Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg korai lenne (erkölcsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg korai lenne (erkölcsi szempontból) 19 évesen kollégiumban összeköltözni?

Figyelt kérdés

Most leszek másodéves az egyetemen, a barátom pedig, akivel kb két és fél éve vagyunk együtt, harmadéves, és úgy döntöttünk, hogy szeretnénk a kollégiumban összeköltözni. Ő ezelőtt is ott lakott, nekem nem volt szükségem rá, otthon laktam, miatta döntöttem úgy, hogy be szeretnék költözni. (Persze más szempontból is könnyíteni fog a helyzetemen.)

A szüleim támogattak anyagilag eddig is, de nem kell többet adniuk ezután sem, mert a kollégiumi díjat, és egyéb pluszköltségeket az ösztöndíjamból fogom fizetni.

Én úgy gondolom minden a legnagyobb rendben fog menni, és nagy könnyebbség lesz számomra, édesapám viszont nem igazán támogatja a dolgot, mégpedig erkölcsi szempontból, mert úgy gondolja korai még ilyen korban összeköltözni, úgy, hogy egyetemre járok (tehát még kb 4 évig nem leszek teljes állású dolgozó felnőtt).

Arra lennék kíváncsi, hogy mások szemében valóban nem elfogadható, 19-20 éves kortól együtt élni?

(A kortársaim mind teljesen természetesnek vették, de az idősebb korosztály véleményébe nem látok bele.)



2016. szept. 2. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

így hogy már régebb óta együtt vagytok és nem új kapcsolat valamint ez csak kolis összeköltözés, szerintem nem lenne korai

ha szakítanátok is évközben, cseréltek szobatársat és meg van oldva

szóval ez azért nem olyan, mint egy közös lakás

2016. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Másodéves egyetemisták voltunk, amikor összeköltöztünk a férjemmel, néhány hetes kapcsolatban, 19 évesen. Mi albérletben laktunk, egyikünk sem dolgozott. Egyébként is évfolyamtársakkal laktam volna. Ez 17 éve volt.
2016. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Mi akkor költöztünk össze mikor elkezdtük az egyetemet. Nem a középkorban élünk.
2016. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem látok ebben semmi extrát, volt már iylen korú gyerekem.

Én meg 21 évesen nősültem. Azon is fennakadt pár ember szeme... de majd 25 évig jó házasság volt.

A gyereknevelés annak menedzselése, hogy ösztönzöd a gyereket, hogy találja meg a saját, önálló útját - a neheze meg az , hogy EZT EL IS KELL FOGADNOD! - ezt üzenem édesapádnak.

Az is fosás volt, amikor először ment a kisboltba, a nagy-boltba, egyedül az iskolába.... meg amikor elköltözött.

2016. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen fiatal korban àtélt ennyire komoly kapcsolatnak ( úgy mint együttélés) megvan az a hàtrànya, hogy túl fiatalon kötitek le magatokat. Talàn később vàgyni fogtok rà, hogy kiéljétek magatokat.. De ez nem törvényszerű. egyàltalàn. Rajtatok múlik mi sül ki belőle:) Sok boldogsàgot!
2016. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél jobb helyzet nincs szárnypróbálgatásra. Ahogyan írták, a koliban csak átmész egy másik szobába, annál még az albérlet is nyűglődősebb, ki menjen, ki maradjon, amíg nincs új hely, addig együtt lakni...

Szerintem ideális, minden szempontból.

2016. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem tök jo ötlet.Együtt lenni,együtt tanulni azzal,akit szeretsz.

Egyik volt osztälytärsam 16 evesen ismerte meg a pärjät.

vegigcsinältäk a gimit,majd a jogi egyetemet,együtt laktak a koliban,most közös lakäsban laknak,es egy helyen dolgoznak.

En örültem volna,ha ilyen tärsat talälok,akivel közös a celunk,es igy könnyebben segitjük,tämogatjuk egymäst.

Majd apukäd is megnyugszik,ha azt lätja,hogy ugy is rendben lesz minden,hogy a päroddal laksz,es nem leszel idöközben terhes,nem hagyod ott a sulit.

Minden jot nektek!

2016. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Benianyus válasza:
Egyaltalan nem. :) Sok boldogsagot! :)
2019. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!