Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban sok házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban sok házasságban nagyon kevés vagy egyáltalán nincs szex?

Figyelt kérdés
Van sok házas ismerősöm és egyre többen panaszkodnak, hogy hiába szeretik és tisztelik egymást, a szex néhány év után csökkeni kezdett, aztán már nem is volt. Biztos nagyon sok kivétel van, de én mégis mindenhol ezt látom, hallom. Valóban a legtöbb házaspár inkább csak lakótárs, akik együtt nevelik a gyerekeket?
2019. máj. 22. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokan elrontják az egész kapcsolatot gyereknevelésnél.

A legnagyobb hiba az, hogy megszűnnek egy pár lenni, és csak apa meg anya maradnak. Mivel ott a gyerek akivel foglalkozni kell nem fordítanak elég időt és energiát magára a kapcsolatra. Mondjuk az emberek nagy része eleve nincs azzal tisztában, hogy mennyi energiát kellene a kapcsolatba rakni ahhoz, hogy 10 év után is jó legyen. Annyira nagyon fontos, hogy gyereknevelés mellett is megmaradjon a romantika, fektetés után a kettesben való minőségi időtöltés.

De az sem mindegy, hogy a férj hogyan áll a gyerek és háztartás kérdéshez. Nekem rengeteg ismerősöm van akinek eszébe se jutott, hogy azért nem akar vele lefeküdni a felesége, mert dög fáradt mivel semmi segítséget nem kap. És érdekes módon amikor elkezdtek ezek a férfiak részt venni a gyereknevelésben, házimunkában akkor az egész kapcsolat rendeződött.

Én azt mondom erre, hogy ahol nem jó vagy kevés a szex ott két probléma van. Az egyik, hogy maga a kapcsolat sem jó. Elhiegültek egymástól, megszűnt a randizás és a romantika. A másik pedig a rossz kommunikáció. Egyszerűen nem tudják egymás felé kommunikálni sem az igényeket, sem a problémáikat egymással.

Arányokat nem tudok mondani, de valóban sok kapcsolat ilyen. Én a saját részemről tudok beszélni, mi 9 év után is mint a nyulak. De maga a kapcsolat is nagyon jó, rengeteg energiát fordítunk rá. Mivel megmaradt a minőségi együtt töltött idő így megmaradt a szerelem és minőségi szex is. De a barátok közül nagyon sokan élnek valóban csak lakótársakként a házastársukkal. Mindenhol ezek az okai amiket leírtam.

2019. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Így ránézésre szerintem, nemcsak a házaspárok, hanem úgy relatíve nagyon kevés kapcsolatban lehet ilyesmi. Elég csak körülnézi, ökölbe szorult pofák a metrón, a buszon, az utcán, a munkahelyen. Ha pedig 1-2 vidám, na ott minden rendben van, a többiek kényszercselekvéseket keresnek, mint pletyka, túlzásba vitt munka, cigi/pia/evés/drog, mások egrecíroztatása, szeretőhöz mászkálás (ami nem hozza meg a kívánt eredményt, csak tovább torzít) stb.


Szomorú ez.

2019. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igaz a kérdésemben kifejezetten a házasokat említettem, de olyan barátok is panaszkodnak erről, akik régóta vannak kapcsolatban. Számomra is nagyon szomorú, hihetetlen mennyi boldogtalan ember van.
2019. máj. 22. 23:18
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Ez általában jellemző sajnos. Hagyják kialudni a tüzet aztán másnál kezdik újraélszteni, aztán az is kialszik, majd jöhet a következő.


Pedig mennyivel könnyebb lenne annak örömet okozni akit már kitapasztaltál, megismertél, mint mindig ujraindítani a rendszert.

2019. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi a párommal nagyon szeretjük egymást. Mindketten kívánjuk a szexet. Mégis jó ha heti 1 összejön..

A kisgyerekünk miatt felváltva dolgozunk, mindketten 12 órában, a párom éjszakázik is. Na most vagy én kelek reggel 4kor vagy ő, 12 óra munka, este 10nél nem alszik el hamarabb a kicsi. Ha éjszakás én délelőtt dolgozom, ő délután indul. Egyszerűen kevés az idő és az energia. Még csak két hónapja van ez de már most nagyon nehéz és még kb. 8 hónapig így fog telni az életünk. Ja és van egy 13 éves nagy lányom az előző kapcsolatomból, tehát napközben sem eshetünk csak úgy egymásnak mikor alszik a kicsi, mert ugye itt van ő is.

