Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Másnak is az idegeire megy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is az idegeire megy a párja a karantén alatt?

Figyelt kérdés

Olyan családban nöttem fel ahol sosem lógtunk egymás nyakán. Mindenki a saját szobájában tette a dolgát.

Illetve mostani parom elott 5 évig voltam egyedülállo,mert sokáig nem vágytam kapcsolatra.

Szeretek egyedül lenni,napokra elvonulni. Nem annyira szeretem masok ALLANDO jelenletet.

Ha nyaralni megyek valakikkel 2-3 nap utan mar MINDENKI idegesit :D


Nahát a párommal 1.5 honapja koltoztunk ossze. Nagyon féltem, sosem laktam egyutt meg senkivel (32 eves vagyok) mondtam neki hogy felek hogy nem fog menni, mert sokszor magamnak valo vagyok, nem szeretek non stop embeteket a kozelemben, azert havonta 3-4x teljesen egyedul tolott napra nekem szuksegem van.

Megbeszeltuk hogy oke amikor ha ugy erzem, haza megyek a szuleimhez "egyedul lenni".

Na hat... osszekoltoztunk erre ra 1-2 hétre jött ez a virus...szuleim 60 felettiek nyilvan haza menni nem tudok. A bazartsag is nyilvan iszonyat frusztráltá tesz, de az hogy majdnem 2 honapja nem tudtam egyedul lenni teljesen az még jobban.

Nagyon szeretem amugy, vele akarom leelni az eletem,de egyszeruen vagyom hogy egy kicsit egyedul legyek pár napot (ugye mindketten itthon vagyunk most neha bemegy az irodába)

Persze lehet azt mondani hogy egyik szobában en másikban ő, de az igazán introvertáltak ertik max hogy ez miért nem ugyanolyan.

Egyutt elsz a paroddal akkor nincs olyan hogy 3-4 napig nem latjatok egymást vagy nem szoltok egymashoz.

Annyira felek hogy ra fog menni a kapcsolatunk az en idegebetegségemre....meg hogy ennyite nehezen viselem ezt az egészet de minden idegesit amit csinál, pedig bele semmi baj. Es amugy minden idegesit amit a kutyám csinál, tehát mar a kutyam jelenlététől is ingert vagyok, pedig ilyen nem nagyon volt meg.

Nem akarok harpia lenni meg ingerult lenni.


2020. ápr. 14. 11:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%

#9: Mivel én is introvertált vagyok, ezért természetesen évekkel ezelőtt rákerestem már a szó jelentésére és elég sok cikket elolvastam. Woá, meglepő, hogy egy szót nem csak te ismersz, ugye? Akkor, most már arról is le kéne szoknod, hogy ezzel takarózol.

A többi hangzatos közhely írása helyett, pedig mi lett volna, ha valamit meg is próbálsz felfogni a válaszomból és nem csak mellébeszélve próbálsz kibújni a felelősség alól?


Mi lett volna, ha mondjuk válaszolsz arra, hogy mi az, amit egyedül csinálnál és mi az, amit nem tudsz a másik szobában, ahelyett, hogy pökhendien idevágod, hogy te bizony fúúúdeintrovertált vagy?

A helyzet az, hogy van egy pasid, akivel együtt élsz. És állításod szerint, vele akarod leélni az életed. Leírtam, hogy ez így nem fog menni, ha nem változtatsz. Erre, te idevágod, hogy téged el kell fogadni és még minimálisan sem merül fel benned, hogy legalább a kisujjad megmozdítsd a kapcsolatodért. Ez nem introvertáltság, hanem éretlen gyerekesség. Úgy meg főleg, hogy a nagy introvertáltságod miatt a pároddal nem akarsz lenni, de random emberek véleményére vagy kíváncsi.


Mégis mit vársz, ha te is érzed, hogy ez így nem lesz okés, de változtatni nem akarsz és minden választ csak támadásnak veszel?


Újra leírom: Hagyd el, nőj fel vagy keress egy pszichológust. Üdv a felnőtt életben, hercegnő.

2020. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
51%

1. Nem kérheted ki, hogy ne tartsanak extrém személyiségnek. Csak van annyi tapasztalatod az emberekkel, hogy lásd: nagyon ritka a tiedhez hasonló szintű magányigény, a legtöbb ember szemében szokatlan.

