Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Meddig érdemes tűrni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes tűrni, ha érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Párommal van egy közös kislányunk aki 1 éves múlt. A gyermek megszületése után kb. 6 hónapig semmi komolyabb problémánk egymással nem volt. Aztán az idei év elejétől napi rendszerességűek lettel a veszekedések, beszólogatások, szidalmazások. Szerinte én semmit sem csinálok otthon csak alszom meg TV-t nézek. Leginkább abból adódik, hogy ő otthon van a gyerekkel ugyebár egész nap, én 8 órában dolgozom a munkahelyemen. Mikor hazaérkezem akkor tudok a gyerekkel foglalkozni. Próbálok segíteni amiben tudok, de neki az nem minősül annak. Vacsorát szoktam készíteni, elpakolom a mosogatógépet, pakolászok, takarításban segítek illetve a lefektetésnél, játszom amennyit tudok a gyerekkel már amikor nem az anyja után rohan. Persze ezeket se tudom úgy csinálni, hogy a páromnak megfelelő legyen. ( mindig az a válasz jön rá, hogy direkt nem foglalkozom a gyerekkel, és direkt másképp csinálom)


A gond ezek után jött elő. Sokszor kaptam, hogy nem a kötelességemnek megfelelő dolgokat csinálom, miért nem etetem a gyereket, miért nem altatom a gyereket, miért nem játszom a gyerekkel többet és hasonlók. Nem igazán értettem, amikor időm volt rá foglalkoztam vele, bár szerinte akkor is csak menekültem a gyerek elől. Sajnos ezek után indult meg a lavina. ( etetés amúgy is egy nehézkes feladat, mikor csinálni próbáltam mindig elzavart)


A gyerkőc nehezen alszik el, ha elalszik akkor is éjszaka felkel még mindig tisztázatlan okok miatt. Párom a gyerekkel egy időben lefekszik én olyankor még tv-zem kicsit. Aztán mikor aludni megyek a párom a nappaliban fekszik le mondván iszonyatosan horkolok, nem tud velem aludni még a csukott szoba ajtó mögül is hallani és állítása szerint a gyerek is azért alszik éjjel vissza nehezen, mert ezt művelem.


A történet ott indul, hogy ő hallja a gyereket felsírni, bemegy hozzá és próbálja visszaaltatni, én meg mélyen alszom, horkolok is. Nyilván nem hallom a sírását, és nem kelek fel rá, hogy altassam. Persze előfordul, hogy meghallom, ilyenkor kimegyek a folyosóra indulok a szoba felé, ahol a párom altatja a gyereket hol a térdem reccsen meg, hol a bokám kattan ezeket mindig szóvá teszi, hogy ne zörögjek. Sokszor csak állok a folyosón és hallgatom a válogatott szidalmazásokat. Voltam én már minden, és az is 3x legalább. Mint egy kocsis, úgy szid, mert én semmit se csinálok, soha nem csináltam semmit milyen apa vagyok stb. Mindezt kapom azért, mert én nem hallom a gyerek sírását éjszaka.


Mondtam neki máskor, hogy a bébiőr legyen bekapcsolva a fejem mellé teszem, akkor felébredek rá. Mikor ez megtörtént és "elsőként" érkeztem az altatáshoz akkor folyamatosan szinkronizálta a nappaliból, hogy altatáskor mit NE csináljak. Ergó akkor sem aludt. Aztán mikor 3 perc után nem aludt a gyerek jöttek a szitkok, átkok, szidalmazás meg a mindennek elmondás. Ezután ő a saját módszerével vette át a "tünj el innen" mondattal ( persze nem ilyen szépen adta elő), hogy ne akadékoskodjak ott. Elmentem, eltelt 3 perc indult a szidás tovább. Egészen míg a gyerek el nem aludt, akkor még morgolódik valamit és elvonul lefeküdni. De persze a gyerek többször is felkel éjszaka. A műsor kb. ugyan ez.


Aztán a nappalok, ha az ember otthon van hétvégén mindig van valami probléma amit fel lehet fújni. Ami oda lyukad ki, hogy én egy semmire kellő semmivel se foglalkozó válogatott minősítéseket mindenkinek a fantáziájára bízom, de volt itt már az azonos neműekhez való vonzódáson túl minden. Kiabálva, ordítozva stb.

Persze mindig mindennek én vagyok az oka, mikor még ott sem vagyok akkor is. Mikor valamire reagálok akkor én fogjam be a számat stb.


Persze ez még nem a teljes történet ( nyilván én csak a saját szemszögemből tudom bemutatni a dolgot), csak a kérdés az, hogy aki járt már hasonló cipőben meddig érdemes tűrni, hogy a párod ( aki elvileg szeret) így viselkedjen / beszéljen veled? Meddig kell állnod a sarat? Meddig kell nyújtani a kezed segítő szándékkal, ha már 100x megtaposták? Vagy ez mindenkinél így működik? Ez a normális családi viszony? Kétlem.



