Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódom a barátnőmért. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggódom a barátnőmért. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

Most kezdte az egyetemet és eléggé megviseli a sok feladat, elvárás és az ezekből adódó nyomás.


Az első hetekben sokat sírt, mert azt érezte, hogy neki ez nem megy, nem tudja megcsinálni, nem neki való, nem érzi ott jól magát stb., aztán később úgy tűnt, hogy sikerült megszoknia az új helyzetet. Én is és a családja is nyugtattuk, bíztattuk, hogy menni fog, miért ne menne, ügyes lány stb., mert tényleg az és azt gondoltuk, hogy csak az új környezet, új tárgyak, új közösség sokkolta. Később úgy tűnt, hogy rendbe is jött, mert már nem sírva utazott vissza, szívesen beszélt róla és jó eredményeket is szerzett. Viszont most az utóbbi hetekben iszonyatosan szétcsúszott szegény és ez már nem kicsit ijesztő is. Nagyon sokat sír, ideges, frusztrált, kimerült, alig beszél és tényleg az látszik rajta, hogy össze van zuhanva. Mondtam neki, hogy picit próbáljon meg megnyugodni és tegye félre a sok feladatot stb., kicsit kapcsoljon ki és bújjunk össze, filmezzünk vagy menjünk el valahová, de nem. Azt mondta, hogy semmihez sincsen kedve és túl fáradt, különben is tanulnia kellene stb. úgyhogy nem erőltettem. Viszont már tényleg rossz nézni, hogy mennyire rosszul van, be van feszülve, stresszel, remeg, éjjel is csak forgolódik az ágyban és már három alkalommal el is ájult napközben. Velem is sokkal távolságtartóbb. Úgyhogy aggódok érte (nyilván a családja is) és szeretnénk neki segíteni, csak nem tudom, hogy hogyan.


Én másodéves vagyok egy másik szakon (más jellegű, nekem szorgalmi időszakban lazábbak a napjaim, mint neki és inkább a vizsgaidőszakban kell készülni), de én is átmentem ezeken és amúgy szerintem majdnem mindenki... Az ember elköltözik egy másik városba, minden idegen, új emberek, az egyetem is új, máshogyan kell tanulni, nagyok az elvárások stb., szóval szerintem ez mindenkinek nehéz. Ugyanakkor azért én jobban viseltem és persze, mindenki más (a barátnőm amúgy is egy érzékeny lélek, maximalista is, szóval érthető, hogy őt jobban megviseli), de a barátnőm állapota azért megrémiszt.


2018. dec. 4. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ezért nem kell agyon babusgatni meg dícsérni a gyerekeket. Általánosban meg gimiben ha kicsit is intelligens minimális tanulással simán eléri a 4-es 5-ös szintet. A szülő meg elhiteti vele hogy ő a legokosabb gyerek a világon. Aztán mikor bekerül egyetemre meg összeomlik, mert rájön, hogy nem is olyan okos meg ügyes ő amikor valódi elvárásokkal szembesül.

Na de mindegy, a kérdésre válaszolva.. igazából semmit nem tudsz vele csinálni. Ezekre a dolgokra neki kell rájönnie. Hogyha ezt a helyzetet nem tudja egyedül kezelni, akkor tulajdonképpen semmilyen problémát nem fog tudni a jövőben. A legtöbb amit tehetsz, hogy békén hagyod kicsit.

2018. dec. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Szia! Szerintem valahogy egyszerre szorong, kicsit teljesítmény kényszeres és nehezen megy neki a váltás egy előző életszakaszból a mostaniba. Én azt gondolom, hogy érdemes lenne pszichológus segítségét kérni! Nem tudom, milyen városról van szó, de egyes helyeken igénybe vehető ingyenes pazichológus, TB-s alapon. Addig is, éreztesd vele, hogy mellette vagy, ahogy eddig is!:)
2018. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Van, aki nem képes jól feldolgozni a stresszt. Exem hasonló volt, ennyire nem durván, hogy elájuljon, de elképesztően rá tudott feszülni egy-egy vizsgára vagy zh-ra és hiába próbáltam segíteni vagy nyugtatni. Valahogy billentsd ki egy kis ideig ebből az állapotból. Én pl. amikor már nagyon rosszul érezte magát, felhívtam magamhoz, főztem egy finom vacsorát és azzal vártam, plusz egy kis borral és sikerült arra a napra kicsit ellazítani, végre mosolygott és láttam rajta, hogy jól esett neki.

