Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ez csak szimpla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben ez csak szimpla udvariasság, semleges kíváncsiság volt a részéről?

Figyelt kérdés
Rendszeresen egy étteremben szoktam ebédelni (kisváros, nem ötcsillagos szálloda étterme, szóval nem vagyok multimilliomos, menüt rendelek magamnak, mielőtt felszínre törnének az előítéletek), ahol nálam pár évvel fiatalabb pincérlányok vannak. Igazából csak pár hónapja járok oda, bizonyos szinten ismerjük egymást, de túl sokat még egyikükkel sem beszélgettem, a viszonyunk megmaradt a "jóindulatú semlegességnél", bár az egyikükkel már régebben érintettük azt a kérdést, hogy egyikünk sem az a hízásra hajlamos fajta, és általában szokták értékelni a humoromat. A minap az említett lány feltűnően viselkedett, bár azt láttam eddig, hogy odafigyel a vendégekre, és tud közvetlen lenni, most olyan furcsának tűnt minden. A keresztnevemen szólított, kérdezte, kérek-e még kenyeret, és amikor hozta a számlát, leállt velem beszélgetni, hiába volt ott több vendég, kérdezgetett, hogy hol dolgozom (mondjuk ez onnan is jöhetett, hogy előtte mondtam neki, hogy viszonylag hosszabb ebédidőt engedélyeztek nekünk), hol van a munkahelyem, és a végén jó munkát kívánt nekem, szóval kicsit érdekesen éreztem magam. Nem tudom, mit gondoljak, nincs túl sok tapasztalatom ilyen téren, és nem akarok ebbe belemagyarázni semmit, viszont az is tény, hogy tetszik nekem ez a lány, szoktam is őt nézegetni titokban (tudom, ez gonosz dolog). Nem tudok róla semmit, azt se, hogy van-e barátja, kezdeményezni meg azért nehéz, mert ha nemet mond, akkor utána talán ciki lenne ott ebédelni, de a környéken nem sok választási lehetőség van, ahol még jól is főznek. Örülnék valami normális tanácsnak, hogy érdemes-e puhatolóznom nála, és ha igen, akkor hogyan, sajnos teljesen ötlet nélkül vagyok. Az okoskodásokat, beszólogatásokat kérném hanyagolni, köszönöm.

2019. ápr. 11. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet jelentett valamit, de egyébként ez még hozzátartozik a szolgáltatóiparhoz.


Szerintem lényegtelen. Azt biztos nem jelenti, hogy nem érdekled. Neked pedig tetszik. Így bújj ki anya szoknyája alól, légy férfi és hívd el valahova. Ha nemet mondd, akkor szomorú vagy 1-2 nap majd túlteszed magad rajta, ha pedig igent, akkor örülsz. Mit kell ezt komplikálni?

