Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Aki nem jár munkahelyre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem jár munkahelyre dolgozni, házi vállalkozása sincs, hanem kizárólag a család szolgálatában áll. Bármilyen okból:. Hogy viseli ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Pl. a párja nem engedi, mert féltékeny/ vagy a klasszikus családmodell híve/ vagy eleget keres egyedül is a másik fél/ elutasítják a pályázatát rendszerint/ a háztartást kell rendesen vezetnie/ ügyeket intézni/ munkahely mellett nem tud eleget törődni a párjával, mert fáradt, ideges, és ez megöli a kapcsolatot...

Hogy érzed magad? És magaddal mikor törődsz?

Hogy mersz emberek szemébe nézni, amikor az első kérdések között szerepel, hogy hol, mit dolgozol? A háztartást semmibe veszik, szégyellnivaló, miközben teljes munkaidőt kíván, annak nincs vége, ha letelik a munkaidő, az hivatásszerűség. Elképzelhetetlen kikerülni belőle, és napi 10-14 órát másnak, máshol dolgozni mellette.

Hogy sikerült kiszállnod a mókuskerékből?


Hogy van sokaknak erre ereje, ideje hogy ne csak összecsapva csinálja, hanem energikusan, szívesen? Vagy csak kiég szépen, egy szót sem szólván?

Összeegyeztethetetlen, hogy mindkét fél kimerült, és csak kiabálnak. Mindketten szeretetet követelnek, de nincs ki adjon. Itt kezdődnek a félrelépések, válások?

Mikor van együtt a pár? Estére már meggyötörtek, enerváltak, feszültek, ingerültek vagyunk, és egymásnak csak ez az oldalunk jut. A jó oldalunkat a munkahely kapja. És akit a legjobban kellene szeretnünk, ha már örök hűséget fogadtunk, az kapja a legtöbb rosszat tőlünk. A legtöbb jót is tőlünk kellene kapnia.


Hogy van ez nálatok?



2017. dec. 6. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

A másik oldalról válaszolok. Megnőttek a gyerekek. Asszony azután sem akart dolgozni. Meguntam leléptem.

( Azóta sem dolgozik )

2017. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
"A háztartást semmibe veszik, szégyellnivaló, miközben teljes munkaidőt kíván, annak nincs vége, ha letelik a munkaidő, az hivatásszerűség. Elképzelhetetlen kikerülni belőle, és napi 10-14 órát másnak, máshol dolgozni mellette" Ezt gondolt a feleségem is. Érdekes én el tudok járni dolgozni és mellette ellátom a saját háztartásomat. Vannak vele Magyarországon ezzel néhány millióan, a világonnéhány milliárdan így. Egy lusta 3.14csát bottal nem piszkálnék.
2017. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor évet halasztottam a fősulin és addig otthon voltam és a szülői gazdaságban tevékenykedtem. Az volt életem aranykora, a legboldogabb időszaka. Úgy gondolom hogy Magyarországról eléggé kiveszett az az életmód hogy aki teheti, meg aki akar az otthon dolgozik, illetve nem a munkahelyének él hanem kizárólag otthon magának, párjának és családjának és szabad.

Vessünk csak egy pillantást erre a toskánai képre, magáért beszél:

[link]

Ez az Élet! A ház körül van a megélhetést biztosító terület. Az 50-es évek államosításai előtt még 120 tanya volt a Bakonyban. Ma csak egyet-kettőt láttam ami lakott.

Amíg otthon a saját életem éltem, addig mindenre volt időm és energiám. Harmóniában éltem magammal, a szülőkkel és mindennel. Nem volt olyan amit ne tudtam volna megvalósítani amit elterveztem. És bátran néztem az emberek szemébe. Még arra is volt energiám hogy esténként fussak a természetben.

Ha bárki tud ennél jobb életet, például egy amerikai diplomás állást az irigyelt egymillió dolláros éves fizetéssel, az szóljon mert kipróbálom milyen az. De mint írtam, csak kipróbálom, tehát abban benne van az hogy biztosan nem ilyen jó élet.

Ja és hogy milyen hatással volt a párkapcsolatokra az otthon töltött idő? Szuper hatása volt. Hisz a nap 24 órájában bármikor csajozhattam. És sosem volt úgy hogy bárkinek azt kellett volna mondanom hogy hagyjál békén mert hulla fáradt vagyok és holnap korán kell kelnem. Mert akkor keltem mikor kialudtam magam.

49/F

2017. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom ilyen. Neki volt egyszerre 2 munkahelye, dolgozott elég lepra helyeken mert muszáj volt a munka. Aztán neki mindenféle egészségügyi bajai lettek mert túlhajtotta magát, az egyik gyerekük lebénult nyaktól lefele, úgyhogy felmondott. Ápolta a gyereket, meg ő is járt orvoshoz. Mire a gyerek állapota javult, addigra az anyósa lett rákos, akkor hozzá járt át segíteni. Akkor már beadogadta ezer helyre az önéletrajzát, de "túl öreg" lett, nem vették fel.

