Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresőn, hogy lehet olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresőn, hogy lehet olyan szűrűt beállítani, hogy ne legyen álláskereső a másik meg egyáltalán, hogy engedheti meg magának egy társkereső, hogy ilyet berakjon?

Figyelt kérdés

A randivonalról írok. Számomra az is megdöbbentő, hogy jövedelem és végzettség alapján is van szűrés, dehogy az alapján is, hogy ne legyen álláskereső a másik, szerintem elég felháborító, mert az előítéleteknek ad teret, hogy akinek nincs munkája az biztos munkakerülő. Na meg bármikor elveszítheti valaki az állását mondjuk leépítés miatt. Most ezért nincs joga párkapcsolatra? Nekem van munkám, de eszembe se jutna se álláskereső, se fizetési, se végzettségi szűrűt belerakni.


Írtam egy e-mailt a randivonal-nak, hogy vegyék le ezeket a szűrőket, mert sértő és csak a társadalmi hierarchiát termelik ki állandóan, de nem nagyon foglalkoztak vele, elintézték annyival, hogy ezt nem találják sértőnek.


Tényleg úgy kell hozzáállni a társkereséshez, mintha egy terméket vásárolna valaki? A szűrűk ennyire biztosítják azt, hogy valaki megtalálja az igazit? Szerintem nagyon nem.


2019. máj. 23. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy szerinted mi van? Akkor ezek szerint ha valaki nem szereti a fekete hajúakat akkor ne állíthasson be olyan szűrőt? Vagy ha nem szereti a vékonyakat/kövéreket akkor olyan szűrőt?


Sok sikert a valóság elleni küzdelmedhez.

2019. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem igenis van helye. Én pl dolgozó férfiként nem akarnék összejönni egy munkanélküli nővel. Lehet persze, hogy most vesztette el az állását, mert mondjuk megszűnt a cég, de könnyen lehet az is, hogy munkakerülő, nem tud megmaradni sehol sokáig, stb. Ahogy a legtöbb nő sem jönne össze munkanélküli férfivel. Olyan nőt akarok az életembe, akinek rendezettek a körülményei legalább annyira, hogy igenis ne nekem kelljen minden költségét állnom. Ugyanis nem akarok senkit eltartani.

Mindazonáltal soha nem ezen szempont szerint kerestem, de legutóbb volt rossz tapasztalatom munkanélküli nővel, aki ATM-nek akart nézni engem. Nem tartott sokáig, erre rohadtul ugrok.

2019. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Az a gond, hogy te is előítélettel állsz azokhoz a nőkhöz akiknek épp nincs munkája. Mi a fontosabb, hogy jól kijöjj vele, szeresd a társaságát az érintését vagy az, hogy most azonnal rendben legyen anyagilag? Az előítélet sokkal gázabb, mint a munkanélküliség.
2019. máj. 23. 19:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mindenki akar élősködni. Mindenki kifoghat egy lehúzú férfit, nőt, de szerintem butaság az összes munkanélkülire ezt ráhúzni. Ezért tartom a rasszizmust is ostobaságnak.
2019. máj. 23. 19:21
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Aki épp elvesztette az állását és ez ellen tenni akar, az nem társkeresőzéssel fogja az idejét elcseszni és főleg nem fogja még azt is beállítani, hogy állást keres.


Aki mégis így tesz, az hosszú távon tervez munkanélkülinek lenni, ami nem mindig pozitív dolog.

2019. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Akinek nincs állása, annak szerintem ne az legyen a legfontosabb dolga, hogy párt találjon. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen időszak egy már folyamatban lévő kapcsolatot is meg tud viselni.

Továbbá a munkanélküliség jó esetben átmeneti. Nekem nem az jut eszembe, egy párkeresőn, hogy ha valaki ezt az opciót jelöli be, hogy ő a jobb esetben van, hanem hogy életvitelszerűen munkanélküli. Azt pedig had dönthessem el, hogy össze akarok-e jönni ilyen emberrel.

2019. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Vannak èlethelyzetek amikről az ember nem tehet, most èn is felmondtam és épp nincs másik állàsom mert nagyon messzire költözöm egy támogató közegbe,ideiglenesen.Ha ez idő alatt szeretnèk ismerkedni, akkor èn munkakerülőkènt lennék stigmatizálva, esetleg mama hoteles szerencsétlenségnek?Vannak szakmàk melyeben nehéz elhelyezkedni, ki is rúghatjàk az embert általában egy felnőtt ember dolgozik valamit, és ezek nem tartós állapotok.Akkor az említett társkeresőben miért van ez így konzerválva,hogy AZ àlláskeresők tábora ,és ez egyértelműen egy negatív szűrő mivel ki az aki direkt csak munkanèlküli társat keres a szűrő alapján?Elég beteg lenne.
2019. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Mindenkinek megvan a maga kritériuma a társkeresésre vonatkozóan. Had döntsem el én, hogy nekem mi az, jó?
2019. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vilàg legnagyobb hülyeségét tetted. Egy embernek az értékét papír illetve álláskeresői pozicíóra beburkolni? Ilyen felszínes világban élünk? Ismered azt az embert hogy pont miért álláskereső? Mivan ha nehezen talál munkát, vagy épp váltani akar vagy akármi? Felszínes nagyon ez a világ.
2019. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Csak szerintem beszélsz össze-vissza? Először leírod, hogy az előítélet rossz dolog, majd hogy a rasszizmus az ostobaság. Csak szólok, hogy a rasszizmus az egyfajta előítélet, bőrszín alapján ugye.


Egyébként az előítélettel magával nincs semmi gond, engem már rengeteg kellemetlenségtől megóvott. Ez egyfajta preferencia, ha én nem akarok munkanélkülivel ismerkedni ki vagy te, hogy megmondd, hogy akarok?

2019. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!