2. Miért baj, hogy mások pszichológust javasolnak? Nem gondolod, hogy segíthetne oldani a szorongást, és hozzájárulhatna a fejlődésedhez és ahhoz, hogy egy boldogabb, örömtelibb életet élj? És itt nem az átlagember boldogságideáljára gondolok, hanem a sajátodra. Ahol van egy értékes párkapcsolatod és egy szeretett kutyusod (és amiket féltesz, hogy elveszítesz).

2020. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

#21 hahah ahhoz képest hogy tudod mit jelent, még sem tudod :) milyen érdekes is ez


Olvasd vissza a válaszod lécíves, hogy milyen rohadtul arrogáns, kioktató, ítélkező volt, miért lepődsz meg ha hasonló stílusban kapsz választ? vagy csak te engedheted ezt meg mással szemben? ha olyan kapsz, amit adsz máris borul a bili? kicsit te is magadba szállhatnál.


nem bújtam volna ki a kérdések megválaszolása alól, ha mondjuk nem ilyen stílusban teszed fel. Te nem érdeklődve őszintén kérdeztél, hanem rögtön mondtad a véleményed. még a kérdésben is ott volt. minek válaszoljam meg mégis?


"kezdje el felnőni"

"én ilyen olyan vagyok akkor.. (magyarán másnak is olyannak kéne lennie mint neked)

"ne húzd feleslegesen más idejét"

"Egyáltalán miért és mihez kell az egyedülléted? Mi az a része, amit nem lehet annyival megoldani, hogy"

itt a kérdésben megitn benne van a véleményed. talán ha normális stilusban közeledsz, én is normális stilusban reagálok a válaszodra, nem? és még én vagyok a hercegnő :D


Képzeld drága, én nem bújok ki a felelősség alól. kértelek, hogy olvad el még egyszer a kérdésem fent, de látom megitn nem sikerült. LEÍRTAM HOGy NEM AKAROK ILYEN LENNI. Te honnan veszed azt hogy én járok a pszichologushoz vagy nem? EZT SEM KÉRDEZTED, rögtön mondtad a frankót, ítélkezel, eldöntöd, úgy hogy nem tudsz semmit ,mert nem kérdezel. írtam valahol hogy járok e vagy nem? nem! akkor te miből gondolod, hogy járok e vagy nem?


Te nem azt írtad, hogy változtatnom kell (bár ha elolvasnád MEGITN kérdést, pont erre irányul hogy nem örülök h ilyen vagyok változtatni akarok) hanem hogy NŐJEK FEL. azért a kettő megfogalmazásában van mémi különbség, nem? érzed hogy az egyik mennyire arrogáns? nem böki ki a szemed drága?


és azt te honnan veszed hogy én a kisujjamat sem mozditom ma kapcsolatért? komolyan ilyen baromságot honnan a francból szültél vagy szoptál ki? :D ennél nagyobbat nem is tévedhetnél. többet teszek ezért a kapcosalért mint a párom :) ezt bortiékolhatod. vagy hogy én azt mondogatom hogy engem el kell fogadni és semmit nem dolgozok ezen? őszintén érdekel hogy miylen frusztráltságot vezetsz le most rajtam :D ki bántott, vagy ki tojt le magas ívből?... vagy tudod mit nem érdekel.


1 szónak 100 a vége, a harcegnő kettőnk közül max te vagy drága, mert te vagy az aki alapból arrogáns stilusban szólt a másikhoz, aztán kikéri magának, ha a másik pont úgy szól vissza. :D

másrészt én elég sokat teszek a kapcsolatunkért, elhiszem hogy neked rossz hoyg esetleg olyna kapcsolatban vagy vagy voltál, ahol ez nem volt elmondható a párodról, de ha te azt gondolod, abból hoyg azt irom "szeretek napokat egyedül tölteni" én már nem teszek semmti a kapcsolatunkrét, akkor nálad valami nagyon nem kerek és inkább te keress fel egy pszichologust.

2020. ápr. 14. 13:42
 24/40 A kérdező kommentje:
#22 hol írtam hogy baj hogy javasolják hogy pszichológushoz járjak? járok! ;) csak ezt éppen rohadtul senki sem kérdezte :D de tudtommal, nem is kértem ki magamnak hogy ezt bárki is itt javasolta....
2020. ápr. 14. 13:45
 25/40 Rockarc ***** válasza:
0%

Kerdezo, akkor sincs igazad. Nemcsak, hogy problema van veled, ami ezt a kerdest is megszulte, hanem eleg sulyos is. Te azt mondod, hogy teljesen termeszetes, hogy egy introvertalt igy erez, tobben meg azt mondjuk, hogy nem, ezt nem lehet termeszetes szintnek venni, amit felsoroltal. Nekem ez a velemenyem. De ezt te is tudod, csak ismetlem magam, a kerdest te irtad ki, nem mi.