Most meg minden nap gyógytornára jár, takarít, kertet művel, ügyet intéz, vásárol.

Boldogok így, mire a férje hazaér munkából este 7 körül, már nincs más feladatuk, csak beszélgetni, lazítani - nem még akkor rohannak házimunkát csinálni. Hétvégente mindig mennek valahova kirándulni, programokra, mert ráérnek.

Nem foglalkozik vele, ha valaki emiatt leszólja. Akármit csinál az ember, valaki mindig lesz, aki leszólja, úgyhogy kár ezen pörögni, úgy élnek ahogy nekik jó, és kész.

2017. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Hagyjuk már ez a házimunka egész napos meló dumát, mikor mindenre van gép, mosógép, mosogatógép, önjáró porszívó stb.

Mi is dolgozunk, heti kétszer van porszívózva, egyszer felmosva, mosni szoktam többször a héten, ott a teregetés-elpakolás kb 15p össz-vissz, főzni este szoktam valami gyorsat, hétvégét többfélét, és hét elejére van étel vagy rendelünk vagy elmegyünk enni.


Hétvégén takarítunk, egyikünk porszívózik, másik mást csinál és gyorsan megvagyunk. Este elpakolunk és nincs kupi.

2017. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

#5

Bírom, hogy mindig megjelenik valaki, aki szerint csak a főzés, a mosogatás, meg a porszívózás a házimunka :D

Mekkora kertetek van? Mennyire van művelve?

Ilyen önjárós porszívóra amúgy kinek van már pénze?? Van pár elég tehetős ismerősöm, de olyanjuk még nekik sincs, mert drágállják..

2017. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Hát igen. Meg önjáró porszívó megnézem mikor tud úgy porszívózni, mint én a simával. Akinek nagy lakása van, az tudja mennyi idő azt teljesen kipucolni. Wc, fürdőszoba teljen kisuvickolása, szekrények letörlése (Pesten sok a por), mindent leszedni, majd visszatenni, stb. hát nekem egy teljes napomat biztosan elveszi, ha nem másfelet és akkor marad fél napom magamra, de akkor tanulni kell (legalábbis nekem most), utána minden kezdődik elölről. Elég fárasztó ez a mókuskerék, a pénz meg nem túl sok... Nincs is idő elkölteni sem. Nem jó ez így. Én szívesebben dolgoznék 6 órában inkább, az sem túl sok időt hagy magamra, de máris jobb lenne picit.

Ha meg lenne gyerekem... Egy rémálom megoldani a szülői értekezletet, vagy amikor szünet van a suliban, stb. Nem mindenkinek van olyan munkahelye, ahol rugalmasak ilyen téren. Látom, hogy szenvednek a családos nő munkatársaim.

Összességében jobb otthon dolgozni.

2017. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

100nm2-en lakunk ketten, rendes porszívónk van, és igen ha rendben van tartva, akkor napi fél óra az elpakolás, fél óra a porszívózás.

Nem járok kapálni a kertbe, de szerintem elég sokan vannak még így.

Nők milliói dolgoznak és vezetik a háztartást, ne csináljunk úgy, mintha bazi nagy feladat lenne. Csak lustaság

2017. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

#8

Oké. Anyósoméknak pl 3-szor akkora a ház, kicsit több idő a takarítás.

Jólvan, a kertben meg csak kapálni kell, értem :D Nekünk sincs veteményesünk, de azért csak kell füvet nyírni, gyümölcsfákat metszeni, sövényt nyírni, gazolni, füvesíteni, új növényeket ültetni, avart gereblyézni, hasonló "apróságok". Nem tudom, merrefelé laktok, mifelénk ezek nem csinálják meg magukat.

Mellesleg ezt úgy írom, hogy én dolgozok és tanulok is ezek mellett, de szerintem tök jó, hogyha egyik fél otthon tud maradni.

Szüleimnél is azóta van igazán rendben a kert, mióta édesanyám néhány éve pár hónapra munkanélküli lett. Csinálja ő a házimunkát és a kerti munkát rendíthetetlenül munka mellett is, de nem tudja ugyanúgy, bizony látszik a különbség.

Ja, és azóta a bizonyos munkanélkülisége óta SEHOL nem voltak apámmal, egy esti mozin se, mert munka után muszáj nekifeküdni a munkának otthon, nincs idő semmire... Megéri....

2017. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Ja, de látom még mindig leragadtunk ott, hogy a házimunka az csak egy kis napi elpakolás, meg gyors porszívózás... elég nagy retek lehet egy ilyen házban, ahol csak ennyit csinálnak :D
2017. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!