Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnátok, ha az óvodai...

Mit csinálnátok, ha az óvodai csoportba lenne egy kisgyerek, aki úgy viselkedik mint egy Maugli. Nem tud beszélni, nincs szocializálva és folyton szökni próbál és tele van sebekkel. Milyen hatással lehet rá, mit mondjunk neki, hogy kezelje?

Figyelt kérdés
Pedagógusok válaszát is szívesen fogadom:-)
2015. szept. 2. 09:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint az én unokám hogy kezelje:-)
2015. szept. 2. 09:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok. beszélj az óvónénikkel, ha aggaszt ez a helyzet. A gyereket és a szüleit nem szólhatod meg, de jogod van neked is biztonságban tudni a gyermeked. Ha olyan jellegű sebei vannak, ami veszélyeztetésre utal,azt az óvónőnek kötelessége jelenteni a gyermekvédelmisnek. Sajnos nálunk is évről évre egyre több a problémás gyerek, és bizony az egész csoport életét, légkörét megnehezíti akár csak egy ilyen gyermek, mert ez egy teljes embert kíván. Speciális óvoda vagytok? óvónőként és anyaként is arra tanítom a gyermekeimet, hogy az emberek mások, nyitottnak kell lenni a másik ember problémája iránt. Nem lehet gúnyolni valakit mert más, de nyilván engem is aggaszt, hogy milyen viselkedésm intát vesz fel egy ilyen környezetben a gyermekem, mit lát az a sok kicsi akit nap mint nap rám bíznak. .
2015. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sok mindent nem tudsz

max mint írtál jelzed az óvónőknek - bár szerintem tudnak róla


am meg lehet h csak egy átlagosnál rakoncátlanabb gyerek

aki a te unokád mellet (aki lehet h egy csendes nyugis) nagyon másnak tűnik

2015. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az unokádnak miért kellene kezelni?
2015. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hol vannak ezek a sebek? Az én fiam lábán is vannak sebek, főleg nyáron a térdén, ha elesik.

Miért mondod azt, hogy Maugli, tudod az okát miért nem beszél? Az enyém sem beszél túl jól, mert meghalt az apja pár hónapja azóta nem akar beszélni.

Szakember vagy aki meg tudja állpítani mi a baja a gyereknek?

2015. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!