, örömeit.

2. Egyikük vagy mindkettő a korkülönbség tényén kattog. Valahol a hàttérben mindig ott a vezérhangya. Ez akkor persze elkerülhetetlen, amikor 20 év van köztük, és mindig magyarázkodni kell idegeneknek is, hogy nem az anyukája/apukája, hanem a párja.

2018. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nincs leginkább mi jellemző? Leginkább mi jellemző egy 20 éves lányra, egy gyári munkára, egy ffi főnökre stb...
2018. nov. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek. Élnek.
2018. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!