Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal egyetértetek, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azzal egyetértetek, hogy a depresszió és a mentális betegségek nem igazi betegségek, hanem társadalmi konstrukciók és így hamissá válik az a mondás, hogy depressziós ember ne akarjon kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A mentális betegségek csak megbélyegzések nem igazi betegségek és, ha az ember maga alatt van akkor arra egy gyógyszer van és az a szeretet. Teljesen feleslegesnek tartom a gyógyszeres kezeléseket, mert az embert a szeretteljes légkör eléggé feltudja vidítani. Szerintem ezért nem kéne senkit se megbélyegezni hanem csak beszélgetni és megismerni egymást.


Erre nem rég jöttem rá, mert olvastam, hogy a nyugati kultúránk olyan, hogy aki "lelkibeteg" azt úgy kell kezelni, mint egy rossz fogyasztót és tömni mindenféle fos gyógyszerekkel. Pl. Indiában, hogyha valaki maga alatt van foglalkoznak a másikkal és nem intézik el annyival, hogy tegye rendbe magát, hanem közösen felvidítják. Szerintem az invidualizmus alapból káros és antihumános.


Nézem a válaszokat, akik leírják, hogy voltak lelkibeteg emberrel és azt tanácsolják, hogy meneküljenek. Ilyenkor a "normális" fél is lehet a hibás azért, mert lehet nem állt a másikhoz szeretetteljesen, túl önző volt felé és elvárásokkal teli. Így könnyű a másikra ujjal mutogatni, hogy ő a beteg nem és nem a "normális" fél.


Egyébként egy betegség van amit tényleg betegségnek tartok az pedig a pszichopátia. Míg egy depressziós ember csak maga alatt van és boldogtalan, addig a pszichopata manipulál, másokat kihasznál, nem tud szeretni önmagán kívűl senkit csak ártani tud. Egy pszichopata tényleg ártalmas és kezelni kell míg egy depressziósnak mondott ember nem az.


2019. máj. 22. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

3 évig voltam depressziós. Két dolgot tudok mondani róla.

Az egyik az, hogy valós betegség. A másik az, hogy nem vagy alkalmas párkapcsolatra amíg ez az állapot tart.

És nem, a szeretet nem orvosság rá, nagyon nem.

2019. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Igen, szedek gyógyszert, mert ez szükséges ahhoz, hogy jól legyek. 17 évesen kezdődött nálam, van szerető családom és szerető párom, de ez nem elég. Én is úgy voltam vele, hogy nem akarok gyógyszert szedni, iszonyú gyógyszerellenes voltam. Aztán egyszer olyan állapotba kerültem, hogy azt mondtam, adjanak akármit, bármit, csak múljon el, mert nem bírom tovább és kinyírom magam. Sajnos kis hazánkban még mindig annyira szánalmasan keveset tudnak az emberek a mentális betegségekről, hogy sokan fel nem fogják, mekkora szenvedést élnek át az ilyen betegek. Sokan meg még ott tartanak, hogy ha megtudják, hogy valaki terápiára jár, az tutira közveszélyes őrült. Végülis akkor mit is várunk...
2019. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Végső soron a legtöbb válaszból nekem az jön le, hogy a depresszió oka a munka, tehát lehet hogy azt kéne megszüntetni
2019. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A depressziót ne keverjük össze a szomorúsággal ,vagy rosszkedvvel .

Mivel évek óta érintett vagyok ,a gyógyszeres részével a mondandódnak többé kevésbé egyetértek, igazából csak elfedi a problémát,aztán szedheted életed végéig . Egy idő után emelgetni kell az adagot . Nem azt mondom,hogy hasztalan,és soha,semmilyen esetben nincs szükség rá ,de a gyógyszeres kezelés mellett más terápiákra is szükség van,stresszoldásra ,hobbira,elfoglaltságra. Nekem őszintén szólva csak a sportolás és a zene amit tényleg "gyógyító" hatásúnak érzek. Én önkényesen leszoktam a gyógyszereimről ,és nem is fogok utána nyúlni többet,orvosok ide vagy oda. Pillanatnyilag lehet ,hogy jobban voltam (ideig óráig,amig nem jönnek a mellékhatások) ,de egy élethosszig tartó szedésre nem szabad berendezkedni vele mert tönkretesz .

A pszichopatákat meg nem lehet kezelni ,nem gyógyítható,nem javul . Az valóban nem betegség,az egy állapot . A depresszió az betegség . Ártalmas az is,főleg önmagára,másokra csak közvetett módon .

Azzal egyet tudok sajnos érteni,hogy egy depressziós ember először önmagát tegye rendbe . De amúgy sem vonzó általában,nem állnak érte sorba ..

2019. máj. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nyilván nem akarom szedni én sem életem végéig és persze voltak elég hosszú gyógyszermentes időszakaim is, sajnos most megint szednem kell. Emellé pánikzavarom is van és függőségi problémáim, most ezen dolgozom elsősorban, aztán jöhet a bogyókról való leállás, de addig kell ez a "mankó". Mert igen, a gyógyszer egy mankó, nem a megoldás,ezzel tisztában vagyok. Na de nem írom le életem történetét :). Csak mindig kiakadok az ilyen tudatlan embereken,akik mindenféle személyes tapasztalat nélkül osztják az észt és formálnak véleményt, ennyi.
2019. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!