Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem igazából beteg?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem igazából beteg? Pszichoszomatikus betegség?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy több dolog is akad amit nem tudok hová tenni.

Mostanában sokat betegeskedik a férjem. Tél van, hideg, oké. De mindig akkor mikor nem vagyunk együtt. Most például a munkán miatt egy hetet nem vagyok otthon, ő meg bekerült a kórházba. De tavaly is ugyanez, ugyanígy lejátszódott.

Elbúcsúztunk mikor utaztam el, ő is elutazott, kikísért és akkor még semmi baja nem volt egy kis megfázáson kívül.

Mellette azt mondogatja folyton hogy én egyedül hagyom amikor beteg. Ami nem igaz.


Ha nem vagyok otthon két napig ideges, fáj a háta, dereka, megfázik minden bsja van, pedig nem egy életképtelen ember.


Ja és azt hozzá kell tennem hogy nem színlel és fiatalok is vagyunk.


Ilyenkor mi a gond? Vagy csak nagyon elkényeztetem?

Nagyon ragaszkodó, és mikor együtt vagyunk akkor megy rendesen a kényeztetés mindkét részről.



2018. nov. 26. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesleges betegségnek címkézni, egy jó szakembert kéne keresni, aki nem gyógyszerekkel tömi tele, hanem a lelki okait segíti feltárni, ami ezeket okozza.
2018. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szeret téged, kicsit dedós , ettől még nem beteg, ne képzelj be mindent.
2018. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem volt véletlenül túlságosan gondoskodó anyukája, akitől későn szakadt el?
2018. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

"Mellette azt mondogatja folyton hogy én egyedül hagyom amikor beteg. Ami nem igaz."

Lelki terror. Azt akarja hogy csak vele foglalkozz, ő legyen a központi téma.

Ilyen a sógorom dettó. Ha összejön a család akkor mindenki az ő sirámait hallgatja, ha a tesóm elutazik akkor majdnem belehal a 37 fokos lázba, ha valami meló van akkor a padlón fetreng annyira fáj a gerince.

Aztán egyik pillanatról a másikra meggyógyul.


Nekem az a véleményem hogy lelkileg manipulál téged, egyébként egyik betegségbe sem halna bele. Ha törődsz a hisztijeivel akkor még jobban rá fog játszani.

2018. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó azt hiszem igazad van. De meg is van sértődve úgy érzem, ami meg nem annyira fair, mert most nem tudok hazamenni.


A betegség az mondjuk nem csak bebeszélt, elhiszem hogy rosszabbul van, de szerintem pl a kórház tökre felesleges. Otthon pihenget, aztán kész. Érdekes mikor én szeretgetem akkor egészséges.


Nem, hamar meghaltak a szülei, tesói meg nincsenek, nem hiszem hogy nagyon túlszerették. Meg én úgy gondolom én se szeretem túl. Meg tudja hogy nagyon szeretem, most miért kell ezt. Nem fogom magam rosszul érezni...

2018. nov. 27. 07:23
 6/9 acelsziv ***** válasza:

Van igazságod, ez pszichoszomatikus.

Emlékezteted valakire aki akkor volt vele, amikor nagyon beteg volt. Ezt hívják szövetségesnek. Te vagy xy néni aki ott van, amikor ő beteg. Tudat alatt tehát logikus, hogy betegnek kell lennie és xy néni ott lesz vele. Ezt sem hagyományos pszichoterápia, sem gyógyszerek nem oldják meg.

2018. nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor beteg hanem vagyok ott
2018. nov. 27. 20:21
 8/9 acelsziv ***** válasza:

Pont ez a lényeg csak elsiklottál felette.

Képzeld el. Beteg vagy. Nagyon. Ott van melletted xy és szeretettel ápol .Talán mond is olyasmiket, hogy "ne aggódj Béluka. Amíg jobban nem leszel, itt maradok veled"

Csakhogy ennek az eseménynek jó része a tudatalattiban rögzül, mert olyan lázas volt az illető, hogy alig élt.

Aztán jöttél te akinek az arca, hangja, mozgása vagy bármi emlékezteti őt arra, aki ott ápolta. A tudatalatti nem tesz különbségeket. Te=xy néni. És, ha te elmégy akkor betegnek kell lenni, hogy megint mellette légy.

Ez így irracionálisan hangzik, de a tudatalatti elme így működik.

2018. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez elég betegen hangzik, de lehet vmi benne
2018. nov. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!