Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti mit csinálnátok ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit csinálnátok ha a párotok így viselkedik?

Figyelt kérdés

A barátnőm akivel már 10 éve együtt vagyok nagyon makacs és önfejű. Fél éve kiderült róla hogy beteg, speciális diétát kellene tartania, rengeteg kiegészítőt szedni stb. Mindezt fél vállról veszi, egyszer odafigyel egyszer nem pedig tudja hogy mit kockáztat. Évek óta (5 éve) küzd hogy egészséges legyen de csak most derült ki mi a valódi oka az egésznek. Sokszor átbeszéljük hogy holnaptól odafigyel, betartja az orvos tanácsait de pár nap után megint elhagyja magát. A gyógyteát, vitaminokat én készítem elő neki mert amúgy elfelejti. Rengeteg vita van ebből hogy és már nagyon a terhemre van hogy ilyen felelőtlen. Szeretnék már úgy élni hogy nem e körül forog az életem, hogy őt noszogatom, pátyolgatom. Ha nem csinálom akkor tudom hogy magától ő sem fogja még ennyire sem. év elején volt fél év amikor rá hagytam mindent aminek 5kg hízás lett a vége. Gond van a pajzsmirigyével és a mellékveséjével, viszont vannak dolgok amiket képtelen tartósan komolyan csinálni, ez engem aggaszt és tudom hogy sosem fog meggyógyulni ha ez így marad, és nem akarok így leélni egy életet. A sok vitából van leginkább elegem, hogy rögtön "robban" ha felhozom neki hogy figyeljen oda a dolgokra. Amiben csak tudok segítek, fizetem az orvosait, a drága vitaminokat én veszem, reggel kikészítem mert neki eszébe nem jutna annak se jár utána hogy mit kellene szedni stb.

Mi a jó stratégia ilyenkor? Én 33F vagyok ő 31N.


2019. nov. 2. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én leülnék vele egy komoly beszélgetésre.

10 év után amúgy is itt az ideje a közös jövőről beszélni. Elmondanám, hogy közös jövőt csak felelősségteljes emberrel tudok vállalni. Először is, szerintem ezzel a problémájával nehezebb lesz teherbe esnie. Ha nem törődik magával, akkor talán nem is fog. Namost tehát az első, hogy én gyereket akarok, ha ő nem áll hozzá felelősségteljesen, akkor eszerint nem akar, akkor viszont nem illünk össze.

Aztán azt a gyereket fel is kell nevelni, és nem mindegy, hogy anyuka részt tud-e vállalni a feladatokból vagy csak elpiheg otthon a betegsége miatt. Mert ez esetben nekem két gyereket kellene egyedülálló felnőttként ellátnom.

A harmadik meg az, hogy ha sokszor 5 kg-ot hízik a felelőtlensége miatt, akkor a testi vonzalom részemről előbb-utóbb megszűnik.... és ott lesz vége a kapcsolatnak. Nem az első 5 kg-nál, meg tudomásul veszem, hogy idővel mindenki terebélyesedik, de azért nem mindegy, tesz-e ellene, vagy sem.


Szóval mindezt elmondanám, és kérném, hogy döntse el, akar-e tőlem gyereket és őt velem együtt felnevelni. Ha igen, akkor viselkedjen felelősségteljesen. Ha nem, akkor nem illünk egymáshoz.

2019. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy ráerőlteted az akaratodat a barátnődre, talán megkérdezhetnéd, hogyan éli meg ezt az egészet. Ne szólj semmit, ne csinálj semmit, csak őszinte odafigyeléssel hallgasd őt végig! Szerintem te se éreznéd fényesen magad a helyébe. Kérdezd meg, tudsz-e valamiben segíteni. Ha azt mondja hogy nem, akkor HAGYD BÉKÉN. Igen, meg fog hízni, romlani fog az egészsége. De ha már eléggé fáj neki, akkor meg fog születni az elhatározás is. Ha van türelmed, kivárod. Ha nincs, elhagyod.
2019. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem türelem kérdése! Hanem az első kommentben említett felelősségvállalásé. Értelmes ember nem akkor kapkod az egészségével kapcsolatban, amikor már a háza ég.
2019. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 így van, ez a lány nem értelmes. Agyban még mindig egy lázadó kamasz. A gyógyszereket nem elfelejti bevenni, hanem NEM AKARJA bevenni. Nem akarja betartani a diétát, és úgy tűnik, hogy nem akar meggyógyulni. Ez a lány cseppet sem fontos saját magának. Ez külső nyomásra nem fog megváltozni. Egy belsö, egyéni elhatározásnak kell lennie, hogy márpedig mostantól (nem holnaptól) mindent megtesz a gyógyulásért. A kérdező annyit tud tenni, hogy eldönti, kell-e neki így a barátnője vagy nem. (tökéletesen érthető lenne, ha így nem kellene) Az mindenesetre beszédes, hogy 10 év után még mindig csak a barátnője. Biztosan oka van, hogy még nem történt elköteleződés.
2019. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább becsülnie kellene.. Nem sok ilyen pasi van mint te..
2019. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!