Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire értetek egyet azzal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Marcipántea kérdése:

Mennyire értetek egyet azzal, hogy egy jó kapcsolat barátságon alapszik?

Figyelt kérdés

Szerintem anélkül az egésznek nincs értelme.

Beszélgettem pár sráccal az elmúlt időben, és többnyire nem egyezett ebben a véleményünk. Volt aki szerint barátság csak később alakulhat ki, és volt olyan, aki azt mondta, a párkapcsolat nem barátság, miért is lenne, arra vannak a haverjai, nem pedig a barátnője.

Tiszteletben tartom a véleményüket, mégha nem is értek egyet velük.

Ti hogy látjátok?



2019. febr. 28. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha valakinek párja van akkor az egyben a legjobb barátja is ha ez nem így van akkor az olyan mintha csak sex kapcsolat lenne.
2019. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Egy párkapcsolat nyilvánvalóan tartalmazza azokat az elemeket is amit egy szoros barátság, különben mi más maradna? (Nyilván a vonzódás és a szexualitás igen, de ezekre önmagukban nem lehet kapcsolatot építeni.)
2019. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Én nem értek vele egyet. Számomra mások az érzelmek egy jó barát és egy jó társ, szerető irányába. Nem fejlődik részemről szerelemmé egy baráti kapcsolat. Nem elég a jó barátság.


Tetszik a neved.

2019. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

A legrosszabb kapcsolatoknak tartom azokat, ahol nincsenek meg a barátság elemei. Ilyen kapcsolatokban szokott az lenni, hogy viccelni még véletlenül se lehet, a másik el ne menjen sehova nélkülem, kommunikáció nulla stb.

Ugyanakkor az, hogy valakivel jó barátságot ápoltok édes kevés ahhoz, hogy a kapcsolat is jó legyen. A kapcsolatba bele kell rakni sok olyan munkát, amit egy barátságba nem. Szóval a barátság édes kevés, viszont szükséges. A legjobb a világon hogyha tudtok haverokként beszélgetni, hülyéskedni, megadni a szabadságot a másiknak és nem csak folyamatosan a párocskás dolgok vannak. Normális esetben pedig a párodat még több dologba avatod be, mint a barátaidat. Mi értelme, hogy együtt vagytok ha a fontos dolgokat a barátaiddal és nem vele beszéled vagy osztod meg leginkább?

2019. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A véleményeknek mindenben nem feltétlen kell egyeznie. Lényeg, hogy tudjuk kezelni azt, hogy a másik másként lát bizonyos dolgokat mint mi. Szerintem ez intelligencia kérdése..

És társat csak intelligens nőt tudok elképezni magam mellé, akivel tudjuk formálni, előrébb segíteni egymást.


A barát nekem olyasvalaki akivel figyelünk egymásra, akivel ismerjük egymást, akinek fontos az is, hogy én mit érzek, hogy vagyok, stb.


A haver az akivel jókat tudok hülyülni, de ha már nem része az életemnek akkor sem érzem kimondott hiányát.


A barátnőnek "való" lány pedig, nekem fontos, hogy olyasvalaki legyen akivel ismerjük egymást, mert az azt jelenti, hogy olvassuk egymás rezdüléseit, figyelünk a másikra, kíváncsiak vagyunk egymásra, stb.

Szóval, összességében egyetértek veled, a jó kapcsolat egyik alapja egy erős barátság.

Mondom ezt 27 évesen.

2019. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a párom a párom legyen és ne a barátom.

Pont olyan, szeretem a párom és szeretem anyukám is, de ugye teljesen más a kettő. A párkapcsolat is teljesen más jellegű, mint egy baráti.

2019. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)


Persze nem azt mondom, hogy szabályszerűen van egy bizonyos időszak, amikor csak barátkozni lehet, és annak a lejárta után 'szabad' csak randizni, mert ez nem ennyire fekete-fehér, az érzések nem így keletkeznek. Viszont igazán megismerni a másikat, elérni azt a bizalmi szintet, amikor tudod, hogy ő egyben a legjobb barátod is, bármivel fordulhatsz felé, bármely gondolatodat megoszthatod vele, ez nekem (!) alap. A kettő együtt kell, szerelem nélkül csak a barátság nem vinné messze a kapcsolatot. Valahogy úgy, ahogy az #5-ös, és többen is mondtátok.


#3-as: köszönöm szépen :)

2019. febr. 28. 21:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Tetszik a kifejezésmódod, szabad neked írni?
2019. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: persze, szabad.
2019. febr. 28. 22:33
 10/14 anonim ***** válasza:
De most komolyan, ittál már valaha marcipános teát?
2019. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!