Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Nem szabad összekeverni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Nem szabad összekeverni az introvertáltságot a szociális készségek fejletlenségével. " - Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A mondás nem tőlem, hanem az egyik itteni válaszadótól származik, és eddig leginkább az itt panaszkodó férfiak egy részétől olvastam olyat, hogy introvertáltnak nevezik magukat, majd némi kérdezősködés után kiderül, hogy 1, a legtöbbször alapszintű kapcsolatteremtési képességek nem fejlődtek ki bennük 2, esetleg majdnem ki sem teszik a lábukat otthonról.

Nem lenne egyszerűbb, ha szembenéznének a saját hiányosságaikkal, és megpróbálnák fejleszteni?



2019. jan. 2. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Teljes mértékben egyetértek. Nagyon sokszor introvertáltságnak nevezik a szociális képességek hiányát, ezzel erősen szépítve a valóságot.
2019. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyszerűbb lenne, akkor azt csinálnák :) Panaszkodni, felelősséget hárítani, másokra mutogatni, az önsajnálatban tobzódni sokkal egyszerűbb megoldás, mint önfejlesztésbe kezdeni, az utóbbi kemény munka, arról nem is beszélve, hogy sokáig tart nincs azonnali eredménye.
2019. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

Én intro vagyok. Figyi, valahányszor megszólítottam nőket, mindnek párja volt, hamar kiderült. Akkor valóban a szociális készségeim fejletlenek vagy csak pechem van? Jó, az persze más, ha egy férfi még csak rá sem mer nézni egy nőre, nálam nincs így. Ma is a Lidlben kétszer is egymásra néztünk direkt egy nővel, aki a partnere mellett vasarolt. Akkor ez mi? Tetszett, tény, de ennek tükrében hogyqn menjek oda? Azt mondom, szituációfüggő ez, nem annyira szociális készségek fejetlensége. Sokan azért nem kezdeményeznek közülünk, férfiak közül - tök jogosan-, mert már előre tudják, hogy valami lekoptató dumával le lesznek szerelve.

Sokan ki sem mozdulnak, ez tény, de én pl. rendszeresen eljárok a városba, túrázni, sportolni az utcán (futás), boltba járok, koncertre, ha szerveznek, szóval megadom a lehetőséget arra, hogy valakibe belebotoljak, mégsem jön össze csomó ideje semmi. Halistennek azért voltak már kapcsolataim, de az is igaz, hogy nem görcsös keresgélés során, hanem valamilyen szituáció, élethelyzet szülte.

2019. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"voltak már kapcsolataim, de az is igaz, hogy nem görcsös keresgélés során, hanem valamilyen szituáció, élethelyzet szülte"


Pl. szerintem ebből is simán lehetne tanulni, nem? Mondjuk fölidézed az akkori, "tét nélküli" (feltételezem, a kapcsolatot keresés görcsölése nélküli, jóval könnyedebb) lelkiállapotodat, és megpróbálod újra megteremteni magadban?

2019. jan. 2. 15:51
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

"Ma is a Lidlben kétszer is egymásra néztünk direkt egy nővel, aki a partnere mellett vasarolt. Akkor ez mi?"

Ez csak egy példa arra, hogy tényleg borzasztóan fejletlenek a szociális készségeid ha egy ilyen semmis dologba az égvilágon BÁRMIT beleolvasol. Az introvertáltság és szociális készségek hiánya egyáltalán nem zárja ki egymást, pont úgy, hogy nincs is közvetlen ok-okozati kapcsolás a két dolog között.

2019. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Félreérted. Ezt a nőt többször láttam már ott, nyár óta, azóta is osszeneztunk párszor, de akkor a pasas nélkül vásárolt. Ez nem véletlen tekintet összeakadás, tudom az milyen. Szóval éreztem, hogy szimpstikus vagyok neki küllemre, csak mivel faszija van...

Azt nem értem, minek bámul látványosan, ha van partnere, ráadásul a kasszánal is visszanezett rám, amikor mentek kifele.

2019. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Még enyhe autizmust is láttam ez ügyben embereket takarózni. Szerintem igaz, hogy ezeket nem kellene keverni. Mindenki jobban járna, különösen azok, akik keverik.

32/f

2019. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert rád nézett, nem jelenti azt, hogy bármit is akarna. A tavaly nyári esetre feltehetoen nem is emlékszik, csak te kombinalsz.
2019. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Ostobák helye ez itt.
2019. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Eddig jóindulattal szemléltelek 35%-os, de ennek vége. Remélem, tudod, hogy még a 20. század közepén forgatott krimikben is a legijesztőbb mániákus bűnözők (sorozatgyilkosok és / vagy nemi erőszakolók) beszéltek úgy, mint most te. Ezek után szerintem még az sem biztos, hogy az a nő egyáltalán téged fixírozott, simán elképzelhető, hogy az egész csak a te képzeletedben játszódott le. Egyáltalán nem meglepő, hogy elkerülnek a nők.
2019. jan. 2. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!