Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tizen-huszonéves fiúk/férfiak!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tizen-huszonéves fiúk/férfiak! Nálatok elvárás, hogy egy lány tudjon főzni?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam egy rádióműsort ahol éppen azt ecsetelték, hogy egy nőnek a mai világban nem kell tudni főzni, mert ott van a sok étterem meg házhozszállítás, stb...

Én mint lány nem igazán értek egyet, nekem erről az a véleményem, hogy egy valamire való nő azért értsen már a konyhához legalább annyira hogy hetente egy vasárnapi ebédet azért csak össze tudjon már ütni a családjának. Lehet, hogy maradi vagyok, de engem már alapból így neveltek és annyira természetes, hogy nem is értettem mire fel volt ez a rádiós műsor.

Gondolom egy rövidebb távúra tervezett párkapcsolatnál ez annyira nem lényeges számotokra, de ha már mondjuk egy komlyabba vágtok bele akkor ez nálatok szempont? Persze később is megtanulhat a nő főzni, szóval most inkább arra irányulna a kérdésem, hogy van e itt olyan férfi akinek nem lenne baj ha a párja/felesége szinte egyáltalán nem tudna főzni? Mi lenne az a minimum amilyen konyhai tudást elvárnátok a másik féltől?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. dec. 9. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2018. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Mondd mar meg, miert a no dolga lenne egyedul a fozes?

En tudok fozni, de elvarom, hogy a partnerem is tudjon.


Amugy meg senki ne kerjen vagy varjon el, amit maga nem tud abszolvalni.

2018. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Manapság már netről receptel bármit meg lehet csinálni, nem nagy tudomány.
2018. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Fontos igen, én is tudok, és ha majd lesz gyerekünk és otthon lesz vele, tudjon értelmes ételt főzni neki.
2018. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem, de az "elvárás", hogy ne úgy álljon hozzá, mintha valami lekicsinylő kulimunka. Legalábbis ez a hozzáállás nekem nem lenne szimpatikus.


Valóban ott van a házhoz szállítás és lehet rendelni szinte már az éttermek 99%-ból házhoz csak ezt koránt sem engedheti meg mindenki magának. Főleg, ha egy többtagú családról van szó. Ez napi szinten akár 5-6 ezer forintot is takarna és még lehet keveset mondtam.


"egy valamire való nő"


Igazából én úgy gondolom, hogy egy normális felnőtt embernek illő lenne..


"Gondolom egy rövidebb távúra tervezett párkapcsolatnál ez annyira nem lényeges számotokra"


Ez most komoly? Én soha nem értettem, hogy miért tervezne bárki így és egyáltalán miért jó az, hogy csak legyen valaki alapon legyünk együtt valakivel.


Nekem tulajdonképpen nem lenne baj, ha nem igazán tudna, mert én magam nagyon jól tudok és szeretek is, csak nem mindig van kedvem/időm/hangulatom.

2018. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nincs semmilyen elvárásom.

-Ha egy lányt szeretek, akkor úgy szeretem, ahogy van, ezért nem várok el tőle semmit.

-Ha pedig valakit nem szeretek, azzal nem jövök össze, ezért nem várok el tőle semmit.


Nyilván ha egy lány finomakat tud főzni, annak én csak örülök, de ha nem, hát akkor rendelünk finomat. Amúgy én egyedülállóként már megszoktam, hogy mindig rendelek, anyagilag jól állok, úgyhogy megengedhetem magamnak.

2018. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
nem nagy probléma, ha nem tud, ettől nem lesz se több se kevesebb. Remek közös programnak számítana a közös főzés így megtanítanám :D
2018. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
Igen, a gyerek miatt.
2018. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Elnézést, hogy nem férfiként írok, de szerintem jó, ha az ember tud magának alapdolgokat csinálni.

Harmincon felül vagyok és engem idegesít, hogy sok mindent netről kell megnéznem. Nálunk apa is sütött-főzött, viszont ennek ellenére hímsoviniszta volt szóval nem ezen múlik a dolog, nem attól lesz valaki hímsoviniszta, mert szeretné, ha a társa tisztában legyen alaptechnikákkal.

Többször szerettem volna tiniként kaját csinálni vagy ellesni, de csak gúnyolódott, vagy odaállt az ajtóba és végig kritizált, meg alázgatott. Ez jó időre elvette a kedvem a konyhaművészettől.

Anyum is jól tud sütni-főzni, tőle tanulgattam-tanulok dolgokat.

Barátom édesanyja szakács, és nagyon gyorsan, profin készíti az ételt, tőle szoktam még tanácsot kérni.


Nem tudom nekem marha jó érzés, amikor csinálok valami ételt, nehézsége ellenére sikerül, és ízlik más embereknek is.

2018. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Részemről nincsenek ilyen elvárások.

Én egyébként is tudok főzni meg szeretek is.

Nagyon ritkán eszek étteremben, még ritkábban rendelek kaját.

Sokkal több pénzt megspórol így az ember, és a saját szája íze szerint főzhet.

A mai rohanó világban az embereknek már nem is számít, hogy mit esznek, csak gyorsan bekapnak valami gyors kaját, és el van intézve a dolog. Nem tisztelik meg a testük templomát. Már az evésnek sincs meg a mélysége, ahogy semminek. Csak minél gyorsabban, minél egyszerűbben, ez a lényeg. Így működik a fogyasztói társadalom.

2018. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!