Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kéne szankcionálni olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne szankcionálni olyan kifejezéseket, mint defektes, lúzer?

Figyelt kérdés
Annakidején megkaptam ezeket és ezektől a kifejezésektől sérültem, mivel érzékeny vagyok sokáig emiatt önbizalomhiányos voltam. Látom, hogy ezen az oldalon is megy az a sztereotípia, hogy akinek x évig nem volt kapcsolata az defektes. Én hiszek a polkorrektségbe és abba, hogy működhet mivel, ha az ember nem kap megaláztatást akkor egészségesebb lesz. Ezért jó lenne valahogy büntetni az ehez hasonló kifejezéseket.
2019. jan. 29. 07:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Akinek nem inge, nem veszi magára.Ha valami amit hallasz mélyen érint akkor azzal dolgod van, ott fejlődni kell.
2019. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki a szemedbe mondja, azt képeld fel, ha az interneten írják, akkor meg tojd le.

A netes mocskolódást nem lehet betiltani.

A sértegetés ellen amúgy is csak az a megoldás, ha megerősödsz és lepereg rólad. Tudom, mert én is ebben voltam. Anno nekem is fájtak az ilyen szavak. Ma már letojom. Nem azt nézem, mit mond, hanem hogy ki mondja. Egy ismeretlentől nem veszem fel az ilyesmit, egy barát vagy családtag meg nem mond ilyet. Ennyi.

2019. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Azon kéne dolgozni, hogy az emberek képesek legyenek erős, integrált személyiséget kialakítani és játszva kezelni az ilyen sértéseket, és lehetőleg ne sértegessék így az embertársaikat. A nyelv szankcionálása egy rendkívül káros és súlyos dolog, a lehető legrosszabb megoldás.


>Én hiszek a polkorrektségbe és abba, hogy működhet mivel, ha az ember nem kap megaláztatást akkor egészségesebb lesz.


Akkor vagy buta vagy, vagy trollkodsz. Sajnálom.

2019. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Azt, hogy mennyire veszed fel a megalázást és a sértéseket csak egyedül te döntöd el."


Amúgy egyetértek veled szinte mindenben, de ez eléggé áldozathibáztatás. Azt azért nem lehet felvenni, ha tépik a hajad, hogy ronda vagy, vagy rugdosnak, mikor a földön fekszel.


Sajnos nem mind ugyanazzal az önbizalomcsomaggal indulunk el, és a megszerzése sem olyan, hogy holnapra lesz.

2019. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a szavaknak elég nagy erejük van. Nem azt mondom, hogy magát a szót kéne betiltani, hanem mindenféle sértegetést kéne szankcionálni. Azzal egyetértek, hogy ezt felkell dolgozni, de szerintem nem szabadna engedni azt, hogy tovább sértegessenek másokat. Ez az egész a hierarchikus gondolkodásból ered. A sértegető azt mondja, hogy te hierarchia alján vagy egy szar ember vagy érd be ezzel. Ilyenkor el is szoktam töprengeni azon, hogy kell ez a hierarchikus rendszer? Mert ezek a sértések is implikálják a hierarchiát. Annakidején mikor diákmelóztam kérdezték, hogy milyen lányok tetszenek nekem és mutattam az egyik ismerősömről képet, erre azt válaszolták, hogy nem vagyok elég jó hozzá, túl szép hozzám és stb. Lelkileg nagyon levoltam törve akkoribban elég alacsony önbizalmam volt.

Majd később elkezdtem szimpatizálni a baloldallal, marxizmussal, anarchizmussal azóta rendbe jött az önbizalmam és rájöttem arra, hogy legbelül minden ember szíve mélyén baloldali és utána kezdtem elgondolkozni a politikai korrektségen, amit sokan szidnak azért, mert csak a szavakat gyomlálja ki. A polkorrektséget lehet jóra használni, hogyha nem ész nélkül és nem propaganda célokra használják.