Szóval nem feltétlenül rossz a kapcsolat vagy a kommunikáció, egyszerűen a körülmények játszanak közre.

2019. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az emberek nagytöbbsége csendes kétségbeesésben élik le az életüket...
2019. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a borzasztó, hogy ezek a párok a nyavalygáson kívül az égvilágon semmit nem tesznek azért, hogy működjön a kapcsolatuk. Nálunk heti 3-4 szex a minimum, ha nem is bújunk össze, minden este töltünk időt kettesben. 2 pici gyerekünk van, egy másfél éves és egy 3 hónapos, mi is fáradtak vagyunk... de a gyerekek miatt is az a lehető legfontosabb, hogy mi ketten működjünk és szeressük egymást. Egyszerűen nincs olyan opció, hogy bedőlünk az ágyba, ha elaludtak a gyerekek, legalább egy órát muszáj ketten lennünk. Fáradtabbak vagyunk így? Sokkal! Megéri? Nagyon!
2019. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez a "kevés szex" amúgy teljesen relatív. Én inkább minőségre mennék, mint mennyiségre. Ha választanom kéne heti 7 db ötperces döfködés és heti vagy kétheti 1 jó elnyújtott, boldogságos szeretkezés között, hát gondolkodás nélkül az utóbbira szavaznék.

A kétheti 1 ötperces döfködés pedig nagyon borzasztó lehet.

Hát a no szex már elég érdekes, én nem tudom, ilyen emberek hogy tudnak együtt maradni, de tényleg. Minden este lefekszenek egymás mellé állig gombolt pizsamában, és hátat fordítanak, vagy hogy? És akkor azért a külvilág felé továbbra is eljátsszák, hogy micsoda mintapár, meg házassági évforduló ünneplése, meg minden?


Na, de a kérdésre válaszolva szerintem is igen a válasz. Én az okát abban látom, hogy az emberek igazából nem boldog párkapcsolatot akarnak, hanem házasságot, a világnak, szülőknek, másoknak mutogatható családot, jól kinéző facebook profilt, tehát bizonyítani. Én is tudok olyat, mint mások! Ilyenkor igazából nem a másik ember kell a maga teljességében, hanem a szerep, amit el tud játszani ebben a kis színdarabban. Hát ettől azért nem nedvesedik az ember lánya, lássuk be. Olyan hülyeségeket várunk el a házasságtól. Attól, hogy odaírtad a nevedet egy pontozott vonalra, azt hiszed, hogy egy életre bebiztosítottad, hogy hulla szerelmes leszel és mindig szexre kész? Pedig az emberek ezt hiszik. Aztán, ha már minden más fontosabb, mint a partnerük, csak néznek, hogy de nekem megígérték, hogy ez lesz az örök boldogság, méghozzá automatikusan. Ha ha. Szerencsére ma már nem akkora stigma válni, mint régen. Többeknek kéne...

2019. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok házasságban kevés a szex. Igazából már haveri sörözéskor is sokszor kiderül, hogy kb. 1 éves kapcsolatokban már mennyire lecsökkent a dolog heti 1-1 alkalomra. És ugye ők csak 1 éve vannak együtt, házasság nélkül...


Szerintem a többségnél, ha elmúlik a rózsaszín köd, elmúlik a vágy is. Bepunnyadnak a hétköznapokba és nem is akarnak foglalkozni már igazán egymással. Sokszor pedig, ha képbe kerül egy új ember varázsa, akkor jön a megcsalás...

2019. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MolotovPunk ***** válasza:
Tényleg sok házasságban kevés a szex.Több ismerősöm,haverom panaszkodott erről,akik házasok,vagy voltak azok.Én többek között ezért sem voltam soha sem a házasság híve,utódot meg nem akarok 3X kor után sem.Továbbá,ha válás van,akkor fizetheted jó darabig a gyerektartást is.
2019. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!