Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Azt akarja a barátom hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt akarja a barátom hogy menjünk külföldre lakni de én félek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azért félek mert mi lesz ha pl össze veszünk? Én a nyelvet sem értem ő azt mondja majd ott megtanulom és utána mehetek dolgozni. De én ettől nagyon félek hogy ha össze vesznenk haza sem tudnék jönni szerintem meg ha eladjuk itt a házat már nem is jöhetnek ide mi lenne velem? Nem szoktunk mi veszekedni sem semmi én sem értem miért félek ettől. Ha veszekszünk 10 perc és kibekulunk. Nagyon jól megvagyunk mi itt, de félek mi lesz ott.
2020. jan. 29. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás nélkül nem mennék. Házat nem kell eladni, adjátok ki, így ha nem jön össze, lesz hova jönni. Melót is szerezz utána menj csak
2020. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mièrt kène eladni a házat? Kiè a ház? Nyelvtudás nèlkül ne is menj.
2020. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több verzió van:

1. Megmondod neki, hogy nem akarsz menni, és ráveszed, hogy ő se menjen. Persze ő bánni fogja a kihagyott lehetőséget, és ezt minden vitánál a fejedhez fogja vágni, és lehet, hogy előbb-utóbb szakítatok.


2. Te nem mész, ő meg igen, így ugyanúgy szakítatok, és a házban sem maradhatsz, hacsak nem kizárólag a tiéd.


3. Már ma elkezded tanulni a nyelvet, kimentek együtt, keresel munkát, lesz annyi tartalékod, amiből bármikor haza tudsz jönni. A házat kiadjátok, abból is lesz bevétel. Aztán vagy bejön a dolog, vagy nem. Ha itthon maradtok, akkor is ugyanúgy szakíthattok bármikor. Ha meg kint szakítatok, és hazajössz, akkor ugyanott vagy. Kivéve persze ha itthon fantasztikus karriered van, jó fizetéssel, ott meg csak mosogatni tudnál. De nem tűnsz olyan talpraesettnek.

2020. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Derwer ***** válasza:
70%

Ha mentek is, nem holnap, hanem 3-6hónap múlva gondolom. Annyi idő előtt feltudod hozni a nyelv tudásodat, intenzív kurzussal.


A ház eladását nem értem, az hogy jön ide?


Egyébként mi is hasonlóképpen jöttünk ki: (msotmár) feleségem nem tudott nyelvet semmit se, nekem lett volna állásom. Én miatta nem akartam menni, ő akart, így végül kijöttünk.

Neki volt lakása amúgy, és kiadta.

Járattam magán és csoportos kurzusokra költözés előtt és után is.



Egyrészről a feleségem sajnos két év után se jutott el a nyelvben cska B1es szintig ami melóhoz édeskevés és nem tud egyedül ügyet intéznise. Ez majd minden feszültségünk forrása.

Másrészről, örülök, hogy nem otthon született a fiam és nem otthon fog tanulni. És nekem is jobb a közérzetem idekint.

Továbbá ha egyszer dolgozni fog a feleségem, akkor anyagilag sem picit lesz jobb.

2020. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha jól megvagytok, mitől félsz? Ha össze is vesznétek, nem fog otthagyni egyedül a semmi közepén.- Csak segítene neked haza utazni. Ha szeretitek egymást, én mennék vele. És még ma kezdj el nyelvet tanulni.
2020. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Ne menj!


De majd mindjárt leírják vagy 8-an, hogy ők nulla nyelvtudással mentek ki, és 2 év alatt az APPLE európai regionális igazgatói székéig vitték, egy londoni kajálda mosogatója mellől. >:)

2020. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
6-os, én mondjuk nagyon alap nyelvtudással mentem ki, a férjemnek volt jó munkája. És igen, 2 év alatt jól megtanultam a nyelvet, de nem otthon ülve, hanem önkénteskedtem, majd dolgoztam a lányom iskolájába. 3 év után felsőfokú nyelvvizsgát tettem, és most elég jó munkám van, ami a végzettségemhez közeli. De hamarosan megyek vissza az egyetemre kiegészítő képzésre, amivel a saját szakmámban dolgozhatok. Aki otthon már elért valamit, az külföldön is tenni fog érte, hogy eljusson arra a szintre. Igaz, ez nem 1-2 év, de nem lehetetlen. Persze nem Londonba mentünk, egy kicsit jobb helyre.
2020. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nem tűnik túl intelligensnek a párod ha nem egyértelmű neki, hogy nyelvtudás nélkül nem megyünk külföldre. És ebből nekem az is szépen lejön, hogy közel sem olyan biztos ez a kapcsolat, aki ennyire nincs tekintettel a párjára azzal nem biztos, hogy hosszú távon tervezni kell. Ha nekem fontos a párom akkor nem rángatom bele egy olyan szituációba, hogy hónapokig tengődik munkahely nélkül, teljesen kiszolgáltatottan úgy, hogy egy kukkot nem tud beszélni ott senkivel.

A külfölddel meg az a baj, hogy nagyon álomvilágban él a magyar ezzel kapcsolatban. Csak úgy éri meg kimenni ha van értelmes végzettséged amivel itthon is jól keresnél de kint még többet. Aki azért megy ki mert nincs végzettsége, itthon sem talál munkát az kint is csak mosogatni fog tudni elmenni meg egyéb segédmunkákra. A legtöbb országban nincsenek oda a külföldiekért, nem is becsülik meg őket. Több ismerősöm lakott például Angliában és Németországban olyan helyeken ahol fehér embert nem láttak és mindent 8 lakattal kellett zárni. Természetesen erősen függ, hogy hová akartok kimenni de nagyon sokan álomvilágban élnek és azt hiszik, hogy külföldön kolbászból van a kerítés és milliókat fognak félrerakni. Ami egyáltalán nem így van, ugyan azon az életszínvonalon fognak élni szinte mint itthon.

2020. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek, ha tehetitek. Nem kell eladni a házat, és majd kint megtanulod a nyelvet.
2020. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gondolom fejlett nyugati ország a cél. Magyar konzulátus száma. Gondolom szüleid vannak vagy rokonaid. Union belűl nincs gond a telefonálással,hívod őket kimentenek ha nagy a gáz. Gondolom városba mentek városból fővárosba nem nehéz eljutni,fővárosból Magyarországra szintén lehet jönni. 200€ vésztartartalék minimum.

Tudok németűl,dolgoztam Ausztriában nem egy németet beszéltünk....

2020. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!