Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme a párkapcsolatoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a párkapcsolatoknak, családalapításnak?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Hogy értelme micsoda, azt nem tudom. Engem egyszerűen boldoggá tesz. Van egy (azaz egyetlen egy) ember, akit szeretek, akivel szeretném a szabadidőm minden percét együtt tölteni, akivel jól érzem magam, aki kiegészít és örömmel tölt el, ha hozzám ér. Vele párkapcsolatba kerülök, mert eleve igényem van rá, hogy folyton vele legyek, közös programokat csináljunk, együtt építsük az életünket, másrészt meg amúgy sem tudok másra ránézni. Hogy ennek mi értelme van, arról nem tudok nyilatkozni, de tény és való, hogy ez boldoggá tesz, én ezért csinálom. Más lehet, hogy másképp látja, és azért van kapcsolatban.

A családalapítás meg hasonlóan működik, mint a párommal, csak annyi, hogy még nem ismerem azt, akire ennyire vágyom. Szeretnék babát, szeretném megélni az anyaságot, gyereket nevelni, annak minden nyűgjével és átkos feladatával együtt. Úgy érzem, az is ugyanúgy kiegészítene és boldoggá tenne, mint a párkapcsolatom.


Ezt szerintem nem lehet logikusan végiggondolni, ezt vagy érzi az ember, vagy nem. Persze, vannak biológiai oldalai a dolognak, mindenféle ösztönök és mélyen kódolt vágyak, előre megírt programok az agyadban, de úgy alapvetően ezen túl nincs értelmes magyarázata. Ha nem érzed, akkor nem fogod megérteni amúgy sem.

2019. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha ezt neked magyarázni kell az már régen rossz.

Ennyire rossz családból jöttél?


De legyen egy válasz: Pl. hogy az emberiség fenn maradjon.

2019. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Mert az emberek nagy része, érthető módon utálja a tartós magányt.Egyedül nem jó.Kell valaki, akivel jó megoszatani az élményeinket, életünket.Erre nagyon jó a párkapcsolat.

Másrészt nem mindenki a munkábyn, karrierben látja az élet értelmét, a gyereknevelésben például szintén látni lehet a sikert, fejlődést , ha az ember akarja is,a gyermek is egy életre szóló pozitív kapcsolat, akivel szintén sok szép közös élmény lehet.


Vagy talán értelmesebb az egész életet társ, család nélkül végighúzni? Ismerek ilyeneket.50-es nők, sosem volt párjuk, gyerekük.Otthon laknak anyuval, mint egy gyerek és nézik a falat.Nem tűnnek boldognak.

2019. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Ettől lesz mindennek értelme. Egészen más úgy elmenni a férjemnek dolgozni, hogy tudja, azért keres, hogy mi és a gyerekek ne szenvedjünk hiányt semmiben. Nekem is egész más érzés úgy elkészíteni az ebédet, hogy tudom, a férjem és a lányok is jóízűen fogják elfogyasztani és hálásak lesznek érte. Mi pl imádjuk az állatkerteket, rengeteget jártunk a gyerekek születése előtt is, de sokkal komplexebb élmény úgy, hogy közben a gyerekek is csillogó szemmel figyelik az állatokat. Egész más úgy nyaralni, utazni, kirándulni, de még takarítani is, hogy együtt van a család.


Ha nem is most vagyok a legkipihentebb 2 pici gyerek mellett, a legboldogabb és -elégedettebb biztosan. Imádom a férjem, a lányainkat és mindent, ami velük kapcsolatos.

2019. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz,hogy az emberiség fenn maradjon nem kell családot alapítani vagy párkapcsolatban élni.Mert ugye az anélkül is megesik.


Egyszerű jó érzés tartozni valakihez,felelősséget vállalni a másikért,és magadért.


De én is ezen gondolkodtam mostanában.Ha el akarod tölteni az időt,eljárni helyekre,akkor azt lehet barátokkal is.Viszont ha szexet akarsz azt általában nem a barátokkal teszed,viszont minek a párkapcsolat ha ezt külön-külön is megkaphatodó.Ha nincs szex,vagy nem kielégítő, a párkapcsoat is hanyatlik,de ha csak a szex a jó semmi más,akkor is hanyatlani fog egy idő után.Ez önmagában kevés lesz.Szexet viszont kaphatsz egy laza kapcsatban is,ahol nincs felelősség.A közös időtöktést,szórakozâst ,örömöt,bánatatot,a problémâkat pedig egy baráttal/barátokkal is meg lehet osztani.Szóval,ha azt vesszük a párkapcsolatnak nincs sok értelme.De mivel az ember legtöbbje tartozni akar valakihez,ezért a csládalapítás,és párkapcsolat értelemszerűvé vâlna.

2019. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#2-es, az emberiséget pont, hogy nem fenyegeti a kihalás. Inkább a túlszaporodás.
2019. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, de én pl. megbántam. Ha újra kezdhetném, nem alapítanék családot, és férjhez se mennék. Írom ezt úgy, hogy a férjem a tenyerén hordoz, segítőkész, mindenben mellettem állt mindig. És a (ma már felnőtt) lányom egy tündér (volt mindig, kicsinek is az volt, álombaba). Mégis, így 50 évesen azt mondom, hogy baromira nem hiányzik az életemből ez. Jobb lenne egyedül. (Nekem sosem volt való ez, csak társadalmi elvárás volt akkoriban.)
2019. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nagyon rossz családi háttérből jöttem, így számomra a család nem minősül értéknek vagy pozitívumnak még felnőttként sem. Nem érzem, hogy bármi pluszt adna az életemhez. Aláírom, hogy az emberek minimum 95%-ban ott a szaporodási ösztön, de bennem ez se alakult ki. Elmúltam jócskán 30, ha eddig nem jött elő már nem is fog. Emellett szerintem rengeteg ember számára a szerelem és a párkapcsolatok elsődleges boldogságforrás, ami nem csoda, tekintve, hogy talán a világ egyik legegyszerűbb dolga vakon menni a hormonaink után. Voltam már szerelmes, tényleg jó érzés, de kapásból fel tudnák sorolni 15 másik dolgot az életemben, ami sokkal nagyobb boldogságot okoz számomra, mint a szerelem, legyen az bármekkora. A saját család, ház, gyerekek, nyugodt kiszámítható élet - ami sokak számára életcél és öröm - nekem a legrosszabb rémálmom. Szerencsére teszek magasról a társadalom elvárásaira vagy random emberek véleményére, ha valaki a "normális" életúton halad, annak sok boldogságot kívánok, csak rám ne erőltesse senki :)
2019. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj hogy az értelmet keresed benne. Értelme csak a szellemi síknak van ami a logika világa. A párkapcsolat és a családalapítás nem ez. Az a lelki sík terepe, az érzelmek világa.
2019. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Családos férfiak tesznek ajánlatot, hogy laza szimpátia kapcsolat. Otthon asszony tudja, á válunk...

Párkapcsolatban kinlódó felek, mert ez az így úgy nem működik.

Egy szr napba nem színt visznek, csak újabb problémát, fájdalmat, szét keresés újra... Ennek mi értelme?

2019. febr. 21. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!