Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közös vagy külön kassza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagy külön kassza a jobb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Idén szeretnénk összeköltözni a barátommal, amint elmúlik a vírus. A ház az enyém, az én nevemen, ő jön az albijából. Beszélgettünk a közös kasszáról, de eltérő véleményen vagyunk róla.

Én 260-at keresek, ő 270-310 átlagosan, bár függ a túlórától.

Neki van hitele, azt külön elutalná, én meg a nyugdíjam. Úgy gondoltam, hogy a cafetérián kivül max maradna nálunk 20-30 ezer, a többi pedig mehetne egy közös számlára.

Szerinte ez túl sok egyelőre, elég lenne a gyereknél majd, addig adjunk annyit, ami fedezi a kaja+rezsi+egyéb közös dolgokat, a többi meg megmaradna mindenkinek a számláján.

Nekem ez annyira nem tetszik, mivel ha jönne mondjuk a gyerek, szerintem nehezen lehetne évek után "átnevelni" arra, hogy minden közös. Illetve, ő kicsit impulzus vásárló, tud takarékoskodni, csak néha meglát dolgokat, amiket szökő évente használna de tetszik neki és megveszi, a közösnél meg szerintem ebből a lendületből vesztene. Valamint ide szólna még az is - bátrabbak készíthetik a köveket és a fáklyákat -, hogy mivel az én házamba jön de közösen élnénk, és külön kassza lenne, lehet, hogy azt mondaná, hogy az új hűtőt stb álljam az én részemből. A teljes közös kasszánál ez meg nem lenne kérdés.

A szüleim szerint rajtam áll a döntés, csak félnek, nehogy esetleg elszórja a barátom a pénzem ( sosem volt még rá példa, inkább ő állja a dolgokat, ha randizunk).


Nektek mi a véleményetek? Nálatok mi vált be?



2020. ápr. 26. 14:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
1,5 éve vagyunk együtt, én 24, ő 27.
2020. ápr. 26. 14:38
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a párod által mondott rendszer volt. Ha kellett valamit venni étkészlet stb. azt felesbe adtuk és kész. Sokkal egészségesebb mint a minden közös aztán megy a hiszti ki mire költött. Legalábbis én így látom. Én is csak házasság és/vagy gyerek után látnám jogosnak a közös kasszát de akkor se a közös számla megoldással.

Én tartom hogy mindenkinek jobb ha maga gazdálkodhat a pénzével.

2020. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi együtt élünk 2 éve, de külön kasszán vagyunk. Van, amit ő, van, amit én veszek meg. Nem szoktunk egymásra mutogatni, hogy márpedig ezt te vedd meg. Kb olyan, mintha közös kasszán lennénk. Van, hogy odaadom a bankkártyám, van, hogy ő adja ide az övét, ha az enyémen nincs pénz. De még mindig külön tartjuk a pénzünket, ergó ha nem akarom, akkor nem fér hozzá.
2020. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire bizalmatlan vagy ne költözz vele össze. Közös kassza csak azoknál működik akik kibírják, hogy nem pofáznak bele abba, hogy mire költ a másik.
2020. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Akkor marad az, amit a párom is javasolt.
2020. ápr. 26. 14:46
 6/20 anonim ***** válasza:
A közös kassza csak úgy működik ha mindkét fél akarja. Szerintem akkor is ha màr együtt vagytok egy ideje nincs jogod megmondani hogy ö hogyan gazdàlkodjona pénzével. Én kiszàmolnàm egy próbahónapban hogy ki mennyit költ kajàra stb àtlagban és annyit tennék közös kasszàba, de talàn még annyit sem hiszen nagyjàból ugyanugy kerestek ha egyszer te egyszer ő fizet nincs ebből probléma bevàsàrlàsnàl. A te lakàsodba meg te vedd a bútorokat, ha akar valamit venni vagy közös használatú műszaki cikkről van szó én azt felezném vagy vegye ő.
2020. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

A teljesen közös kasszának semmi értelme nincsen. Arra jó, hogy a saját egyéni céljaival senki ne tudjon érdemben haladni.

