Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van itt akinek nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is van itt akinek nagyon megy az elengedés?

Figyelt kérdés
Van itt még olyan aki képtelen múltbeli dolgokat elengedni? Kisebb vagy akár nagyobb dolgokat. Főként szerelmi de más téren is. Tanácsokat szívesen hallgatnék.
2019. márc. 16. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt vagyok,de sajnos tanácsot nem tudok adni :(
2019. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es.Esetleg átérzed a dolgot?
2019. márc. 16. 22:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de csak sablon tanácsokat tudok adni, amik nekem se segítettek.

22/L

2019. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Bármilyen fájdalmat feloldhatsz, ha megkeresed annak gyökerét.

Egyébként hogy engedsz el egy forró fazekat? Hát fogod, és elengeded. Nem kell túlragozni.

Ugyanígy képes vagy érzéseket és gondolatokat is elengedni.

Csak egyszerűen bejönnek a tudatod terébe, és nem gabalyodsz beléjük, hanem tovább engeded őket. Egyszerűen nem figyelsz rájuk, ennyi. Amire nem figyelsz, az nem is létezik.

Nekem korábban rengeteg érzelmi fájdalmam volt, tele volt az elmém kínzó gondolatokkal. A folyamatos és kényszeres gondolkodás miatt nem volt 1 perc nyugtom sem, folyton csak mondta, mondta, mondta, darálta, minden percben emlékeztetett a fájdalmaimra, a félelmeimre. Több éven keresztül minden egyes percben együtt éltem az életem során elszenvedett összes fájdalmammal és félelmemmel. Szörnyű volt. Meg is lett az ára, mert a testem teljesen tönkrement. A negatív érzéseknek rendkívül pusztító erejük van. Egyébként az érzés a test gondolatra adott reakciója.

Tehát akkor mi a fő "probléma"? Mit akarok mondani?

Hogy hagyd abba a folyamatos gondolkodást. Az elmédet feladatok megoldására kéne használnod, nem arra, hogy azon keresztül élj, azon keresztül érzékeld a valóságot. Valójában egy teljesen torz képet ad a valóságról, és teljesen sötétbe borítja azt.

Ha a figyelmedet teljes mértékben a jelen pillanatba koncentrálod, akkor egyszerűen nem lesz helye annak a gondolatnak, amit el szeretnél engedni.

Én így oldottam fel az összes érzelmi fájdalmamat. Nem kattogok soha semmin, teljesen nyugodt vagyok.

2019. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most melyik, mert a fő kérdésed ellentmond a magyarázó rész első mondatával...?


Nálam az elengedés arról szól, hogy magamban-, vagy őrlődök, hogy elengedtem azt, akit kedveltem, vagy épp megszerettem. Alapból nem közeledek senkihez sem, de vagy egy alkalommal megmondom neki, hogy mit gondolok róla, vagy ráutaló magatartásom van erre, de nem bonyolódok bele dolgokba.

2019. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. Én ilyen vagyok. Az a típus vagyok aki ha akar valamit megteszi, küzd érte. A feladás, beletörődés sosem volt az erősségem.

De nehéz elfogadni hogy vannak dolgok amiket nem irányíthatok. És hát történnek olyan dolgok amik nem tetszenek/ nem úgy alakulnak ahogy terveztem. Nehéz..

2019. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Clay Morrow ***** válasza:
Néha előfordul, mikor "rövid" távon nem tudok valamit elengedni vagy megemészteni, de úgy érzem, hogy hosszú távon nem létezik olyasmi, amit ne tudnék elengedni.
2019. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd, hogy az érzések csak tovább menjenek, ne ragadj le bennük ne figyelj rá.
2019. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem alapesetben menne az elengedés, de akkor ott tudom, hogy csak egy bizonyos mélységig érintett a dolog. Az teljesen más, ha egy olyan szeretett személyt kell elengedni, akihez hasonló addig nem volt, sőt ha telitalálat volt az illető, akkor nagyon nehéz. Én úgy látom, hogy a kiábrándulás nagyon felgyorsítja a dolgokat... tehát amikor olyan dolgokat látsz a másiknál, amit te nem vállalnál be, sőt szégyellnéd ha melletted így viselkedne... vagy pl hallod hogy más emberről milyen érzéketlenül beszél. Ilyenkor már nem szép az illető, sőt lehet hogy be is zárkózol előtte, és pár nap alatt kipukkad a lufi. Voltam így, ez a legjobb, mert megspóroltam a hiábavaló gyötrődést.
2019. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem megy. Nem párkapcsolat ugyan, de volt egy 6-7 évig tartó bizalmas ismerettségem egy nővel (férfi vagyok), és kb napi szintű "legjobb barátok" voltunk. Aztán egyik nap nem válaszolt többé semmilyen üzenetre, hiába kérleltem, nem mondta el azt sem, hogy miért nem áll szóba velem. Nagyon megviselt. Lelkileg szerintem soha nem törtem össze ennyire. Már 2 éve, hogy eltávolodott, azóta nem láttam és egy szót sem hallottam felőle, mégis kb. hetente álmodok vele. Nagyon hiányzik. Nem megy az elengedés, de ez már lehet, hogy így marad. Álmaimban sokszor láthatom.
2019. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!