Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogyan kezelnék el ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelnék el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal már négy éve vagyunk együtt, két éve együtt is élünk.


Mostanában kezdődött ez a helyzet, hogy elég sokat dolgozunk mindketten (néha szombaton is kellett), így talán érthető is hogy párom is faradtabb. Szinte minden nap ha hazaérünk alszik egy-két órát, utána este pedig emiatt nem tud elaludni és kb 2-kor alszik el, de emiatt másnap megint fáradt hogy alig aludt. Ez egy ilyen körforgás, ördögi kör lett.

Beszéltem már vele, hogy ne aludjon délután bírja ki estig és úgy jó lesz de nem hallgat rám. Emiatt programokat se tudunk csinálni, mert azt mondja fáradt kimozdulni. Én is fáradt vagyok de ezek szerint jobban kezelem a helyzetet.


Múltkor pl el akartunk menni egy éttermet kipróbálni de elment pihenni és végül este 7-kor kelt fel, mondtam is neki hogy így már minek menni, ő vállat vont hogy akkor megyünk majd máskor miért problemazok.


Nyelvvizsgára készülünk, vettem csomó könyvet is hogy abból együtt tanuljunk de mostanában az sem érdekli, inkább filmet néz. Nagyon zavar ez és nem hallgat rám, nem tudom vele megbeszélni de ez így nem maradhat mert én meg bekattanok ha nem megyünk soha sehova és csak otthon döglünk. Néha nekem is jól esik de nem minden nap.


Hogyan hozzam fel neki a témát? Mindig azt mondja ne mondjam meg neki mit csináljon és hogy irányítás mániás vagyok és irányítani akarom az életét is. Nem akarok veszekedni de szerintem ez igy nagyon rossz életvitel és velem sem foglalkozik annyit mint szokott.


2019. dec. 27. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy unja már az egészet, befalcolt, nem találja a helyét.

Keveri az irányítást azzal, hogyha két ember egy fedél alatt él, kell, hogy legyenek közös céljaik, ha nincsenek akkor csak elélnek egymást mellett és mindkettő nyűgnek fogja érezni a másikat egy idő után.

2019. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem elsősorban párkapcsolati probléma. A párod valószínűleg depresszív, kiégett állapotba került. Nemcsak a fáradtság miatt alszik délután és nem megy étterembe, hanem azért is, mert menekül a valóság elől. Valami nincs rendben a lelki életében, belefásult a hétköznapokba, céltalannak és üresnek látja az életét. Ilyen helyzetben nagyon fontos lenne rábírni, hogy amennyire lehet, csökkentse a munkaterhelését, valamint hogy menjen el pszichológushoz. Ezenkívül jót tenne még, ha eljárnátok legalább a hétvégéken mozogni, a szabad levegőre, kirándulni. Segíthetne még a jóga, reiki, chi kung, és hasonlók. Valamint érdemes lehetne orbáncfű kúrát elkezdeni, mondjuk napi 3 bögre orbáncfű teát inni. De mindezek között én a pszichológust tartanám a legfontosabbnak. Addig is próbáld nem kritizálni, hanem inkább segítő szándékkal jelezd felé, hogy a helyzeten változtatni kellene.
2019. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kritizálni sose kritizáltam. Mindig segíteni próbálok neki, hívtam jöjjön el velem edzeni, menjünk el kocogni mert bár én utálok ő régen járt és tudom szereti. Oda se akart jönni. Egyébként velem szemben nem közömbös, ugyanúgy olelget stb, mindig mondja neki az mennyit számít ha csak otthon vagyunk és atolel és úgy pihenunk. És ezt persze szeretem én is de mennék is azért valahova. Az a baj nem látja be hogy ez nem jó. Továbbá rendszertelenül eszik, hétvégén délután 3-kor ebédel mert hogy nem éhes addig, utána meg éjfélkor még chipset eszik.


