Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Pénzügyi szempontból ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi szempontból ti mennyire könnyen csiszolódtatok össze?

Figyelt kérdés
..mikor összeköltöztetek. Milyen problémáitok voltak?
2019. szept. 18. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem volt semmi probléma. Nulláról indultunk és mindketten kb egyet akartunk.
2019. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Szinte semmi gond nem volt, a kezdetektől közös kasszán élünk. Annyi, hogy eleinte fura ugye, mert mindenki más beosztáshoz szokott, ő az élelmiszeren spórolt, én viszont azon sosem. Probléma ebből sem volt soha, átalakítottuk és kész.
2019. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Mi könnyen, de szerencsénk volt benne, mert azon túl, hogy hasonlóan gondolkozunk a pénzügyeinkről (ugyan úgy a fontos dolgokra teszünk félre és haszontalan dolgokra nem költünk, mindkettőnknek van megtakarítása, stb), pár ezer forint híján ugyan annyi a fizetésünk is.


Van egy közös bankszámlánk, amire minden hónapban utalunk ugyanakkora összeget, és ehhez a számlához van mindkettőnknek kártyája, a közös kiadásokat innen fedezzük. A személyes kiadásokat, mint ruha, stb. a saját számlájáról állja mindenki. A közös számlát még összeköltözés előtt megnyitottuk, abból voltunk előtte nyaralni is.


Soha nem volt vita arról, hogy ki mire költ. De alapvetően mindent megbeszélünk. Vettem nyáron telefont, nem kis kiadás, és ugyan a saját pénzemen vettem, megbeszéltem vele, mert ez egy nagyobb kiadás volt (250 ezer).

2019. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Már azelőtt össze kell csiszolódni pénzügyileg, hogy egyáltalán összeköltöznétek vagy közös pénzügyeitek lennének. Persze, hogy vannak gondok ha ez a téma soha fel sem merült és az összeköltözésig nem is foglalkoztatok ezzel a kérdéssel.

Ha valakivel egyezik a pénzügyi kultúrátok akkor nem nagyon lesznek gondok. Ha meg nem egyezik akkor egyszerűen csak nem kell vele összeköltözni.

Nálunk már a kapcsolat első hónapokjaitól minden ilyen együttéléssel kapcsolatos dolog rendszeres téma volt. Ki hogyan képzeli el az anyagiakat, mik azok a dolgok amikre szeret vagy hajlandó több pénzt kiadni, hogyan képzeli el a költségek megosztását stb. Attól függetlenül, hogy nincs teljesen közös kasszánk és nem lesz soha ezeket a dolgokat átbeszéltük. Nem is nagyon tudom mi okozhat problémát, szerintem ahol problémák vannak ott legalább az egyik félnek szörnyű rossz pénzügyi kultúrája van, vagy tök indokolatlanul mindent közös kiadásnak kezelnek. Erre semmi szükség, meg kell venni a közös élethez szükséges dolgokat (ezen mondjuk, hogy fizetjük a rezsit meg veszünk enni nem tudom mit lehet problémázni), a fennmaradó összeggel a fizetéséből meg gazdálkodjon mindenki a saját dolgaira amiket jónak lát. De tényleg nem tudom elképzelni, hogy ez hogy nem tisztázódik le jóval összeköltözés előtt az emberek többségénél. Aztán persze, hogy jönnek a meglepetések.

2019. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem voltak problémák. Megismertük egamást e szempontból is, beszélgettünk, egy véleményen lettünk.
2019. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mar osszekoltozes elott kiderult, ki hogy all a penzhez, igy nem volt gond.
2019. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!