Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A párommal két év távkapcsolat után költözünk össze. Óriási szerencse, hogy mindkettőnknek saját lakása van és az is hihetetlen, hogy szinte azonnal találtam abban a városban egy jó állást, ahol élni fogunk. Viszont rettentően félek ettől a nagy változástól. Új város, együttélés, új munkahely, teljesen kifordul az életem. Nyilván mindketten ezt akartuk, hiszen ezért jutottunk el idáig, de borzasztóan félek, hogy nagyon fog hiányozni Budapest, hiszen itt nőttem fel, itt dolgoztam mindig is. Mindketten egyedül éltünk már hosszú évek óta. Párkapcsolatok voltak mindkettőnknek, de nem lett belőlük közös élet. Mindketten csak egy-egy emberrel éltünk együtt hosszútávon.

Tiszta görcs vagyok, nagyon szeretnék megfelelni az új munkahelyen is és a párkapcsolatomban is.



2019. máj. 4. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem kicsit fura ez a hozzáállás. Engem semmi nem nyugtatott meg annyira mint amikor összeköltöztünk a párommal. Onnastól kezdve, hogy ő minden nap mellettem volt nem volt olyan dolog ami félelemmel töltött volna el. Mi is távkapcsolatban éltünk, de annyi időt töltöttünk együtt előtte, hogy nem féltem attól, hogy milyen lesz együtt élni. Tényleg minden gondunkat megoldotta. De nyilván nem vagyunk egyformák.

Annyit tudok erre mondani, hogy csinálni kell. Bele kell vágni és félelemtől függetlenül csak csinálni. De a megfelelési kényszer soha nem jó, főleg nem egy párkapcsolatban. Szerintem ennek az okait mindenképpen ki kéne deríteni és dolgozni ezen, mert nagyon megnehezíti az életed.

2019. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen mi is nagyon várjuk, hiszen ezért kezdtünk bele. De én még sosem éltem Budapesten kívül és a várost, ahova költözöm, egyáltalán nem ismerem. Ha Budapest bármely pontján kitennének, azonnal hazatalálnék. Ezt a biztonságérzetet féltem nagyon. Meg persze nagyon izgulok az új munka miatt is :-)
2019. máj. 4. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most költöztem budapestre. És azt vettem észre, hogy hiába van sokkal több minden, a napi dolgok két-háromszor annyi időbe telnek.


Megyeszékhelyről, Kaposvárról jöttem. Ott külvárosban laktam, autóval tudtam közlekedni. Minden üzlet max 10 percre volt. A munkahelyem meg egy 4. faluban, 25 percnyire.


Budapesten az autózást el lehet felejteni a parkolás lehetetlensége miatt. És a párom hiába lakik közel a munkahelyhez, nekem onnan 35-40 perc. A bevásárlás kétszerannyi idő, mint otthon volt. Eljutni oda legalább plusz 15 perc. Munkából jövet is 10-15 perc pluszkitérő, míg otthon minden útbaesett. Napi kb egy órával többet utazok Budapesten, mint vidéken.


Persze ennyivel keresek is többet, szóval így megéri, viszont lassan 10 órára nyúlik a munkaidő + utazási idő. Ez nem jó.

2019. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na igen, az utazás biztosan nem fog hiányozni, napi 3-4 órát utaztam munkába.
2019. máj. 4. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!