Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan 10 év depresszió,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 10 év depresszió, állandóan sikertelenség, nevetnek rajtam, pedig nem is ismernek, nincs már remény?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 14. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogyha felismered az okokat és így 10 év után végre változtatsz is valamit a rinya helyett akkor van remény.
2019. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne a sarkadra állni, kipróbálni egy két (új) hobbit, regisztrálni oldalakra, elmenni továbbképzésekre, vagy úgy en bloc emberek közé. Annyi féle módja van az ismerkedésnek, hogy felsorolni sem lehet. Talán érdemes lenne először haverokat/barátokat szerezni, mint rátelepedni valakire. Mindenki menekül az unalom elől és ha már az első pillanatban azt vízionálják rólad, hogy kiszipolyoznád menekülni fognak.
2019. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy rajtad nevetnek? Nem csak túlgondolod?

Egyébként pszichológushoz érdemes lenne elmenned, az segítene, hogy össze tudjad szedni magad.

2019. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos gyerekkoromtól úgy nőttel fel, hogy nevettek rajtam sokszor. Rettentően visszahúzódó voltam kiskoromtól kezdve.

Mondhatni, eléggé beszari. Ehhez feltételezem köze van annak is hogy anyum nagyon fogott.

Illetve kiskoromba nem kerültem általános iskolába, bizonyos okok végett, így ott is sokszor nevettek rajtam, rajtunk. Mindig mondogatták, hogy nézzétek, itt jönnek a gyogyósok. Eléggé lelkis ember lettem.

Sokszor van, hogy az úton is mentem, és vadidegenek szóltak be nekem, meg elkezdek nevetni rajtam.


Emiatt sosem mertem személyesen ismerkedni, de igazából most se nagyon.

Azt sulykolták belém, hogy nem érek szart sem.

Sokszor fordult elő társkeresőn is, hogy mondták, hogy "ezt komolyan gondoltad, ugye valami rossz vicc, te ocsmányság"


Ha sehonnan nem kapok pozitív visszajelzést, akkor hogy lehetnék bátrabb? :(

2019. ápr. 15. 00:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Én már kezdek undorodni az emberektől, ma is felnéztem facebookra, és van valami két énekes csaj, akit végig ócsároltak. Ott szidták őket, meg mondták, hogy mekkora k...a a csaj is. Meg hogy hozzávágtak valami üvegpoharat.

Nem ismerem, nem is akarom védeni, a munkásságát se ismerem.

De ha így facebookon is képesek vadidegen embereket szidni, és nevetni rajta, akkor miről beszéljek? Milyen társadalomba élünk ma??? Undorító.

2019. ápr. 15. 00:13
 6/11 anonim ***** válasza:
A társkeresői véleményről ennyit: ha még ocsmány is lennél-amit nem hiszek mert ízlések és pofonok - a kidolgozott test és jó stílus sokat dob egy ember megjelenésén. A sport pedig a depresszióra is jó. Képes vagy megváltozni, tudatosan nyitni. Kezdetben lehet pofonokat kapsz majd mert úgymond a sikeres viselkedést és önbizalmat nem nevelték beléd, de ezt meg kell tanulni. Sok sikert!
2019. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasonló dolgokat éltem meg gyerekként, mint amit te leírtál. Valahogy (nem hiszem, hogy magamtól) kikászálódtam belőle, de a depresszió azóta is folyamatosan, kisebb-nagyobb kihagyásokkal, eltérő intenzitással, de itt van velem.

Ha van egy kis lóvéd, menj el pszichiáterhez, talán segít.

2019. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mindig csak előre mentem, és lesz@rtam nagyívben kimit mond vagy nem mond. Tudtam mit akarok, és ha lassan is, de elértem. A depresszió a legeslegrosszabb tanácsadó, abból kéne elsődlegesen kikerülni.
2019. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Pszichiátrián mit mondtak a depressziódra? Kéne valamit tenni magadárt, mert úgy látszik itt nem csak depizésről van szó nálad, nem depresszív gondolkodásmód és életszakasz, hanem valódi depresszió, amikor az agy kémiája felborul. Ami ilyen hosszan tart, az komoly betegségre utal. El kell menned, írnak fel ilyen bezsibbasztó gyógyszert, és kérned majd a pszichiátert, hogy járhass pszichológushoz is (TB állja, ingyenes. Nyilván csak 2-3 hetente lesz helyed, de ingyen)


Aztán én azt javasolnám, hogy első körben egyedül próbálj meg helytállni. Legyél jobb a tanulásban/munkában. Kezdj el új hobbit, leginkább amihez ki kell mozdulni, tehát sportolás. Azek segítenek. Ha rendszerezve vannak a napjaid, elfoglalod magad, akkor már annyival előrébb leszel, hogy nem lesz időd a negatív gondolatokra. Ez bazisokat segít!!


De érezni fogod te is, amikor másképp állsz magadhoz.


Aztán ha nem megy a kommunikáció, akkor elmehetsz tréningekre. Sokba kerül, de működik. Meg nagyon sok könyv is foglalkozik a témával (torrenten fent vannak). El kell olvasni őket, próbálgatni magad! Nem gáz tükör előtt magaddal „beszélgegni”, kipróbálni egyes szituációkat.

Léldák pl a youtuberek. Elkezdik pl 16-18 évesen, full amatőrök, mégis 2 év múlva már profin tudnak kamerába beszélni. Pedig egyedül ülnek egy gép előtt, és egy tárgyhoz pofáznak... 😃 szóval ez tanulható dolog, gyakorolható dolog.


Nem szól másról az egész, minthogy vagy most valamilyen szinten, lent. És te feljebb akarsz jutni, fejlődni. Meg kell találnod azokat az eszközöket, amik ezt a céljodat segítik elérni!


És a legjobb dolog, ha mersz segítséget kérni! Így nem kell hibákat elkövetned, hiszen azokat már mások elkövették, neked csak a javaslatokat kell megfogadnod.

Ez a kérdés is egy segítségkérés, és biztosan látsz itt jó ötleteket a válaszokban.

De kérhetsz segítséget ismerőseidtől is. Ha nincsnek barátaid, akkor valamelyik rokonodtól.

Ha az sincs, akkor lehet, hogy egyedül maradtál. De neten mindig találni vagy egy sorstársat, vaby egy olyat, akivel közös hobbi-szenvedély van, és akkor már tudsz beszélgetni valakivel.

2019. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Diavolino44 ***** válasza:

Újabb hiszti kérdés.

Grat!


A recept, a változtatás.

2019. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!