Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy dolog, a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy dolog, a nők egyenjogúsága?

Figyelt kérdés

Itt is rengeteg ilyen kérdést olvasni, és gyakran rácsodálkozom, hogy a férfiakat mennyire bántja ez a téma. Néhányan felháborodnak azon, hogy a nők is dolgozhatnak, hogy annyit kereshet(né)nek mint a férfiak, hogy nem ül otthon a gyerekkel, vagy ha esetleg valaki elvárja az illembe ivódott dolgokat.

Gyakran hangsúlyozzátok, hogy egy nő ne legyen rendőr, ne legyen ellenőr. De kérdem én, miért baj ez? Ilyen alapon egy férfi ne legyen divattervező, ne legyen fodrász.

Vannak nőies és férfias munkák. Tény, hogy egy nő nem rendőrnek való, de ha valakit ez tesz boldoggá miért baj ez? Egy férfi pedig nem fodrásznak való, de ha ő azt szereti, miért ne csinálhatná..

Volt itt régebben egy kérdés, kerestem, de nem találtam meg, a lényeg az volt, hogy a kérdésfeltevő férfi azt sérelmezte, hogy miért nem kezdeményeznek a nők. Ezen én kicsit meglepődtem. Szerintem a mai világban inkább az jellemző, hogy a lányok kezdeményeznek. Legalábbis én ezt tapasztalom. De ha nem is lenne így, akkor is...régen általában a férfiak "dolga" volt ez, kezdeményezni, udvarolni a kiszemelt lánynak.. És igaz, más idők járnak, de az is idejemúlt dolog már, hogy a nők otthon ülnek, mert nem tanulhatnak, nem dolgozhatnak.


2010. jún. 30. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Pedig mennyivel jobb lenne, ha nők lennének a rendőrök többsége... Én, ha van elég jó nő, mindig megmotoztatnám magam.
2010. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Mi a kérdésed?
2010. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

egy nő sosem lesz "egyenlő" egy férfival. mások az adottságaink, más dolgokban vagyunk ügyesebbek stb...


a jelenlegi helyzet csak "mű" terméke a mai világnak. érdekes módon az utóbbi pár ezer évben ezzel senkinek sem volt baja...

2010. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Holdtündér ***** válasza:
82%

Elsőnek csak annyit, hogy nőt csak nő rendőr, férfit csak férfi rendőr motozhat. :P

Egyébként mindig lesznek olyan férfiak, akik lenézik a nőket. Sajnos ez van. Nekem is volt egy pasim, folyton azzal jött, hogy ő a férfi, neki kezdődik egyessel a személyi száma stb stb... Hát el is lett küldve a jó büdös francba. :)

A normális pasikat csöppet sem zavarja az egyenjogúságunk. De az ilyen hímsovinisztákat(akik szerint a nőnek otthon kell lenni a gyerkekkel) odadobnám három 5 éven aluli gyerek közé hogy lássa el őket! Nem olyan egyszerű ám az. Na de mindegy.

Nem kell foglalkozni az ilyennel.

2010. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésed első felében az egyenjogúságról prédikálsz, a másodikban pedig azt írod, hogy ne kelljen a nőknek kezdeményezni. Mintha az is hozzá tartozna nem?

Amúgy meg férfi fodrásznak férfi való inkább.

Azonban szerintem az a probléma, hogy a legtöbb munkahelyen férfi a főnök és ha egy állásra 2 egyforma képesítésű férfi és nő jelentkezik, biztos, hogy a nőt fogja felvenni. Meg én azt vettem észre, hogy egyes férfiakat próbálnak elnyomni a feminista sz.rságaikkal, valamint papucsot csinálnak belőle. Bár ez annak is a hibája, aki hagyja.

2010. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

:D Szerintem egy nő nagyon is illik a rendőrségen belül a közlekedésrendészetbe:DMost tegyük fel, hogy kocsival mész valhova, és egy csinos rendőrnő igazoltatni akar.Mennyivel szivesebben megállsz, mintha egy férfi lenne a rendőr?!(mondjuk így is-úgy is megáll a legtöbb emberXD) Hát de nem?!:D

Viszont rendőrésgen belül is vannak oylan osztályok ahol szerintem nőknek semi helyük...pl készenléti rendőrség, Terror-elhárító szolgálat, stb...

2010. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Szerintem a mai világban inkább az jellemző, hogy a lányok kezdeményeznek. Legalábbis én ezt tapasztalom."


Azt hiszem ez szóval sem mondtam, hogy a lányok ne kezdeményezzenek, hanem azt mondom, hogy inkább a lányok szoktak már, mintsem a férfiak.

A második részben azt akartam kifejteni, hogy az is elmúlt már, mikor a férfiak amolyan lavagiasak voltak, mint ahogy szerintem már az az idő is elmúlt, hogy a nőknek semmihez ne legyen joguk.


Nem vagyok nagy feminista, egyszerűen csak nem értem azt, hogy ez miért jelent akkora nagy problémát sok férfi szemében. Én már úgy nőttem fel, hogy sose voltam megkülönböztetve (se rossz, se jó irányban) és egyszerűen csak fura, hogy mostanában ennyit hallani / olvasni arról, hogy ez mennyire bántja néhány ember szemét.

2010. jún. 30. 11:51
 8/19 A kérdező kommentje:

11:49 :)

Hát nem tudom, én azt mondom, hogy egy nő nem rendőrnek való. Az egyenruhát hordják a férfiak :)

2010. jún. 30. 11:52
 9/19 anonim ***** válasza:
tudjátok, mit jelent a motozás? testüregekre is kiterjedő átvizsgálást.
2010. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert hozzánk a feminizmus egy eltorzult változata érkezett (mint egyébként minden másban). Nálunk az egyenlőség azt jelenti hogy a kiváltságok maradnak a hátrányok meg eltűnnek. Egyébként meg a nőkre sokkal jellemzőbb a nemi diszkrimináció, csak a hiszti miatt senki nem mondja a szemükbe.
2010. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!