Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem féltek attól, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem féltek attól, hogy valamiért majd muszáj lesz együtt maradnod vele?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokan csak azért vannak együtt a párjukkal mert valamilyen okuk van.

Ezek csak a közvetlen környezetemben történtek: Egyik osztálytársamnak az osztályon belül van a barátnője és csak azért nem szakítanak (mert már nem igazán szeretik egymást, ezt ő mondta) mert az gáz lenne és inkább megvárják míg kijárják. Ami a családomban van, hogy csak azért van együtt a két rokonom mert van egy gyerek, nagyon nem szeretik egymást de a gyereknek nem akarnak rosszat és inkább együtt vannak.

Ezen a szituáción elkezdtem gondolkozni és félek én is ilyen kényszerhelyzetbe fogok kerülni. Pl: Összeköltözésnél, gondolj bele, mindkettőnk úgy dönt vegyünk egy közös lakást vagy béreljünk mert kell a hely, de megutáljuk egymást és szakítani akarunk. Nem mehetünk az utcára, valahol lakni kell, szóval nem szakítunk de nem is szeretjük már egymást.

Ezek olyan szituációk amire ha nem is felkészülni de ezen agyalok, hogy vannak kényszerhelyzetek és ezeket hogyan lehet megoldani?



2019. máj. 20. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Nem félek ezektől, mert önállóan is megállok a lábamon. Van saját karrierem, saját megtakarításom, nem függök másoktól, ha úgy alakul bármikor újra tudom kezdeni, maximum anyagi veszteség ér, az pedig nem egy olyan dolog, ami megérné az érzelmi kínlódást egy rossz kapcsolatban. Megfelelési kényszerem nincs senki felé, kicsit sem érdekel, hogy a környezetem mit szól a döntéseimhez, nem vagyok kapcsolatfüggő sem, nem félek az egyedülléttől, szóval csak ezek miatt sem maradnék senkivel. Gyerekem pedig nincs és nem is lesz, tehát ezzel sem lehet "megfogni".
2019. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig lehet váltani
2019. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%

Nem félek ezektől, mert se én nem vagyok hülye, se a párom. Illetve nem vagyok annyira nyámnyila, hogy azt nézzem ciki lenne-e ha szakítunk.

Szerintem értelmes ember egy párkapcsolatban sem hoz olyan döntést, ami neki hátrányos lehet egy szakításnál. Már csak annyiban is, hogy eleve olyan párt választ, akivel biztos abban, hogy a lakhatás vagy anyagiak kérdését rendezni tudják kulturáltan egy szakítás esetén is.

Az életedet te irányítod. Aki hülye az haljon meg. Nem arról van szó ezekben az esetekben, hogy nem TUDNAK szakítani. Hanem arról, hogy fontosabb nekik a kényelem és lusták tenni azért, hogy egyedül is megálljanak a lábukon. Ezek nem kényszerhelyzetek. Egyszerűen csak a két fél hülyesége által előidézett kamu baromságok. Én nem vagyok ilyen ember, így nem aggódom. A páromat is ismerem már annyira, hogy ne aggódjak ilyesmin. Ő ugyan úgy nem fog anyagiak miatt bennemaradni egy rossz kapcsolatban mint én.

2019. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!