Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most ilyenkor mi van?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyok együtt a párommal, ő albérletben lakik, én pedig a szüleimnél. Legalábbis hivatalosan, mivel szinte már nem is járok haza, ha meg igen, akkor is többnyire együtt megyünk a szüleimhez, amúgy nem laknak olyan messze, kB. fél óra busszal vagy vonattal. Eddig nem nagyon tudtam beszállni a közös dolgokba, mert most kaptam végre olyan munkát, ami egy kicsit biztosabbnak tűnik. Csak hát nem nagyon értem, hogy most mi van, ha össze akarunk költözni, akkor már nem is kell olyan nagy ügyet csinálni belőle, mert eleve szinte együtt élünk, egyáltalán lenne bármi jelentősége így annak, ha megváltoztatnám mondjuk a lakcímemet? Amit ott kell elintézni, ahol lakom hivatalosan (orvos, szavazás, stb.), azt eddig is mindig sikerült így is megoldani. Bár ha a rokonai jönnek néha, akkor én nem aludhatok ott, de ilyenkor is mehetünk ketten a szüleimhez egy párszor. Ez most akkor micsoda, milyen állapot?

2019. nov. 5. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából számomra az nem együtt élés hogyha nem ad bele mindkét fél a közös dolgokba. Egészen más azért hogyha az anyagiak kérdése is ott van és ketten fizetitek a közös életet, ketten sakkozzátok ki a kiadásokat. Meg megint egy egészen más szituáció amikor már nincs ott az a lehetőség, hogy összevesztünk és akkor hazamegyek.

Számomra az együtt élés az amikor tényleg közös otthonotok van ami mindkettőtök számára az, közösen finanszírozva, közös házimunkával stb. Nyilván nektek sokkal könnyebb lesz hiszen sok időt töltöttetek együtt, de azért én ezt az állapotot még nem nevezném feltétlenül együtt élésnek. Nálatok leginkább mentalitásbeli változás lesz, amikor már tényleg úgy állsz majd hozzá, hogy itt élek, ez az otthonom, itt intézek mindent stb. Fizikailag nem tűnik nagy változásnak de azért egy kapcsolatban nagy mérföldkő amikor átvált a mentalitás abba, hogy mindketten itt élünk és közös az életünk.

2019. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán vele beszéld meg, hogy te a nyakára akarsz bejelentkezni, és úgy lennél az élettársa, hogy észre se vette. 😂

Neked az mit mond, hogy nem lehetsz ott, ha rokon megy?

2019. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te vagy a no mi?
2019. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki nagyon kényelmes, hogy szinte állandóan ott vagy, de még tényleges összeköltözés szintjén sem akar elköteleződni
2019. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez véleményem szerint nem rendes összeköltözés.

Vesd fel neki hogy költözzetek össze rendesen is, ha szeretnél.

2019. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!