Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Csak nekem alap, hogy karácson...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem alap, hogy karácsonykor, vagy amikor a barátom családjában szülinap van akkor "illik" átmenni hozzájuk, ha más nem pár órára?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 15:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Minden alkalom=évi 1 születésnap és a karácsony? Hátőőő... Tényleg sok valakinek évente mondjuk 5 napot a másik családjánál tölteni? Pontosabban abból pár órát? EZ lenne a folyamatos banzájozás? Tényleg van ilyen? :D

Amúgy nyugi, nálunk szívesen lát mindenki mindenkit, és nincs olyan dolog, amihez a másiknak "semmi köze nincsen" és ezt nem csak én gondolom így...

2019. nov. 11. 17:52
 12/31 A kérdező kommentje:
Egyébként ha már ennyire rám van kihegyezve a kérdés, a barátom nem ápol túl szoros kapcsolatot a családjával... De amikor a nagymamája kórházba került nyilván én is mentem meglátogatni, pedig nem hívott. lol.
2019. nov. 11. 17:53
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden ember egyforma. Van, aki leszarja, ha ott van plusz egy ember, engem meg kifejezetten irritál, mikor többen vannak, mint amire számítottam.


Amúgy nálunk sem divat. Ha jóban lennénk, az lenne, de akkor nem csak karácsonyozni, meg szülinapozni mennénk, hanem amúgy is.

2019. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Mi nem vagyunk ilyen "távolság tartóak", nem tudnám elképzelni, hogy nálunk útban legyen a barátom, vagy épp én náluk. De gondolom nem mindenhol ilyen barátságosak.
2019. nov. 11. 20:37
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk és paroméknál ez teljesen termeszetes. Főleg ünnepekkor, szül, névnap. Nagy főzőcskézés, élménybeszámolók, stb. Nem találkozunk velük amúgy sokat. Sose éreztem kötelezőnek.

Viszont! Mikor össze jöttem a párommal, a szüleinek elvárása volt hogy minden hétvégén ott legyünk náluk kajára stb. Ezt még csírájában elfojtottam, mert marhára nem lett volna kedvem szombat, vasárnap ott lenni.

2019. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Uhh, a minden hét az nagyon durva, ez már a ló túloldala.
2019. nov. 12. 00:39
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig meg szoktuk beszélni ezt előre és úgy megyünk. Szülinapnál is. Sőt újévkor is megyünk köszönteni az új évet. Viszont csak úgy random szerintem hülyeség átmenni, lehet, hogy otthon sincsenek.
2019. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimmel is megkérdezzük egymástól, hogy alkalmas-e, mert szervezhetünk más programot, aztán ott szobrozhat az ajtó előtt a hívatlan vendég, aki meg akarta lepni a másikat, a háziak meg nincsenek otthon. Nem illik hívatlanul odaállni senkihez, még a szűk családi körben sem, illik előtte egyeztetni, hogy egyáltalán otthon lesznek-e vagy más programot szerveznek, elutaznak, színházba, koncertre, moziba mennek, vagy más rokonokhoz vendégségbe. Senki nem köteles otthon ülni ünnepek alatt, hátha beállít egy hívatlan vendég. Az én szüleim is néha elutaznak az anyai nagyanyámhoz (ő él még a nagyszüleim közül), akár csak látogatni, akár segíteni neki, kapásból az egy hajnaltól késő estig tartó program, mert csak egy irányba 6 óra az utazás...
2019. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Van egy unokatestvérem, aki szeret pofátlanul odatolakodni másokhoz rokoni alapon. Államvizsga után pihenni akartam, természetesen jött hívatlanul, amit a szüleimtől kaptam ajándékba könyvutalványt, el is tűnt, nagytakarításkor később sem lett meg, mikor a szekrények el lettek húzogatva. Természetesen pihenni sem tudtam, mert a kedves rokonnal kellett jópofizni, amihez hullafáradtan semmi hangulatom nem volt (az államvizsga előtt pár hónappal változtatták meg a tételsort, egy élmény volt felkészülni, informatika). Még párszor eljátszotta, akkor beszéltem a szüleimmel, hogy ezt nem kéne hagyni, csak kihasznál minket, azóta nem jött, a szüleim is rájöttek, hogy nem kell átjáróházat játszaniuk.
2019. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%
Most játszhatod ezt, hogy odaszúrkálsz, hogy ez barátságosság függő. (Ezzel magadról is kiállítva a barátságtalansági bizonyítványt.) Egyszerűen mindenkinek más a vérmérséklete. Nem mindenki szeret mindenkit. Ez nem jelenti azt, hogy utálod a másikat. Csak nem vagytok egy hullámhosszon. És vannak emberek, akik extrovertáltak, és az egész világ a haverjuk, és vannak introvertáltak, akik befeszülnek, ha olyan ember van ott, akit nem bírnak.
2019. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!