Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy hátrány (kapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy hátrány (kapcsolatok terén), ha valaki pszichopata?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, mert nekem tényleg nincs ilyen problémám, hanem csak úgy, általánosságban kérdeztem.
2018. szept. 11. 01:12
1 2
 1/14 AchromaticSmarties ***** válasza:
77%
A pszichopatának előny, mert gátlástalan és (általában) intelligens, ezért mindig talál prédát, a prédának nyilván hátrány, hiszen el kell szenvednie a pszichopatát.
2018. szept. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szenvedés alatt azt érted, hogy játszadozik vele? Egyszer lelki terrort alkalmaz, máskor pedig kedves hozzá?
2018. szept. 11. 01:23
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Egyes mindent elmondott amit kell. Olyan lehet, mintha egy androiddal próbálná romantikázni.

32/f

2018. szept. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert úgysem jön rá a barátnő.
2018. szept. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Az "áldozat" n feltétlen szenved. Az esetek többségében nem tudatosul benne, hogy párja pszichopata.

Az, hogy a pszichopata nem/kis mértékben érez empátiát, attól még tisztában van azzal, hogy mik a morális szabályok egy kapcsolatban. Tudja, hogy tettei fájdalmat okozhatnak társában. De ettől még nem gonosz, nem feltétlen használja ki/él vissza a helyzettel. Ez rajta áll.

Az hogy nem empátiából, meg szerelemből teszi amit tesz, hanem mert tudja, hogy ezt "kell" tennie, attól még örömet tud okozni társának és fenn tud tartani egy normális (vagy annak látszó) kapcsolatot.


Szenvedni a fél nem szenved, hisz megkaphatja a szeretetet,törődést, mire vágyik. Szenvedés akkor van, ha a pszichopata kihasználja őt, manipulálja és terrorizálja, oly módon, hogy az alany fájdalmat is okoz (lehet úgy manipulálni valakit, hogy az alany nem sérül, sőt nem is tudatosul benne).


Szóval nem hátrány. Egy normális emberek által létesített kapcsolatban is lehet szenvedést okozni és szenvedni. Az indokok másak, a megnyilvánulása is másabb, de ugyan úgy fájdalmas.

2018. szept. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szociopatára gondoltál inkább? Az valszeg kifejezetten előnyös az ő számára, bár nem biztos, hogy ez boldoggá teszi. Nem hiszem, hogy értékelik a párjukat. Talán észre se veszik, ha szerencséjük van.
2018. szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
Ha férfi vagy, akkor előny. Ha nő, akkor hátrány.
2018. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ki ne venné észre ezt a párján? Itt mindig meglepődök...


Nekem volt egy srác isemrősöm aki produkált pszichopátiás "tüneteket". AZ igaz, hogy csak én vettem észre - legalábbis már elég korán, a legelső a társaságban-, de aki kicsit is figyel a másikra, az észreveszi.


Az érzelmeket, érezelemkifejezéseket ha nincsmögöttük érzelem csak tanult és felvett viselkedés, észreveszi, aki nem autista, higgyétek el. Pl nála a legfeltünőbb és "grotezskebb" ilyen apróság az volt, amikor szoviálisan mosolygott reakcióképp valakrie bezsélgetés közben:

széles mosoly gyorsan, majd egy pillanat után el is tűnt .. Nekem ez is feltűnt, az őszinte mosoly lassan tűnik el, a kamu pont így. Az érdeklődést is -szerintem- csak a vak nem vágta le, hogy valójában monoton és érdektelen. -Gondoltam én, de a legtöbb embernek ez sokáig nem tűnt fel. Egy idő után persze felfogták, hogy nincs benne sok empátia.


Mondjuk eleve érdekel a piszhológia és hamar bele tudok látni az emberekbe, és a testbeszéd is hobbim. Én azt nem értettem inkább, a többiek ezeket miért nem látták rajta sokáig, amikor jeleztem neki, ő maga is nagyon meglepődött, hogy én ezt látom rajta, és mások miért nem veszik észre.


Egyébként halál szerethető ember volt, tényleg mindneki szerette és élvezte a társaságát, de mindig is olyan volt, mintha 2 személyiség lenne, mert volt olyan oldala és gondoatai amiket velem pl megosztott ( mással nem), amitől voltak anno 1-2 álmatlan éjszakáim.


Havernak, barátnak simán tud működni egy ilyen dolog, kapcsolatot biztosan nem szeretnék, és mint írtam, én pl biztosan észre is venném, de egy idő után szerintem mindenki más is. Még úgy is, hogy egyébként nagyon sok dolgot meg tudnak játszani, meg lehet maszkot viselni, 100%-ig nem lehet ezt elrejteni állandóan valaki mellett.

2018. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*Bocs az elgépelésekrét.

ÉS persze most kiragadtam 2 apróságot példának, de sokkal több volt ennél ami árulkodott erről nála. Később ez be is igazolódott, hogy van ilyen "gondja".

2018. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

#8

"Az érzelmeket, érezelemkifejezéseket ha nincsmögöttük érzelem csak tanult és felvett viselkedés, észreveszi, aki nem autista, higgyétek el."

Az alapvető(nem tanult) emberi érzelmek a félelem, a düh és a szeretet. Minden más tanult érzelem. A "kis Albert" kísérlet ezen 3 alapvető érzelem kondicionálásán alapszik.


Mint ahogyan te magad is írtad, rajtad kívül senki nem gyanakodott arra, hogy bármi gond lenne vele. Tehát átlag embert egy pszichopata könnyedén átver, az alany pedig semmit nem sejt ez idő alatt.

2018. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!