Szerintem szükség van arra, hogy mindenféle sértő dolgokért meglehessen büntetni a másikat pénzbírsággal,

2019. jan. 29. 11:20
 16/20 A kérdező kommentje:
Szerintem szükség van arra, hogy mindenféle sértő dolgokért meglehessen büntetni a másikat pénzbírsággal, mert az oké, hogy a sértegetést azt felkéne dolgozni, de az nem oké, hogy tovább lehessen sértegetni másikat. Egyik barátommal is szoktunk erről beszélgetni ő a nők tárgyiasítását is büntetni pénzbírsággal és helyes is lenne, mert férfiként rosszul vagyok attól, hogy tárgyként kezelik a nőket.
2019. jan. 29. 11:23
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Persze...
2019. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Hiába dugod homokba a fejed.


Mindenki kap "megaláztatást", csak mások normálisan dolgozzák fel.

Pszichológust javaslok.

2019. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Az a probléma ezzel a hozzáállással, hogy eltolod vele a felelősségvállalást a saját érzelmi életed minőségéért ami a felnőtté válás egyik alapköve.


Ugyanis te ebben a formában mások véleményének a függője vagy.


A gyermek az aki "függ".Függ a szüleitől, mivel a korai szakaszban még cselekvőképtelen, ezért ha valamilyen problémája van azt sírással jelzi, ezzel elérve, hogy a környezetét és a körülményeit valaki más megváltoztassa helyette az ő aktuális igényeihez mérten.


A személyiségfejlődés egyik fontos állomása az, hogy a felnőtt kor határán (ami napjainkban kitolódott és ebben az esetben nem a biológiai fejlettséget értjük alatta, hanem az értelmi és érzelmi önállóságot) megtanuljuk elengedni és felülmúlni ezt a korai gyermekkorból hozott komfortérzetet biztosító eszközt és helyére megtanuljuk a felelősségvállalást az érzelmeinkért és gondolatainkért.


Ugyanis minden amit érzel és gondolsz az a te választásod.


Ha logikusan belegondolsz, nincs olyan, hogy valaki engem "megbánt".



Csak olyan van, hogy én "megbántódom".(Felelősségvállalás saját érzelmi életem minőségéért=felnőtté válás.)



Ugyanis impulzusok mindig érhetnek minket és nekünk hatalmunkban áll eldönteni, hogy miképpen reagálunk rájuk.



Még ha valaki meg is akar sérteni engem, ugyan miért sértődnék meg?Azzal csak az én érzelmi életem minősége tolódik el a negatív pólus felé, mert rosszul érzem magam tőle, akkor miért is nem reagálok tudatosan?



Az emberek érzelmi élete és reakciói gyakorlatilag egy reflexrendszer.Reflexszerűen reagálunk az akcióra, amit reakció követ.Viszont megválaszthatjuk a reakciót.

2019. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem.

Igazából többet ártana, mint használna + ezt egyáltalán nem biztos, hogy sértő szándékkal mondják.

Ha végig gondolod mondjuk, hogy csak "sikertelennek" jellemeznének az kevésbé fájna? Nyilván nem.


Nem maga a szó okoz sérülést, hanem az, hogy valahol te is érzed és tudod, hogy sajnos van amiben változtatnid kellene.


Nézd, ez nem sztereotípia és fordítva ülsz a lovon. Azért kaptad ezeket a jelzőket, mert ELŐBB voltak a gondok és UTÁNA a jelzők, tehát ha nem kaptál volna visszejelzést, akkor se lennél semmivel előrébb.


Ezt büntetni káros lenne, méghozzá TE látnád a legnagyobb kárát. Ha mindenki kerülné az ilyen kifejezéseker, akkor semmilyen visszacsatolásod sem lenne. Attól, higy nem hangozna el még ugyanúgy nem lenne kapcsolatod, DE lövésed sem lenne, hogy miért és még kevesebb lenne a motivációd változni.


Fontos dolog az elfogadás, de azt is fel kell tudni ismerni, hogy mikor van akkora gáz, hogy neked kell változni.


A mondandóm lényege, hogy ne a világot akard magadhoz igazítani (reménytelen), hanem te vizsgáld meg a fejlődési lehetőségeidet.

2019. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!