Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy manapság egyre több "agglegény", vagy egyedülálló fiú/férfi van?

Figyelt kérdés

Manapság - már csak a fiú/férfi ismerőseim révén is - azt veszem észre, hogy egyre több olyan fiatal férfi van, akik nem rendelkeznek komoly párkapcsolattal, max csak ilyen "felszínes, sablonos" viszonyuk van egyes nőkkel (magyarul jóba vannak, de nem úgy, hogy összejöjjenek egymással). Pl. az egyik haverom is bőven 30 felett jár, ugyan "rendben van" az élete de még most sincs igazi párkapcsolata, míg a lánytestvérei már rég együtt vannak valakivel, valamelyiknek már gyereke is van. De szintén vannak még olyan fiatal srác ismerőseim, akik szintén agglegényként élnek és pl. a nyarakat is max csak a jobarátaikkal töltik el, mint mondjuk egy barátnővel. Persze nincs ezzel gond, csak azért tényleg furcsa, hogy egyes embereknek simán összejöhetne valamilyen formájú kapcsolat a nőkkel, de mégis agglegényként élnek.


Szerintetek mi lehet ennek az oka?



2018. dec. 13. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
kétféle oka lehet: vagy szerencsétlenek, vagy nem érdeklik őket különösebben a nők, mert elvannak jól nő nélkül is
2018. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És mi lehet az oka, hogy a lányok/nők általában hamarabb/nagyobb sikerrel szereznek maguknak párt?
2018. dec. 13. 11:26
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Tippre azért, mert sorban meg lettek fosztva a férfiassági megélésének lehetőségeitől (férfiszerep, apaszerep eltűnése), a nők pedig rohamosan férfiasodnak, a fiúk/fiatal férfiak ezért inkább regresszálnak a gyermekkorba (virtualitásba menekülnek, nem vállalnak felelősséget, nem nőnek fel stb.), mert nem érzik magukénak sem az eszközöket, sem a célokat, amik párkapcsolathoz vezetnek. Az alulfejlett szociális képességeik, érzelmi fejletlenségük, torzult nőképük és szexualitásuk, önbizalomhiányuk pedig előbb-utóbb akkora falat emel közéjük és a nők közé, amit már nem lehet sem átugrani, sem ledönteni.
2018. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Rengetegen akarnak barátnőt, de valamiért nem sikerül. Egy párkapcsolathoz két ember kell, és ha a csajok nagy része 30-35 éves koráig nem nagyon akar párkapcsolatot (dugópajti ugye nekik csettintésre akad...), hanem csak az édes életet hajszolni, akkor egy csomó pasi hoppon marad. Férfiak egy része eleve nem is akar 40 éves kor előtt párkapcsolatba bonyolódni. Más részük pedig néhány párkapcsolati próbálkozás és kudarc után rájön, hogy egyszerűbb az élet egyedül, anyagilag mindenképpen jobban jár. Egy barátnő tartása sok pénzbe kerül, nekem is rengeteg csajszit kellett lepattintanom, amíg olyan barátnőre nem sikerült találnom, akire minimálisat kell csak költenem...
2018. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lényegében nincs több, de ha lenne, akkor annak gazdasági oka van (nem kötelező egy hatékonyabb többszereplős háztartásban együttélni). Az ismerkedés és társszerzés meg azért egyszerűbb, mert jóval több színtere van, mint korábban bármikor.
2018. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

"És mi lehet az oka, hogy a lányok/nők általában hamarabb/nagyobb sikerrel szereznek maguknak párt?"


biológiai szempontból a nők inkább megállapodásra törekednek egy partnerrel, a férfiak alapvetően nem monogámok.


ezért tűnik úgy hogy több nőnek van párkapcsolata. a valóságban viszont egy férfinak általában több párkapcsolata van élete folyamán mint egy nőnek, csak rövidebbek, míg a nőnek inkább kevés de hosszabbak.


(most elvonatkoztattam az egyedi esetektől, hogy szerencsétlenek a pasik meg ilyesmik)

2018. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Túl sok negatív példát látnak, hallanak haveri körben. Ne legyenek illúzióid: amikor a spanokkal összejönnek egy-egy iszogatós, "kanbuli" típusú estére, heppeningre, mindig felszínre kerülnek a párkapcsolati problémák is. És akinek a társaságban épp nincs senkije, annak számára ezek ijesztőek lehetnek...
2018. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Olvastál te valamit a családjogról?

Pl: Apját kirakta a bírónő a házból amibe a felesége 1 forintot nem tett.

Hallottam történetet, hogy kirakták a házból, ami a házzasság előtt az ő tulajdona volt.

Ilyen történeteket sokan ismernek, rokoni ismerősi körben.

Aki nem vállal fix kapcsolatot, annak nem lesz ilyen kellemetlenségekben része.

sok a szingli nő, a változatosság gyönyörködtet.

2018. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Azok nem agglegények, hanem szimplán nem hülye férfiak, akik inkább élvezkednek a legszebb 20-as nőkkel, mint egy elsárkányosodott korukbeli nőnek csináljanak egy síró-rívó gyereket. Ki lenne ilyen hülye?
2018. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Az az oka, hogy amég nem érzem azt, hogy egy nő nem tud felhúzni, addig sorban állhatnak nálam, akkorse fognak érdekelni. Nem fogok elkövetni olyan hibákat, hogy leüvöltöm a párom fejét, mert addig idegelt amég megteszem és még rosszabb is lehetne, bántalmazhatom is, mi értelme lenne, bárki életét tönkretenni? Jó nekem inkább egyedül addig, ha életem végéig ilyen vagyok, akkor életem végéig egyedül leszek, teljesen mindegy, úgyis van jobb dolgom :)
2018. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!