Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi az, ami még belefér az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az, ami még belefér az együttélésbe két fiatal, huszonéves egyetemista között?

Figyelt kérdés

Konkrétan a lakás körüli teendőkkel kapcsolatos dolgokra gondolok. Például ki főzzön, ki mosson-teregessen, ki vasaljon, ki mosson fel?

Mit várhatok el a barátnőmtől, amíg én dolgozok? (ő "csak" tanul)



2017. márc. 17. 21:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jöhet hideg-meleg, nyilván valakinek már az "elvárni" szó is átlépi az ingerküszöbét. (Tegyük hozzá, hogy nem ennyire fekete-fehér a dolog.)
2017. márc. 17. 21:40
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ezt közösen kellene megbeszélnetek. Mondd el neki, hogy ez így nem jó neked, és fektessetek le szabályokat. Másképp ez nem megy.
2017. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy nem csinál meg semmit, csak sokszor én többet várnék el és akkor összekapunk.
2017. márc. 17. 22:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Osszátok be a házimunkát.
2017. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

velem ugyanez van, csak én vagyok a nő, én dolgozom. nem kapok annyit, mint amennyit szeretnék. könyökölés, megbeszélés, kérés, tűrésküszöb kérdése.



nincsen szabály, nincs olyan, hogy belefér. beszélj. kérj. csinálj meg dolgokat. egyezkedj.

2017. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Márpedig hosszútávon csak ti tudjátok rendberakni ezt.


Miért vársz el tőle több mindent? (nem provokálok, komolyan kérdezem)

Nem fizet bele annyit mint te? (Nem fizet egyáltalán?)

Sokkal többet van otthon? Vagy csak mert így "szokás"?

2017. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az már eszetekbe jutott, hogy be kellene osztani a házimunkát?

A korotok szerintem semmit sem befolyásol, lehettek egyetemisták vagy 50 évesek, ugyanúgy el kell osztani a teendőket egymás között.

A tanulásba is sok energiát meg időt kell fektetni egyébként, ez különösen igaz akkor, ha valami nehéz reál szakon van a lány.


21/L

2017. márc. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ennyi alapján nem lehet véleményezni.

Mennyire jár be az óráira, mennyit tanul? Én pl mérnöknek tanulok, és kb 6x12 órát tanulok "összesen", tehát órákra bejárok + amit én tanulok otthon. Így nyilván én "többet dolgozok" mint a párom, aki jelenleg eladóként dolgozik és heti 3-4x 11 órát van csak a munkahelyén. Oké, én nem kapok fizetést, de akkor is az a "munkám" jelenleg, hogy tanuljak.


Ha nem kell sokat tanulnia, van relatíve sok szabadideje, akkor egy kicsit többet vállalhatna, mint te, aki gondolom 5x8 órában dolgozol (bár ki tudja). Szabadidő és megbeszélés kérdése szerintem.

2017. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Nalunk èn dolgozom heti 5x8 óràban, barátom "csak" tanul, mérnök lesz belőle is. Nem várom el tőle hogy több házimunkát csináljon, inkább más jellegűeket. Pl mosni napközben "kell", hogy lehetőleg ne zavarjuk a szomszédokat. Ő itthon van néha napközben:D akkor megcsinálja. Ami ráér hétvégén, az nem annyira fontos.


Viszont hogyha te is egyetemista vagy és nem passzív féléves, hanem egyetem MELLETT dolgozol, akkor szolidaritásból takaríthatna többet. Ha neki azért nem kell dolgoznia mert a szülei támogatják. Ha ösztöndíjas, akkor esélyes hogy sok ideje elmegy a tanulással és ő se ér rá jobban. Ha te tartod el, akkor viszont illene megcsinalnia mindent.

2017. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha a tanulás és az iskolába járás neki is elviszi napi 8-10 óráját, akkor egyenlően osszátok meg a házimunkát.

Ha hamarabb végez, vállaljon belőle kicsit többet, viszont ha ő végez később, akkor te vállalj többet.


Nem logikus?

2017. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!