Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk lányok, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk lányok, szerintetek melyik a jobb, ti melyiket választanátok szívesebben?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Tegyük fel, hogy gyereketek születik/született nem rég, a feltételeitek pedig lehetővé teszik, hogy megszokott életszínvonalatok mellett akár mindketten otthon maradjatok a kicsivel és persze tudjátok támogatni egymást. Ebben a helyzetben mit választanátok ti? Valaki mindenképpen dolgozna vagy ha már lehetséges, együtt maradnátok otthon gyereket nevelni és egymással foglalkozni?
2019. márc. 23. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De jó is lenne, ha lenne ilyen. Akkor szerintem mind a ketten itthon lennénk a picivel, és így apa is részesül a mindennapokból.
2019. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Részmunkaidőben azért dolgoznék. Oké, hogy teszem azt adott esetben épp van pénz, de bármi beüthet.
2019. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi mindketten olyan emberek vagyunk akiknek fontos a karrier meg hogy csináljanak valamit. Nem azért dolgozunk, hogy legyen pénz hanem mert tökre élvezzük amit csinálunk és érdekel minket. Nekem gyerek mellett is fontos lenne, hogy tudjak azokkal a dolgokkal foglalkozni amik érdekesek a munkámban. Szerintem párom is így van ezzel. Persze, tök jó lenne itthon lébecolni vagy kirándulgatni meg babázni, de nem hiszem, hogy tudnánk évekig így élni. Szeretünk fejlődni, új dolgokat kitalálni, szakmai dolgokkal foglalkozni. Nálunk nem lenne opció, hogy évekig ne foglalkozzunk ezekkel. Már nagyon tervezzük a babát ezért próbálom úgy alakítani a dolgaimat, hogy valamennyire itthonról is tudjam csinálni. Gyerek ide vagy oda de ezek nekem fontosak. Persze, amíg a gyerek ovis nem lesz addig valószínűleg maradok itthon, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ezalatt ne foglalkozzak legalább minimálisan a szakterületemmel meg a munkámmal.
2019. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
(A munkamániásoknak minek gyerek? Csak a gyerek fogja az egészet megsínyleni, mert a munkamániásnak mindig a munka az első.)
2019. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi adalék hozzá, hogy ez arra az időszakra vonatkozik leginkább, míg a gyerek el nem mehet bölcsibe-oviba. Nem arról lenne szó, hogy diplomáig tutujgatni a gyereket otthon, hanem addig ketten otthon maradni, míg annyi törődést igényel. ~3-4 éves korig? :)
2019. márc. 23. 23:06
 6/11 anonim ***** válasza:
ha nem kellene egyikünknek sem dolgozni jó lenne kicsit unalmas lenne idővel de szerintem találnánk valami hobbyt a jövőbeli feleségemmel :DDD (de csak akkor ha a pénz elég mindenre azaz az alapvető szükségleteken kivüli dolgokra is telefon jó ruhák kocsi ékszerek nagyház utazás nyaralás egyébb luxus cikkek
2019. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Na ezt a hozzáállást soha nem értettem. A kettő hol zárja ki egymást? Én dolgozok 8 órát, a gyerek addig oviban, suliban van. Ugyan mit számít neki, hogy azt a 8 órát otthon töltöm vagy munkában? Attól, hogy valaki karriert épít, szereti a munkáját ugyan miért ne tudna gyereket nevelni? Az jobb példa ha úgy nő fel a gyerek, hogy anya semmit nem ért el, egész életében otthon van, apa meg csinál valami közepesen szr melót amit amúgy utál de kell a pénz?

Azt az időt amit amúgy is külön töltenél a gyerektől miért ne tölthetnéd a munkáddal amit szeretsz? Utána úgy is hazamész, segítesz neki házit írni, játszotok valamit. Mi különbség van aközött, hogy van valami hobbid amit a gyerek mellett csinálsz, meg aközött, hogy ez a hobbi mondjuk a munkád? Vagy csak olyan vállaljon gyereket, akinek semmi más célja nincs az életben? Ez a pozitív példa amit a gyerek elé kellene állítani?

2019. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 és a többiek. Bölcsis korig szól a kérdés, míg a gyerek nincs közösségben, egyébként meg a továbbiakban az lenne amit felvázoltál.

#6. Adott az otthonotok, egy jármű és annyi bevétel, ami kiteszi kettőtök munkáját (félre is tudtok belőle tenni).

2019. márc. 23. 23:25
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

#7


Szövegedből is látszik, hogy nem értetted meg a kérdést.

Szerintem teljesen egyértelmű volt, hogy a kérdező CSAK arra a 3 évre gondolt, míg a gyerek ovis nem lesz.

Ebből kifolyólag, ezalatt a 3 év alatt 100%-ban csak a gyerekeddel kéne, hogy foglalkozz semmi munka. Vagy nem bírsz ki 3 évet? Azt az időt, amit ebben az időszakban a munkádra fordítanál a gyerekkel is lehetnél, vagy ha alszik, akkor a pároddal.

Amit pedig te leírtál a 7-es válaszodban, az az átlagos, mindenki ezt csinálja.

Munkamániás az, aki a GYES, GYED alatt is a munkájával foglalkozik. Azért vagy otthon 3 évig, hogy a gyerekeddel legyél, neveld, játsz vele és nem azért, hogy még otthonról is dolgozz.

2019. márc. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyerek amíg kicsit a nap felét átalussza. Ha lerakom aludni megint csak az a kérdésem, hogy ugyan hátrány éri-e azt a gyereket, ha elolvasok pár szakmai cikket vagy megcsinálok egy kis papírmunkát? Ugyan érdekli-e a gyereket, hogy éppen a facebookot nyomkodom, vagy csinálok valami hasznosabbat és felhívok egy céget, hogy lenne egy ötletem amivel lehetne ezt meg azt reklámozni? Egyszerűen nem értem, hogy hol befolyásolja a gyereknevelést az, hogy mit csinálok abban a pár óra szabadidőmben amikor a gyerek amúgy is alszik, vagy éppen játszik mellettem a nappaliban miközben olvasok? Vagy minden kisgyerekes anya áll a bölcső felett amíg a gyerek alszik és semmi mást nem csinál egész nap csak vele foglalkozik?
2019. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!