Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak nekem alap, hogy karácson...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem alap, hogy karácsonykor, vagy amikor a barátom családjában szülinap van akkor "illik" átmenni hozzájuk, ha más nem pár órára?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 15:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem hívtak akkor nem alap. Normáliséknál megbeszélik az ilyeneket és akkor nincs sértődés meg hiszti.
2019. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

Semmit nem csinálok "illik"-ből. Nem fogok azért elmenni jópofizni mert így illik ha lenne más dolgom vagy egyszerűen nincs kedvem. Számomra undorító amikor a szülők részéről ilyen elvárások vannak a gyerekük párja felé.

És egyébként szerintem egyáltalán nem "illik". A pároddal alkottok egy családot, az ő szüleihez nem sok közöd van és egyáltalán nem kell annak a családnak az aktív részévé válnod. Főleg ha olyan emberek akikkel egyáltalán nem szeretnél közelebbi viszonyba kerülni.

2019. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak nálad, sokaknál az. Nálunk szerencsére nem.
2019. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én nem akarok a barátom családjától idegenkedni, meg szerintem "normáliséknál" fordítva is így van. Amúgy csak az egyik kérdésről jutott eszembe, hogy nem tudom, másoknál hogy megy ez. Nálunk pl. nem kell hívni az embert, hiszen a gyerek párja is a család része.
2019. nov. 11. 16:16
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Hívatlanul nem illik.
2019. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem illik...? Nem tudom, másoknak milyen családja van, de évek után nehogy külön kérvényt kelljen benyújtani egy karácsonyi látogatásra. Vagy nem lephetném meg a barátommal anyukámat, mert "nem hívta"? :D
2019. nov. 11. 16:30
 7/31 anonim ***** válasza:
65%

Hát én bizony még soha nem voltam a pároméknál semmilyen pofaviziten, ugyanis nem hívtak.

Eleve az a problémájuk, hogy létezem, mert így nem tud minden nap folyamatosan az idős szülei felett gyámkodni meg a dolgaikat intázni, így először ezért nem hívtak. Aztán így maradt.

De én biztos nem toppannék be hívatlanul, akkor sem, ha nem lehnne ez a helyzet. Az én oldalamon is megvártuk, hogy anyukám azt mondja, hogy sok szeretettel meghívja a páromat is, ha legközelebb utazok hozzájuk. Akkor fél éve voltunk együtt.

2019. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Elsőre még oké a meghívás, direkt bele is írtam a kommentembe, hogy "évek után". Szerintem évek után már alap, hogy mindkettőnket várják ünnepekre.
2019. nov. 11. 17:26
 9/31 anonim ***** válasza:
78%

Számomra ez a minden alkalomra menjünk el csak annyit jelent, hogy egyik fél részről sincsen az elfogadva, hogy a fiatalok külön életet élnek és külön családot alkotnak. Aki a párjától mindig elvárja, hogy a családjával banzájozzon az nem tudta még elengedni a gyerekkort, úgy érzi a szüleivel alkot szorosabb családot. És ugyan ez szülői részről is, akiknél elvárás, hogy a gyermekük párja mindig menjen hozzájuk azok nem tudják elfogadni, hogy a gyerek saját életet kezdett és külön családja van.

Az is baromság, hogy sok év után természetes, hogy megy valaki. Egyáltalán nem. A párod szüleinek, családjának van rengeteg olyan dolga amihez semmi közöd nincsen, te annak a családnak sosem leszel olyan szinten része mint bárki más. Kifejezetten pofátlanságnak gondolom elmenni olyan alkalomra ahová nem hívtak. Rengeteg olyan esemény lehet egy család életében amit tényleg szűk körben szeretnének ünnepelni vagy olyan dolgok jönnek fel amikhez neked az ég világon semmi közöd nincsen.

2019. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Minden alkalom=évi 1 születésnap és a karácsony? Hátőőő... Tényleg sok valakinek évente mondjuk 5 napot a másik családjánál tölteni? Pontosabban abból pár órát? EZ lenne a folyamatos banzájozás? Tényleg van ilyen? :D

Amúgy nyugi, nálunk szívesen lát mindenki mindenkit, és nincs olyan dolog, amihez a másiknak "semmi köze nincsen".

2019. nov. 11. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!