Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Előfordul, hogy egy boldogtala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordul, hogy egy boldogtalan, depresszív emberen segít az, ha (valamilyen csoda folytán) párkapcsolata lesz?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatra lennék kíváncsi, mert véleményből hallottam már ilyet is, olyat is.
2019. márc. 31. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Inkább csak gondolatelterelés lesz a másik személy is, akár csak valami addiktív anyag lenne, szóval csak segít elkerülni a szembesülést azzal, ami a gond. Én egyetemist koromban, mikor stresszeltem nyomtam ezt.


Nyilván olyannak, aki mondjuk depressziós és a házát meg egészségét hanyagolja, annak egy élettárs, aki takarít meg gondoskodik róla nagy életminőségjavulás (míg a másikat lehúzza), de meggyógyítani nem fogja.

2019. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Most pont ilyen kapcsolat alakult ki a családomban. Adott egy naiv nő és egy depressziós, irányító és egyéb mentális gondokkal küzdő férfi. A depresszióson segít ez a kapcsolat, aki viszont a párja, na ő megissza mindennek a levét. Az ilyen betegektől szabadulni se lehet, mert akit meg akarnak tartani maguknak, ahhoz foggal körömmel ragaszkodnak. Sajnos....
2019. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Rövid ideig persze. Csak mivel az ilyen ember teljesen alkalmatlan párkapcsolatra elég gyorsan el fogja cseszni az egészet, emiatt csak még rosszabb lesz neki.

Saját példámat tudom felhozni, az első két kapcsolatomban teljes lelki roncs voltam. Nagyjából fél év alatt sikerült mind a kettőt teljesen tönkretennem azzal, hogy szeretetkoldús voltam, érzelmileg teljesen függtem a páromtól és nem tudtam elviselni, ha más is kap a szeretetéből, a kapcsolat volt az egyetlen boldogságforrásom. Utána nyilván az, hogy sok volt a veszekedés és éreztem ahogy a párom egyre jobban távolodott tőlem csak még jobban megviselt. Így nem lehet kapcsolatban élni. Először rendbe kellett szednem magam lelkileg, azóta vagyok képes normálisan kapcsolatban élni problémák nélkül.

2019. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Ezerszer is nem!

Mindkét oldalt tapasztaltam, és nem jó, egyik se. Amikor depressziós emberrel voltam, úgy lehuzott, hogy azt nem kívánom senkinek. Majd pár évre rá én voltam a depressziós fél a kapcsolatban, mondtam is hogy annyira elnyom, hogy nem tudok örülni annak, amit a párom tud nyújtani. Nagyon szerettem őt, de nem tudtam kimutatni. Ezért hát időt kértem, hogy egyedül legyek és magamra koncentráljak egy ideig. Eltelt pár hónap, és mindent sikerült rendezni magamban, átértékelni a dolgokat, mert alapjaraton én egy boldog ember voltam. Sikerült is, és újra összejöttünk :3. Megvárt, és jobb a kapcsolat mint valaha, én is jól vagyok

2019. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
A kezdeti eufória után még mélyebbre zuhan az ember, mint előtte volt.
2019. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak boldogtalan akkor segíthet, ha depressziós akkor nem.

Mindenki valami isteni menybemenetelnek tartja a párkapcsolatot, pedig csak akkor jöhet még igazán a megpróbáltatások java!

2019. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem.


Ellenkezőleg, csak még lassabban fogja magát rendbe szedni. Ezzel 2 probléma van.

Az első, hogy mivel már van kapcsolata, elfogadják NEM fog igyekezni, hogy rendbe jöjjön, hanem egyszerűen rátolja az egészet a társára, minden baját, szeretet éhségét. De nem fog gyógyulni.

A második, hogy ezzel viszont jó eséllyel sérülést okoz a parrnerének, ha nem lép ki belőle. Ami viszont nem olyan egyszerű, mert akár szándékos, akár nem is tudatos, de maga a felállás önmagában is kb érzelmi zsarolás.

Mindketten rosszul jönnek ki belőle, az egyetlen kérdés, hogy mennyi időt raboltak el egymástól.


Azharul hangzik, de egy beteg ember nemnalkalmas párkapcsolatra.


Először rendbe kell tennie magát.

2019. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem. A másikat fogja lehúzni, és ha van is valami javulás, az átmeneti lesz csak.
2019. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Rajtam segített,és nem húztam le a másik felet sem.
2019. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

En depresszios vagyok es nekem is csak egy kapcsolat segithet.

Momdok peldat: Peldaul amikor elmegy ket par turazni,utazni barhova. Ami segit egy depresszioson is. Fizikalisan erintkeznem egymassal ami olyan hormonokat szabadit fel ami szinten segit egy depresszios betegen.

Viszont sajnos a lanyok tobbsegenek mem kell depresszios pasi, es a srac aki depresszios meg feladja a harcot.

En is biploaris depressziom van, sokan kihasznaltaj,baratnom meg nem volt, viszont hianyzik mar egy kapcsolat. Es soha nem jon ossze semmi.

2019. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!