Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kéne szankcionálni olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne szankcionálni olyan kifejezéseket, mint defektes, lúzer?

Figyelt kérdés
Annakidején megkaptam ezeket és ezektől a kifejezésektől sérültem, mivel érzékeny vagyok sokáig emiatt önbizalomhiányos voltam. Látom, hogy ezen az oldalon is megy az a sztereotípia, hogy akinek x évig nem volt kapcsolata az defektes. Én hiszek a polkorrektségbe és abba, hogy működhet mivel, ha az ember nem kap megaláztatást akkor egészségesebb lesz. Ezért jó lenne valahogy büntetni az ehez hasonló kifejezéseket.
2019. jan. 29. 07:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
nem kéne...
2019. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
ja, szóval ha buborékban élsz, és nem mondja ki valaki őszintén, hogy ég a ház, és meg kéne oldani a problémát, akkor majd jobb lesz?
2019. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Van aki az ilyen beugatásokat simán feldolgozza úgy, hogy magasról le$z@rja. Tegyél te is így.
2019. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az problémamegoldás, hogy valakinek a képébe mondod, hogy egy igazi szerencsétlenség vagy? Ez csak olaj a tűzre. Egy normális emberi megoldás kéne, mint a nemi sztereotípiák elutasítása, a nemek közti egyenlőségre való törekvés és a csajozás, pasizás rendszerének felszámolása. Ezek javítanának a helyzeten, mivel ha nem férfiakról, nőkről beszélünk hanem emberekről az nem generál nemi sztereotípiát és így egyik nem se fog szenvedni a kötelesség tudattól, hogyha egy férfi szűz marad x éves koráig nem lesz elkönyvelve férfiatlannak, ha egy nőnek nincs tökéletes külseje nem lesz önbizalomhiányos stb.
2019. jan. 29. 08:12
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
A defektesnek nem lenne értelme, mert más kategóriában meg nem pejoratív értelemben használják, aztán kellemetlen, ha emiatt a trágárságszűrő nem engedi tovább az egyébként teljesen korrekt szöveget. Például az állatok kategóriában is teljesen korrekt szöveg a szuka kutya, de valahol, ahol ezt le akartam írni levélben valakinek, hogy szuka kutyám van, a trágárságszűrő nem engedte tovább a levelet a szuka kifejezés miatt, pedig nem pejoratív értelmében használtam a szót.
2019. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

A PC-ség egy ideig jó dolog, de sokan rémesen túltolják és ez már a hányinger kategória nálam. A dolgokat jobb a nevén nevezni, persze ettől még nem kell feltétlen sértőnek és bántónak lenni.


Azt, hogy mennyire veszed fel a megalázást és a sértéseket csak egyedül te döntöd el. Egy lelkileg egészséges emberre sokkal kevésbé hatnak az ilyenek, mint aki alapból sérült vagy önbizalomhiányos. Szankcionálni nem hiszem, hogy lehet illetve szükséges lenne.


Engem is neveztek már mindennek, sőt volt olyan hozzám közel álló személy aki defektesnek és lelki betegnek tartott és talán valahol igaza is van, de egy idő után meg kell tanulni úgy élni, hogy magadnak és a saját értékrended szerint élj, és ne mások formálják vagy határozzák meg. Tudom, hogy ez lehet valamilyen szinten hülyén hangzik, de én attól nem leszek más, hogy egy adott valaki defektesnek vagy lúzernek tart és te sem leszel más. A legnagyobb baj az, ha a saját szemedben is így látod magad, mert az ilyesmi nyilvánvalóan rombol. Ezen kell változtatni és nem azt szankcionálni, hogy más mit mond.

2019. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Cenzúrázhatod a nyelvet, ameddig csak jól esik, ha az ember vérig akar sérteni büntetlenül, talál más szót, amivel megteheti. Ha már kimerítette mindet, újat is lehet kreálni.

Ha engem sértegetnek, mindig megnézem, hogy jogosan teszik-e. Ha igen és rádöbbentenek a hibáimra, igyekszem javítani rajtuk. Ha nem, akkor minek foglalkozzak vele? Ok nélkül úgysem azok az emberek sértegetnek, akik jelentenének nekem bármit is, a véleményük irreleváns.

2019. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem lenne jó ötlet. Szavakat szankcionálni, persze... Így is van elég, amit tilos használni, mert húha. A gondolatrendőrséget esetleg nem kéne bevezetni?
2019. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem a kifejezeseket kell megszuntetni, mert akkor egy ido utan mi maradna? Lenne helyette mas amivel jellemzik az adott illetot, hanem helyre kene tenned sajat magadban ezeket a serelmeket, megtanulni kezelni, azaltal hogy onismeretet gyakorolsz, megerteni az OKAIT, es tudatositani magadban, hogy ezek a serelmek amiket te kaptal - nem rolad szolnak. Ha ez most uj, erdemes utanajarnod. Sajat onelemzesem soran js hanyszor esett le a tantusz amikor verig voltam sertve, utolag rajottem az illeto akitol jott a sertes - o volt qrva szarul, es leginkabb o eletet lengi korul ez a fajta nezet s nem az enyemet. Magyarul tedd helyre a dolgokat. Pszichianalizis - onanalizis baromira segit megerteni az emberek viselkedesekt s a sajatodat is. Olyan mintha felebrednel az almodbol mikor osszefuggesekre rajossz. Eljuthatsz meg olyan szintee is, hogy azok akik sertettek oszinten erezni fogod hogy szereted oket es sajnalod hogy akkor akkoriban ezen a szinten voltatok. Hogy o olyat mondott es te ugy fogtad fel... van ez igy hogy szarul jonnek ki a dolgok. De a mindennezopont kerdese nem csak egy szoveg... hanem a valosag. Javaslom gyakorold a nezopontok tagitasat. Mar ha jot akarszmagadnak. ;)
2019. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, hányszor kaptam meg azt, hogy szumós kövér disznó vagyok. Ugyan valóban igaz volt, de szerinted tini lányként hogyan érintett? Ennek ellenére nem elkezdtem magamat sajnálni és erre fogni, hogy nem tudok változni, hanem elkezdtem foglalkozni magammal és futnak utánam a srácok. Undorító dolog másokat bántani, de ilyen a világ, meg kell tanulnod a magad javára fordítani, különben feladod.
2019. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!