Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehet ezt megbeszélni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt megbeszélni, hogy ne legyen erőltetett? Nem tudom mi a helyes mód.

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, 6 hónapot együtt éltünk, most a vírus miatt mindketten hazaköltöztünk, mert nem tudnánk fizetni.

Én már szeretnék szintet lépni, szeretnék esküvőt, házasságot, gyerekeket.


Mikor felhozom akkor úgy érzem zsákutcába futok.

Azt mondja már a kapcsolatunk eleje óta, hogy komolyan tervez velem, én vagyok az első komoly kapcsolata, előtte pár hónaposak voltak, illetve egy éjszakások.

Nekem egy barátom volt, de az egy bántalmazó kapcsolat volt. Mindegy.


Ha felhozom, hogy xy is megkérték vagy yx-nek gyereke lesz, akkor azt mondja szuper, remek, és ennyi. Ezeket azért mondom mert én is erre vágyok.

Próbáltam másképp: Szerelmem, olyan jó lenne együtt lakni normálisan, ház, gyerekek stb. Erre ő: tudom, de nem kell sietni, nem vagy elkésve a barátnőidtől. Nincs házunk... bla bla


Anyukám szerint csak jó vagyok neki. De akkor miért nem mondja? Hogy hagyjuk abba mert ő nem szeretne komolyabb kapcsolatot- ami szerintem kicsit túlzás, mert 3,5 évet nem pazarol el az ember... De hogy derítsem ki, hogy miért stagnálunk?


Hogyan mondjam neki? Csak nem állhatok oda, hogy: Géza,mikor kéred már meg a kezem, mert 25 évesen vágyom rá?


Erőszakkal nem szeretném.


Jönnek sokan azzal, hogy a kapcsolat két emberen múlik.


De az én időm is megy...


Az is volt már válasza, hogy nincs is hova menni, nincs anyagi alapunk.


Tudni kell, hogy hozzájuk nem költözhetünk, nem is akarok, meg anyukája szellemileg nincs teljesen képben, kiszámíthatlan és gonosz. Ki is zavart. ÉS nem mellesleg nem takarít, 3 ujjnyi por áll mindenhol.

És mivel én vagyok az allergiás ezért én vagyok ugye a beteg... És persze a rossz mindenki szemében.


Nálunk meg igazából nem is lenne hely, nincs olyan nagy házunk hogy + ő is elférjen, meg nem akarok a szüleimtől függni. Saját helyen, házban élnék.


2020. ápr. 14. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Tehát akkor hol is akarnál vele közös házban lakni? Miből lenne esküvő és gyerek, ha most azért kellett hazaköltözni mindenkinek mert egy nyomorult albérletet nem tudtok fenntartani a jelenlegi helyzetben, azaz megtakarításotok sincsen?

Ő gondolkodik felelősen, mire akarsz te összeházasodni? Azt hiszed, esküvőkor majd az öledbe pottyan valahonnan egy saját ház meg egy valag pénz? Vagy hogy gondolod?

2020. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam persze, hogy az égből pottyan le ez mind. Hitelből is lehet ház, szüleim is segítenének.
2020. ápr. 14. 20:08
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Blog a pénzügyekről.Gondold újra azt a hitelt.

2020. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen, most csak leírtad, hogy hova nem mennél, de nincs egy normális terv a kezetekbe hogy Hogyan Csinálnátok azt a biztonságos együttélést, hova szülnéd a gyereket, csak az álmodozás megy. Elöbbivel foglalkozz inkább elöször. Nem tudjuk, hogy mennyit kerestek, de ahogy mondod, hogy haza kellett költöznötök nem lehet sok tartalékotok. Szerintem a férfi realisztikus, hiszen alapjáraton rajta van az általános elvárás, hogy a férfi tartsa el a családot... vagy nagyobb mértékben, mint a nő. Lehet rossz neki, hogy minden más kapcsolatban jobb anyagi helyzetben vannak a felek, te meg unszolod őt, mintha ugyan ott tartanátok. Szóval ha tényleg fontos neked, talán az anyagi biztonságodra készíts akciótervet. Ha esetleg őt elveszted, mert csak húzza az időd, akkor is szükséged lesz rá, hogy ne 0-n állj az életben.
2020. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az albérletet nem tudtátok fizetni, akkor a hitelt se. Ráadásul úgy, hogy ha te szülsz, utána évekig nem lesz rendes bevételed.

Azzal meg megint nem vagy előrébb, hogy kapsz egy gyűrűt, de a tízéves tervben sincs benne a közös otthon.

2020. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt akartam mondani. Aki egy albérletet nem tud lazán fenntartani, egy hitelt hogy fog fizetni? Abból nem bújsz ki olyan könnyen, hogy ha nem tudod fizetni, futsz vissza az anyádékhoz. Gondolkodj már egy kicsit felelősen, az ég áldjon meg.
2020. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

"szüleim is segítenének" - Párod férfi, oldja meg!


Én elsüllyednék szégyenemben, ha a barátnőm szülei vennének nekünk házat... vagy fizetem a hitelt, vagy az albérletet.


29/f (26 évesen már volt egy 22 m2-es lakásom).

2020. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg is magyarazod, miert irrealis, amit szeretnel. Amugy tiz ev mulva meg teljesen normalis csaladot alapitani.

Szepen, turelmesen reagal arra, ahogy sarokbaszoritod. Ha nem akarod elvesziteni, hagyd ezzel. Most nem hiszem, hogy eppen az idod vesztegetned vele. Nincsenek ott a lehetosegek, amiket kihagysz.

2020. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak általában az egyenes beszédbôl értenek. Célozgatással semmire sem mész. Kérd meg, hogy találjátok ki, hogyan másztok ki a jelenlegi helyzetbôl. Ez a szétköltözés hatalmas visszalépés. De ötleteljetek, hol tudnátok munkát vállalni, (árufeltöltés, takarítás, futárkodás, mennyit adtok bele a családi kasszába, mennyir tudtok közösen félretenni. Ha a barátod partner, és gondolkodik a megoldáson, és tesz is érte, hogy sikerüljön, akkor sínre fogtok kerülni. Ha csak terel, meg "majd lesz valahogy", akkor egyértelmû, hogy nem ô a te embered. Teljesen normális, hogy 25 évesen megállapodnál, családot alapítanál. De az egzisztenciád nagyon nincs meg hozzá.
2020. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

“Hitelből is lehet, szülők is segítenek” Ez aztán a felelős gondolkodás....

Hova sietsz, ha még ház sincs? Házasokként akarnál a szüleiteknél lakni? Mitől lesz jobb a kapcsolat, ha lesz egy papírotok?

”Az is volt már válasza, hogy nincs is hova menni, nincs anyagi alapunk.“ Ez nem elég nyomós indok neked?

2020. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!