Mást nagyon nem tudsz tenni, csak érezze, hogy ott vagy neki.

2018. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy az 1-es írta, ez volt a hiba. :(

Úgyhogy most alakul át szegény, formálódik, keményedik.

A legközelebbit már könnyebben viselné.

Avval segítesz neki, hogy figyelsz rá, próbálod kitalálni a gondolatait, és biztosítod, hogy mellette vagy mindenben.

2018. dec. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát békén hagyni pont nem szeretném, mert azt látszik rajta, hogy legalább annak örül, ha lát és mikor visszamegy az egyetemre, akkor teljesen kész van és sokkal rosszabb állapotban van. Ott is vannak ismerősei, szóval azért nincsen egyedül, de mégis más, ha valaki ténylegesen foglalkozik veled, meghallgat, megölel stb. és ezt meg otthon kapja meg tőlünk. Érzem, hogy ez fontos neki és szerintem segíti is.


Amúgy tényleg okos, ügyes és szorgalmas lány, nem ezzel van a baj. Mindig ötös volt mindenből és amúgy most is jól sikerült az összes zh-ja, tesztje, beadandója. Nincs is négyesnél rosszabb jegye (én összetenném a két kezem, ha olyan eredményeim lennének, mint neki). Szóval meg tudja csinálni és képes rá, csak már én is azt mondom, hogy így nem biztos, hogy érdemes... Nekik tényleg sok hülyeséget adnak év közben is (már bocsánat), kb. mint gimiben mikor napról napra kellett tanulni, szóval megértem, hogy kikészül tőle. Szerintem erre nem is lehet úgy készülni, hogy mindig minden jól sikerüljön, mert egyszerűen nem fér bele az időbe és, ha irracionális elvárásaid vannak, akkor persze, hogy belebetegszel. Szóval szerintem is valami ilyesmiről lehet szó, amit az egyik válaszoló is írt, hogy túlhajtja magát, mert túl sokat vár el magától. Aztán, ha ráparázik és tépelődik, stresszel rajta, folyton azon jár az agya, hogy mennyi minden van és nem fogja tudni megcsinálni, akkor már utána nem is megy.

2018. dec. 5. 00:03
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Tipikus, támogatod mindenben, segíted, aztán ha neked lesz valami problémád, kirak, mint macskát sz.rni. 3 ilyen nőbe is belefutottam már, a vége nem nagy élmény, áll, mint f. sz a lakodalomban, hogy most mi van?
2018. dec. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

nem mindenkinek való az egyetem, ezt tudomásul kell venni. akár agyilag, akár pszichésen.


számomra az egyetem egy burok volt, ahol csak tanulni kellett. amint végeztem, onnan kezdődött a sűreje. ha már most kiborul, mi lesz vele később?

2018. dec. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért is vagyunk együtt, hogy támogassuk egymást (igen, ő is segített nekem és ott volt mellettem, ha szükségem volt rá). Nem az a bajom, hogy foglalkoznom kell vele vagy, hogy most kevésbé van kedve közös programokhoz stb., mert most rossz passzban van és ez természetes. Szimplán csak féltem és azt akarom, hogy ebből valahogyan ki tudjon mászni.


Hát nála pont ez a baj, hogy az agya megvan hozzá, szereti és érdekli is, viszont pszichésen nem bírja. Emiatt meg nem akarja abbahagyni, amit megértek, csak nem tudom... lehet, hogy egy kis szünet jót tenne neki, hogy megpróbálja összekapni magát és utána tudja folytatni.

2018. dec. 5. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!