2019. nov. 11. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ki az úr a háznál? tedd fel a kérdést


Beszéld meg vele a dolgot. Ne tűrd, hanem próbáld megbeszélni vele. A drágalátos feleséged annyiszor rúg beléd, ahányszor csak akar, az írásod alapján.


Másrészt ez nem csak az ő gyereke. Hanem a tiéd is. Szóval ne közösítse ki magának.


Vannak amúgy ilyen nők, mellesleg. Elnézést a kifejezésért, de felcsináltatják magukat, és rövidesen elválnak. Azután persze a pali a hibás, mert hát "ki más"?

És a gyerek is úgy nő fel, hogy elhagyta az apja, mert ... (amit az anyja bead neki szöveg, ami meghatározza a gondolkodását az apját illetően).


Szóval tegyél rendet. Nem erőszakra gondolok, hanem a szavak erejére.


Amúgy valamiféle előnye van a feleségednek? Ház, autó, stb. Mert lehet azon keresztül rángat téged, és élvez dominanciát feletted.

2019. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezô, ez egy bántalmazó kapcsolat.
2019. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 válaszadó:


A nadrág rajta van, mindig is rajta volt. Ahol élünk az az ő saját háza, ő rendezte be, a saját bútorai vannak benne. Én ide "érkeztem" annak idején. Természetesen hozzájárulok és járultam a költségekhez ( víz, villany, gáz, ennivaló). Újabban már az is feljött, hogy én mióta ott lakok (szerinte) egy kanalat vagy tányért se vettem csak használom az övét. Régebben többször felajánlottam, hogy kifizetem a hitelét ami házon van még, egy kis tulajdonrész fejében ( Rókáslakáspénz) csak így jutottam volna hozzá, elutasította.


Egyébként is egy határozott karakter akinek az élete az irányítás és a vezénylés (munkájából adódóan is). Ezt az ember az elején próbálta helyén kezelni, de mikor minden magyarázat szerinte elcsépelt szó amit mondok egy idő után az ember megunja. Sok veszekedést kerültem el korábban azzal, hogy ráhagytam dolgokat. Mert előtte az volt mindig a vita tárgya, hogy nem értettem egyet. Gondoltam ha így lesz majd helyre billen az egyensúly. Ideig óráig az is jó volt aztán már nem.


Nyilván gyereknevelés nekem is új, és persze, hogy mindenkinek azt mondom foglalkozom a gyerekkel és mindenben segítek amiben tudok. Kiforgatva ezt is nekem esett azzal, hogy ha mindent csinálok mert másoknak ezt mondom akkor öltöztessem már fel, vagy csináljak neki vacsorára valamit, vagy éjszaka altassam mert bezzeg más apukák ezt megcsinálják. Sokszor megkaptam , hogy miért nem szervezek közös programokat a gyerekkel meg vele ( nem mintha nekem bármi más programom lenne). Ez már a veszekedések után jött fel, akkor azt mondta, hogy én bezártam őt a 4 fal közé..... Akkor azt mondtam neki, ha valaki ilyen véleménnyel van rólam, annak én miért szervezzek még programot is legyen szó nyaralásról, vagy wellness hétvégéről. Azért, hogy ott is ugyan ezt a műsort kapjam és még fizessek is érte? Hát inkább nem..... Nem hiszem, hogy bárki akit ilyen szép minősítéssel vagy jelzővel illetnek még tapsolva elviszi az illetőt bárhova is örömködni meg pihenni.


Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 12. 08:28
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Kérdezd meg a "feleségedtől": Veled akar élni?


Mert lehet erre vár. Hogy végre megkérdezd tőle.

2019. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez így nagyon nem normális.

Persze lehet, hogy szülés utáni depressziója vagy egyéb mentális problémája van a feleségednek, de az sem indok arra, hogy ilyen legyen veled. Meg kéne beszélnetek, hogy ki mit akar ettől a kapcsolattól, és ha szükséges, akár terápiára is el kell menni.

2019. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Értelmes fickónak tűnsz, épp ezért nem értem miért tűröd ezt el? Undorító így beszélni valakivel... A felét sem viseltem volna el. De te elviseled, ezért csinálja tovább.

Írnám, hogy hagyd el, de szerintem nem fogod, meg majd jól lekiabálnak, hogy már megint ez a hagyd el szöveg. Pedig úgy lenne a legjobb. Semmilyen tisztelet nincs benne irántad, így nem lehet kapcsolatot fenntartani.

2019. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!