2019. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meglepett multkor az erdeklodesed. Szivesen megismernelek.
2019. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1: Tudom, hogy szolgáltatóipar és miegymás, de attól még nem szükséges személyesebb jellegű infókra rákérdeznie. Ha szolgáltatás, akkor elég, ha mosolyog, udvarias, megkérdezi, ízlett-e az ebéd, szép napot kíván stb., legalábbis én így gondolom, én kicsit úgy éreztem most, hogy ez mintha nem az a "formális", "távolságtartóbb" udvariasság lenne a részéről, de lehet, hogy tévedek. A kezdeményezés kapcsán meg csak annyi aggályom van, amit írtam, hogy elutasítás esetén kellemetlen lenne látnunk egymást.
2019. ápr. 11. 21:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kezdeményezz, csak ne rohand le. Ha elutasít, akkor meg megoldják, hogy valamelyik kolléga szolgáljon fel neked, emiatt ne izgulj.
2019. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, az utolsó barátnőm ő cukrászdában volt pultos.
2019. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarlak elkeseríteni, az utolsó barátnőm ő cukrászdában volt pultos. Eleinte én sem értettem, hogyha vagyok neki miért túlságosan kedves egy csomó pasival. Aztán kiderült, hogy neki úgymond munkahelyi kötelessége mert így lesz bevétel. Ez számomra egy picit olyan prostitúciót súroló dolog ,mert végül is az ő mosolyából, kedvességből profitált pénzt a munkahelye. Sajnos, nem egy pasit kellett helyre tennem akik ezt félre értették. De azért szurkolok neked...
2019. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#4: Akkor most hívjam el valahová? Sajnos túl sokszor volt már részem kellemetlen helyzetben, amikor ilyen jelek után kezdeményeztem, de koppantam, az önbizalmam is megcsappant, mert ilyenkor sosem tudom, hogy én értettem-e félre valamit, vagy a másik ember "hülyített" (akár szándékosan, akár tudat alatt), vagy csak nem mert tovább menni egy pici flörtnél. De valamiért meg úgy érzem, hogy érdekelhetem őt, legalábbis bizonyos szinten. Ja és szóba került az is, hogy mivel nem akartam cserben hagyni a volt kollégákat, segítettem nekik egy bizonyos dologban, és ő megjegyezte, hogy milyen rendes vagyok.
2019. ápr. 11. 22:20
 8/12 A kérdező kommentje:
#6: Igazából ha nem beszélgetne velem, akkor is ott ebédelnék, mert jól főznek, és viszonylag olcsók is. Már hónapok óta oda járok, tehát nem kell "megfogniuk" engem semmilyen "trükkel". Jó, persze, nyilván nekem is másabb, ha kedvesek velem, de szerintem az (anyagi érdekeltségű) udvariasság nem egyenlő azzal, hogy személyesebb információkat kérdezek másoktól. A munkakörömből adódóan nekem is vannak olyan "ismerőseim", akik vissza-visszatérnek munka kapcsán, és nyilván udvariasnak, kedvesnek kell lennem, ki kell szolgálnom őket, némelyikükkel még váltunk is néhány mondatot, de ez megmarad a semlegességnél, és személyesebb jellegű infók (pl. hogy hol dolgoznak) nem kerülnek elő. Szóval bizonyos szempontból tudom, hogy mit jelentenek a szolgáltatások - bár nekem/nekünk nincs profitunk, nem olyan jellegű intézmény vagyunk -, azt is tudom, hogy ha a pokolba kívánod a másikat, akkor sem mondhatod a szemébe, csak nekem most ez így egy kicsit furcsán jött le, hogy személyesebb jellegű dolgok is szóba kerültek, amit nem nagyon tudok hová tenni.
2019. ápr. 11. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jattolós helyeken mindig gyanakvásra ad okot az ott dolgozó lányok kedvessége, de ezért megfutamodni kár lenne.


Mert könnyebb kedvesnek lenni azzal, aki szimpatikus, és valószínűleg ő pontosan tudja, hogy bejössz neki.

Flörtölj vele, dícsérj meg rajta valamit, akár lényegtelen dolgot is, érdeklődj milyen volt a hétvégéje, volt-e valami programja, stb. Lássa, hogy érdeklődsz. Beugorhatsz egy délutáni kávéra is, valami nyugisabb időszakban, amikor nem ebédeltetnek.

Ha máskor is nyitott lesz feléd hívd el valahová, ne várj vele túl sokáig, inkább vállald a kockázatot, és a lepattintásból se csinálj nagy ügyet.

2019. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9: Igazad van, viszont ha jattot akar, akkor miért csak most, hónapok után kezdi? Meg ahogyan azt írtam is korábban, szerintem a "hivatali" kedvesség ennél egy picit talán kevesebb, ráadásul aki tejelni akar, az akkor is tejelni fog, ha a pincér gyorsan kiviszi neki az ennivalót, megkérdezi, hogy ízlett-e, és távozáskor pl. azt mondja, hogy "legyen szép napja", és mosolyog. De lehet, hogy csak én agyalom túl, viszont ha már személyesebb dolgok is szóba kerülnek, akkor az szerintem azt jelent(het)i, hogy a formalitásokon túlléptek a felek. Egyébként nem pont délben szoktam menni ebédelni, és éppen azért is volt furcsa ez az egész, mert most már kezd beindulni a szezon, kicsit többen is voltak, mint az én "ebédidőmben" máskor lenni szoktak, és ő is szaladgált elég sokat, de azért jutott rám egy kis ideje.
2019. ápr. 11. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!