Attól tartok szakemberhez nem fog elmenni soha így én szeretnek neki segíteni valahogy. Nagyon rossz hatással van ez rá is de főleg a kapcsolatra.

2019. dec. 27. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Válasz a kommentedre: a férfiak valóban a nőknél jóval kisebb arányban hajlandók elmenni pszichológushoz, sőt még azt elismerni sem, hogy velük bármilyen probléma van. Mégis szerintem azért érdemes lehetne megpróbálnod, hogy legalább egyetlen próba-találkozásra menjen el egy kedves pszichológushoz, minden elkötelezettség nélkül, hátha rááll. Keressetek rá közösen a neten pszichológusokra, és hagyd rá, hogy ő válasszon olyat magának, aki szimpatikusnak tűnik a számára.


Ezenkívül ha nem is futni, de legalább egy erdei sétára hívd el, amikor éppen szép az idő egy hétvégén. A természet nagyon sokat tud segíteni, hogy az embert kirángassa a fásultságból. Tervezz egy könnyű kis túrát vagy városnézést, a végén pedig üljetek be egy étterembe, hogy maradandó legyen az élmény. Ezenkívül nagyon jót tud tenni egy-egy színházi este is ilyenkor. Vegyél meglepetésből két jegyet neki egy olyan darabra, amely szerinted tetszene neki. Vagy vegyél két gyógyfürdő-jegyet, vagy foglalj egy szombat estére egy kellemes panzióban szobát magatoknak, szintén meglepetésből. Vagy fizess be egy egynapos buszkirándulásra kettőtöknek egy utazási irodánál. Egyszóval rángasd bele mindenféle élményekbe. Minden, a hétköznapoktól radikálisan eltérő impulzus, élmény, segíthet. A lényeg, hogy változatosság, szín jöjjön a mindennapjaiba. Mostantól ez legyen a küldetésed. Sok sikert kívánok Neked!

2019. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom neked, hogyha még nem tetted, olvasd el az 5 szeretetnyelv című könyvet. Lehet, hogy totál más a nyelvetek. Nekünk ez rengeteget segített, illetve komoly felismerés volt, ami által már tudjuk úgy alakítani az életünket, hogy mindkettőnknek kényelmes legyen.

Az én elsődleges szeretetnyelvem pl. a minőségi idő. Én mindig is éreztem, hogy ez fontos számomra, de azt nem, hogy ez konkrétan megfogalmazható, lehatárolható így.

A párom nyelve a testi érintés és az elismerő szavak.

Na most mivel ő nem a minőségi idő nyelvén beszél, mindig félvállról vette az én erre vonatkozó igényeimet. Mivel én nem vagyok bújós, sem dicsérgetős, ezért én pedig az ő tankjait nem töltöttem sosem újra. Szépen lassan elmennek az emberek egymás mellett, ha a szeretettankok kiürülnek. Egy kapcsolatot ápolni kell és én lekopogom, amióta erre tudatosan figyelünk mindketten, sokkal kiegyensúlyozottabb és jobb a kapcsolatunk. Ő már magától felhozza, hogy menjünk el este moziba, vacsizni, vagy akár csak sétálni egyet, pedig ez neki nem olyan fontos... Én pedig magamtól megköszönöm, hogy segít nekem a háztartásban, elsimerem szóban, ha szerintem valamit jól alakított és ajnározom, hogy milyen szerencsém van, hogy ilyen férfit találtam. Odabújok hozzá gyakrabban. Pedig számomra ezek kevésbé fontosak.

Lehet, hogy nálatok is ennyire egyszerű a probléma. Szerintem olvasd el, aztán próbáld egyszerűbben megközelíteni a témát. Ne kötekedően, ne lehúzóan, inkább építő jelleggel igyekezz beszélgetni vele, hogy azt érzed elmentek egymás mellett és próbáljatok kidolgozni valami olyan taktikát, amivel mindketten kényelmesen, párként érzitek magatokat egymás mellett.

2020. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!