Bőven elég annyi pénzt összedobni ami fedezi a tényleg közös kiadásokat, valóban közös célokat meg némi közös megtakarítást.

Havi 20-30 ezer forint "saját" pénz semmire nem elég, mintha nem is lenne. A hobbijaidat nem futja ki nem hogy a saját céljaidat. Azon kívül ami valóban kettőtöknek kell semmi értelme közösködni, csak lekorlátozzátok meg visszahúzzátok egymást.

2020. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

2.

Csak ezzel az a baj, hogy aki párkapcsolatban/házasságban él, és pláne gyerekeket is szeretne, az már egy közösséget alkot valakivel, nem egyedül van. Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Hátránya, hogy feladsz valamennyit a függetlenségedből, anyagi értelemben is. Ez nem azt jelenti, hogy az általad megkeresett pénzt a párod költheti el, vagy ő dönt róla. Hanem, hogy lemondasz arról, hogy csakis egyedül és csakis a saját kényed-kedved szerint költs rendszeres/nagyobb dolgokra. Végiggondolod, hogy most nem fogod megvenni az új gamer számítógépet, az új nagyképernyős tévét, az új autót, most nem mentek el drágán nyaralni, most nem költesz erre vagy arra a szolgáltatásra rendszeresen, mert az a pénz bár a tiéd és te kerested, de később nem csak neked, hanem a családodnak fog hiányozni. Legyen szó a gyerek oktatásáról, a nyugdíjról, a házfelújításról, a kocsi lecseréléséről, stb. A jövőbeli énedet és családodat rabolod meg, ha kizárólag magadra gondolva költekezel a jelenben. Az még külön is baj, ha valaki olyan impulzusvásárló, mint a kérdező párja.

Szóval ezt felnőttként el kellene fogadni, hogy nincs ilyen, hogy teljesen jóllakik a kecske, és a káposzta is megmarad. Aki családot szeretne, az a teljes egyedüllétből (szabadságból) belép egy közösségbe, ahol felad valamennyit az autonómiájából más előnyökért cserébe. (Amire viszont nem muszáj egy rossz dologként tekinteni.) Valamit valamiért.


Ja és férfi vagyok.

2020. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A közös kasszából is meg lehet beszélni, hogy valakinek van valamilyen hobbija és ő arra elkölt 50 ezer forintot, vagy évente egyszer 150 ezret, vagy ilyesmi. Ha van rá pénz és megengedhetik maguknak. Ha meg eddig valaki elköltött egyedülállóként kva sokat a hobbijaira, hóbortjaira, szórakozásra és kijön a matek, hogy családban élve ezt már nem engedhetik meg maguknak (sokan előtte se, csak sokan sajnos úgy állnak a pénzhez, hogy amit most megkeresel, azt most kell elkölteni), akkor a kiadásokat a bevételekhez kell igazítani.
2020. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha hasonló a keresetetek (márpedig szerintem ez annak vehető), akkor a legcélszerűbb, ha van egy közös kassza, amiből a közös dolgok mennek (rezsi, közös hitel, kaja, tankolás stb), a maradékkal pedig mindenki úgy gazdálkodik, ahogy akar. De ehhez persze nem árt, ha mind a két fél nagyjából hasonlóan takarékoskodik. Az úgy elég szar helyzetet szül, ha te mondjuk félreraksz havi 100 ezret, a párod meg havi 30-at, hiszen előbb-utóbb mindenkinek a megtakarítása megy majd a közösbe (pl. Ha új lakást vesztek vagy jön a gyerek).

Ilyen esetben azt javasolnám, hogy legyen egy fix összeg, amit mind a kettőtök félrerak, és a maradékot meg mindenki úgy és arra költi, amire akarja.

2020. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!