Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyi idő után érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után érdemes összeköltözni?

Figyelt kérdés

A párommal fontolgatjuk az összeköltözést, mindketten huszonévesek vagyunk, és már másfél éve együtt vagyunk. Viszont úgy érzem jobban félünk tőle, mint kellene. Mások unszolnak minket, hogy költözzünk össze, és furán néznek, hogy még nem tettük meg. De nem akarjuk elhamarkodni a dolgot. Kicsit úgy érezzük, korai lenne, hiába a másfél év. Párom attól fél nehogy ne figyeljen rám eleget, hisz ha összeköltözünk mindig együtt alszunk, és én szeretek is mellette elaludni, viszont ő sokszor későig fent van és a hobbijával foglalkozik (szeret programozni). Volt már, hogy egyhuzamban egy hétig együtt voltunk, szóval onnan tudom ezt. Viszont amikor csak heti párszor találkoztunk ez nem érződött, hisz akkor az együtt töltött időt, tényleg csak egymásnak szenteltük. Én attól félek, hogy ebből kifolyólag sok lennék neki, hisz igénylem a törődést, míg ő szeret a haverjaival is lenni, meg a hobbijára is szeret időt szánni. Sajnos volt már rá példa, hogy magamra vettem ezeket, és gondolom összeköltözésnél, ez még inkább kiütközne.

Szóval ezek miatt szeretnénk még várni, hogy jobban összeszokjunk, de közben meg ott lebeg a fejünk fölött mások gondolata, meg rosszallása, hogy miért nem költöztünk még össze, hisz a lehetőségünk meg lenne rá.

Volt már olyan aki így félt összeköltözni, de jól sült el a dolog? Tudom, hogy az összeköltözés nagy lépcsőfok, és nem akarom, hogy esetleg rosszul süljön el. Tudom lakva ismered meg a másikat, de közben meg ott van az is, hogy mindennek eljön a maga ideje.



2019. márc. 18. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok elegge biztosak akkor még ne.
2019. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha csak azért akartok összeköltözni, mert mások azt mondják, abból semmi jó nem fog kisülni!
2019. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem azért akarunk mert mások mondják, mi is szeretnénk, csak félünk. És azt mérlegeljük, nem-e jobb lenne később, amikor biztosabbak leszünk benne.
2019. márc. 18. 23:03
 4/11 anonim válasza:

Szerintem erre nincs olyan, hogy érdemes..

Ha biztosak vagytok benne akkor koltozzetek össze.


19 évesen költöztem össze a párommal, akivel fél éve voltunk együtt, tavkapcsolatban... előtte 5x kb, ha találkoztunk.. még is azt éreztük, hogy igen biztosan ezt szeretnénk, minden adott volt hozzá...

Minden tökéletes...:)

Azóta már Németországban élünk..23 éves leszek.

2019. márc. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az exemmel két év után költöztem össze, tizenkét évig jól működött. Aztán nyolc év egyedül élés után nemsokára összeköltözöm a jelenlegi párommal, aki szintén már hlt éve él egyedül. Ez persze nem jelenti szt, hogy ezen idő alatt nem volt senkink, de nem vált komollyá annyira, hogy összeköltözés legyen belőle.

Másfél éve vagyunk együtt, most ért meg bennünk a gondolat, hohy igen, szeretnénk és bele is vágunk. Ettől függetlenül mindketten félünk, hiszen mindkettőnknek furcsa lesz feladni a sok éves, megszokott életet, azonban amit érzünk egymás iránt, az erősebb, mint a félelem.


Akard jobban, mint amennyire félsz tőle! ;)

2019. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Iron Rule of Tomassi #4

"NEVER under any circumstance live with a woman you aren’t married to or are not planning to marry in within 6 months."


Soha semmilyen körülmények között ne élj együtt egy nővel, akivel nem vagytok házasok vagy nem terveztek azok lenni a következő 6 hónapban.

2019. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért töröltetted az üzenetem mert válaszoltam a kérdésedre?
2019. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)


Utolsó: ha arra a válaszra gondolsz, amiben ismeretlenül azt állítottad, hogy azért vagyunk alkalmatlanok az összeköltözésre mert szerinted gyerekek vagyunk, úgy, hogy nem is ismersz minket, akkor igen, azt a választ jelentettem.

Ne haragudj, de komolyan érdekel mások véleménye, és aki normálisan válaszolt, annak nagyon köszönöm! Provokatív válaszokra nincs szükségem, csak olyanokra, amikkel tényleg segítenek és jót akarnak az emberek.

2019. márc. 19. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Minek?

Hidd el, sokkal több fájdalomtól és bonyodalomtól óvod meg magad, ha még nem költöztök össze. Nekem voltak két 2,5-3 éves kapcsolatom is felnőtt fejjel és a legjobb döntés volt, hogy nem költöztem velük össze.

"Tudom lakva ismered meg a másikat" - Ez csak egy divat-szállóige. Olyan Oravecz Nórás színvonallal. Nem ettől ismered meg a másikat. A kommunikációban ismered meg a másikat, illetve a problémák, konfliktusok kapcsán, azok kezelésében (probléma alatt nem azt értem, hogy lusta bedobni a szemetesbe a zokniját, hanem kicsit fajsúlyosabb kérdésekben). Ezek egyike sem az összeköltözés függvénye.

Több beszélgetést javaslok nektek: miért zavar téged, ha ő a haverjaival van el? Ő tudja, hogy ez zavar? Hogyan próbál tenni érted? Mennyire veszi figyelembe a te igényeidet, érzéseidet, véleményedet? Ha nem tudtok ezekről őszintén kommunikálni, akkor az összeköltözéssel sem fogtok tudni és a problémát csak toljátok magatok előtt, míg ki nem borul a talicska.

2019. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szoktunk beszélgetni a problémáinkról a barátommal, és igen én sem attól félek, hogy kiviszi-e a zoknit vagy sem.

Ha felmerül valami, megoldjuk, vagy hamar, vagy időbe telik, de szerencsére megoldjuk.

Van, hogy egy-egy dolgot többször is át kell rágni, de ez engem nem zavar, amíg tudunk együtt működni.

Ha csak egyszerű példával jöhetnék: A barátom nem egy chatelgetős fajta, nekem időbe telt ezt megérteni, neki meg azt, hogy miért vettem ezt magamra. Mondanom se kell, hogy nem egy vitánk volt emiatt... :) De mára már úgy gondolok vissza erre, hogy komolyan egy ilyen miatt veszekedtünk valaha is?

Én igazából attól félek, hogy egy párkapcsolatnak meg kell érnie egy bizonyos szintet, amit nem években kellene mérni, és csak azután lehetne összeköltözni.

És mivel mindkettőnknek ez az első ennyire komoly, így még inkább tartok a dologtól. Ráadásul nekem ő az első olyan akivel tovább tart a dolog pár hónapnál.


Szerintem az lesz a legjobb ha várunk még az összeköltözéssel. Amíg nem leszünk teljesen biztosak a dologban.

2019. márc. 19. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!