Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélésnél hogyan oldható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélésnél hogyan oldható meg a közös kassza?

Figyelt kérdés
Három hónapja költöztünk össze a barátnőmmel. Előtte albérletben laktam egyedül, és most hozzáköltöztem. A lakás a barátnőmé, de jelzálog van rajta, és több mint havi 110 ezret fizetünk a banknak. Van egy 10éves kisfia, aki velünk van, és az apuka semmi gyerektartást nem fizet. Mindketten nettó 200ezret keresünk, amiből én eddig 140et a közösbe adtam, a maradékot pedig félretettem. Ebből a 140ből magamra soha semmit nem költök, még egy zoknit is a félretett 60ezerből veszek. Idén lakásfelújítást tervez, és most abból van a vita, hogy egy kapcsolatban nincs "én pénzem", és a teljes fizetésem a közösbe kellene tegyem. Őszintén én senkiben sem bízom igazán, és arra sem vennék mérget, hogy ez a kapcsolat örökké fog tartani. Na netán néhány év múlva szétmegyünk, és nekem semmi megtakarításom, akkor mehetek a híd alá, miközben más házát építettem. Mit gondoltok?

2020. márc. 8. 12:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Igazad van, de ha albiban maradnak, akkor sem lenne több pénzed.
2020. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Jogos a kérdés.

Talán a legjobb megoldás, ha beszállnál hivatalosan a lakástulajdonba, akkor nem p*csáznának ki évek múlva, ha úgy alakul, netán...

Addig én csak a rezsi+háztartás felét adnám oda, na meg a gyereknek mindent ami kell!

Még a hitelt sem fizetném, aminél felmerül még egy kérdés, ha jelzálog, akkor nem a lakásra van... ?ire vajon...

2020. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2 gyereknek mindent ami kell? A nevelőapja vagyok, ha az igaz apukája semmit nem fizet, akkor nekem kell?
2020. márc. 8. 13:07
 4/23 anonim ***** válasza:
63%

Házasságban nincs én pénzem. Egy sima kapcsolatotban azt csináltok amit akartok a penzetekkel. Ha meg nem megy a közös, akkor marad a külön kassza.

Mivel írtad, hogy nem vagy biztos a kapcsolatban ezért én a helyedben egy fiilerrel nem szallnek be a felujitasba(max ha van számla, mert akkor a másiknak kell téged kifizetni).

2020. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem fizet az apja? A gyerektartas tudtommal nem opcionalis. Be kell rajta hajtani.

Szerintem nem kellene az osszes penzedet a kozosbe rakni, nekunk ot ev utan is kulon van a penzunk, szerintem igy a legkenyelmesebb, ha van valami nagyobb kiadas ami mindkettonk erdeke, arra osszedobjuk es kesz. Mi is az en lakasomban lakunk, es nem varom el a paromtol, hogy o fizessen ra nagyobb osszegeket, ettol fuggetlenul magatol is kolt ra neha. Mondjuk mi nem is ugy allunk hozza, hogy majd egyszer vege lesz. De en akkor sem allnek at kozos kasszara, ha jovobelato lennek es tudnam, hogy 98 eves korunkig egyutt leszunk.

2020. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Itt még az lenne egy opció, hogy beszállsz a felújításba, de szigorúan felírsz minden fillért és ezt közlöd vele. Ha pedig mégis szétmentek, akkor visszaadja a pénzt. Ha ennyire nem bízol benne, akkor jogilag jobb megoldás, hogy lepapírozva kölcsönt adsz neki, amit csak akkor kérsz vissza, ha elválnak az útjaitok.
2020. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Én aztán igazán toleráns vagyok és közös kasszán élek mindenkivel, de téged egyszerűen lehúznak és kihasználnak. Szerintem költözz külön, és szüntessétek meg a közös kasszát, mert ez nem fair.
2020. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha a hitelt felesben fizetitek, annak legyen nyoma! Keress fel egy ügyvédet, hogy lehet ezt lepapírozni.

Ennél egyszerűbb, ha a hitelbe nem fizetsz bele. Elvégre a lakáshoz most sincs közöd, és később se lesz, így ne fizess rá!

Ennyivel kevesebbet fizess be: a rezsi fele, plusz a kaja fele, illetve egyéb kiadások.

Azt ne hagyjátok, hogy a gyerek apja ne fizessen semmit! Ez nem így működik. Járjatok utána, hogy mit lehet tenni. Ha ebben segítesz, az bőven túlmegy az elvárható segítségen, és igazán szép dolog lenne tőled.

A felújításba úgy adj bele, hogy mindenről, de mindenről számlát kérsz, és gondosan elteszed. Előre tisztázd a pároddal, hogy szakítás esetén ez neked vissza jár. Jogilag is, hivatalos úton is be tudod hajtani. Így is akarja, hogy beletedd a részed?

A helyzetre tekintettel azt tudom javasolni, hogy inkább legyen nálatok külön kassza! Addig, amíg úgy érzed, hogy ez a kapcsolat nem tart örökké, mindenképp jobb lenne. Ez nem azt jelenti, hogy ne legyél néha nagyvonalú, és ne vedd figyelembe a társad anyagi helyzetét, illetve lesz olyan, amikor esetleg ki kell segítened. Mondjuk ha betegség miatt kiesik pénz, vagy valami tönkre megy. (Ilyen esetben illik is felesben fizetni, hisz te is használod, és te is szívsz, ha rossz!)


A párod eleve jobb helyzetben van, ha ketten vagytok, hisz feleződik a rezsi, és olcsóbb három emberre főzni, mint kettőre, stb. Eddig is megéltek valahogy, ahoz képest beljebb van.

Nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy ne is járjon senki rosszul, és le se húzd a másikat.

2020. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Azt a részt magamról írtam! Nem tudnék együtt élni, egy nélkülöző gyerekkel, mindegy mi van az igazi apjával.

2020. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van hitelre egy 2-szobas lakasom. Miota egyutt elunk a ferjemmel, ugyanugy en fizetem a hitelt, es oszinten nem is szeretnem, ha a ferjem beszallna, szeretnem, ha ez a lakas kizarolag az en penzembol lenne kifizetve. A rezsit is en fizetem, o cserebe pl. mindent intez a kocsi korul, fizeti a benzint.


Szerintem eloszor is - olyan nincs, hogy apuka nem fizet semmit. Ha nem fizet, akkor birossagi uton kell elintezni, hogy fizesse a gyerektartast.


A masik, ulj le oszinten megbeszelni a baratnoddel, hogy te nem akarod fizetni a lakashitelt, mivel az o neven van. Fizeted a rezsi felet. A felujitas, gyereknek valo cuccok....hat nme tudom.....ha komolyan gondolnatok egyutt, akkor nem lenne kerdes, hogy mindketten beszalltok, de igy, hogy eleve igy allsz hozza, nem tudod mennyire lesz tartos....igy talan korai volt meg az osszekoltozes, nem?

2020. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!