A kerdesedre valaszolva, erre nem lesz varazsutesre megoldas. Az jo dolog, hogy pszichologushoz jarsz, remeljuk erti a dolgat, es nem tuneti kezeles lesz az eredmenye, hogy mindenkinek jar a maganszfera, hanem atbeszelitek, hogy MIERT erzed azt, hogy neked napok kellenek a valasztott es szeretett parodtol kulon? Talald meg az okot es meg fog szunni ez az erzes is. Ja es igen, ha mar a szavak jelentesen lovagolunk, a koros szo pont leirja a viselkedesed. Nemcsak az atlagtol, de az introvertalt emberek atlagatol is elegge elutsz. Nem is ertem, miert tagadod ezt, amikor tisztaban vagy vele? Nem nagyon van meg betegseg tudatod, csak mar eszlelted, hogy valami nem stimmel. Nem az anonim forumon kell megvivnod a harcodat, mindenkinek vannak "demonai", neked is a sajatjaiddal kene megkuzdened, ha erted mire celzok.


44F

2020. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Utolsó:


"Te azt mondod, hogy teljesen termeszetes, hogy egy introvertalt igy erez, tobben meg azt mondjuk, hogy nem"


Es még legalább ennyien irják hogy ől is ilyenek. Akkor ki dönti el hogy mi normális és mi alapján.


Nekem nem az introverltsagommal van bajom, köszönöm szépen, csaladomban mindnki ilyen éa boldogok. A kérdésem az volt hogy karantén alatt az ebből adodó feszültséget hogy lehetne kezelni....

2020. ápr. 14. 14:13
 27/40 anonim ***** válasza:
38%

"#22 hol írtam hogy baj hogy javasolják hogy pszichológushoz járjak? járok! ;)"

Akkor keress egy másikat, mert túl sok eredménye nem volt.

2020. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

ja a többit csak most láttom, nem tölött be. megint butaság lett leírva :)


pszichológushoz nem ezért járok, hanem mert 5 évvel ezelőtt elkaptam egy fertőző betegséget, amiből nehéz volt a felépülés, nehéz volt feldolgozni az intenziv osztályat, lélegeztetőgépet stb.



ő amúgy pszichiáter, neuropszichológus, volt már szó arról hogy szeretek néha elvonulni egyedül lenni, érdekes a szakember szerint ez nem kóros...biztos nincs igaza :)


és mint irtam, nem csak a páromtól szeretek távol lenni, hanem simán nem birok non stop együtt lenni emberekkel napokig, mert elfáradok, elfogy az energiám stb.


és azt is írtam hoyg gyerekkorom óta ilyen vagyok, családba mindenki ilyen, nekem ez a megszokott. ez nem azt jelenit hogy próbálok ezzel kapcsolatban fejlődni ,de nincs mit ezen megfejteni :S meg nincs milyen okoz megtalálni feltárni a pszichologussal.


de ez nagyon rossz irány hogy pl most olyan dolgokat kellett leírnom, amiket már leírtam, volt amit nem is 1x.

2020. ápr. 14. 14:19
 29/40 A kérdező kommentje:
#27, nem ezzel kapcsolatban járok terpiára, szakember szerint ebben semmi kóros nincsen. neked milyen végzettséged van a témával kapcsolatban meg szakmai tapasztalatod? hogy jobban tudod a szakembernél? ez nem keckedős kérdés, őszintén érdekel, mert gondolom azért mersz ilyeneket irni, mert értesz hozzá :)
2020. ápr. 14. 14:21
 30/40 A kérdező kommentje:

najó én ezt feladom. az ab aj hogy nem a kérdésre jön válasz, így ez telejen haszontalan.

páran válaszoltak csak a kérdésre, nekik köszönöm :)


elhagyom a kérdés, rájöttem , hoyg semmi értleme itt ilyenekt kérdezni. ez a "kisujjadat sem mozfitod a kacsoaltér" és hasonló megjegyzésekből telejsne lejött :)

2020. ápr. 14. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!