Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem jó olyannal együtt lenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem jó olyannal együtt lenni akinél kevesebbnek érzed magad?

Figyelt kérdés

Minap beszélgettünk erről a párommal, és azt mondta ő nem tudna olyan nővel együtt lenni akihez nem érzi elég jónak magát ezért minden ember párválasztáskor meg kell húzza azt a vonalat amit nem lép át.

Én pedig nem értettem ezt az egészet. Ha nekem tetszik egy bizonyos nőtipus akihez nem érzem elég jónak magam akkor nem én tornázom fel magam oda, arra a szintre ahol már komfortosan érzem magam mellette? Vagy inkább az igényeket kell lejjebb adni?

Próbáltam vele is beszélni erről de nem akarta folytatni a diaskurzust.

20/l



#párkapcsolat #együttélés #Kisebbségi koplexus
2020. máj. 8. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészről büszke lennék ha hozzám viszonyítva egy "fullos" nőm lenne, de másrészről kicsit ő mellette én meg nem vagyok nagy szám.
2020. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Na a pasik ezért nem szeretnek beszélgetni :D kimondanak valamit amit nem is úgy gondolnak, a barátnőjük meg így túlgondolja...
2020. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek van egy személyisége, valamint szellemi és testi adottságai, illetve lehetőségei. A nagy különbségek idővel kitűnnek és feszültséget okoznak vagy okozhatnak. Már olvastam olyan kommentet, hogy egy mondhatni átlagos nő nem akarna magának egy kifejezetten sármos férfit, mert feszélyezné magát a társaságában. Ám ugyanúgy egy magasan iskolázott nőhöz képest érezheti kisebb rendűnek magát egy férfi. Nem biztos, hogy megéri olyan sok energiát befektetni a változásba, hogyha az adott "alacsonyabban" lévő személy egyébként jól érzi magát; ami nem feltétlen igénytelenség önmagával szemben. Persze ez mindkét félen múlik, egyéni intelligencia kérdése, hogy képesek-e harmonikus kapcsolatban élni vagy inkább hagyják egymást.
2020. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez kicsit rosszul jött ki tőle.

Szerintem viszont olyannal nem jó együtt lenni, akit kevesebbnek érez az ember magánál. Azt nem tudja úgy tisztelni és felnézni rá. Viszont ha túl isteníti az se jó. Szóval passz.:D Mindenkinek látnia kéne magát és reálisan magához valót választania.

2020. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényege, hogy önmaga marad, és nem azért csinálja, hogy megfeleljen a másik szintjéhez,mert úgy már egyrészt nem önmaga, másrészt úgy nem igazi kapcsolat.


De egy kapcsolatban inkább nem ezt kéne hangsúlyozni, hogy "ő nem tudna együtt lenni olyan nővel, akihez nem érzi elég jónak magát, hanem inkább ezt: "ő nem tudna együtt lenni olyan nővel, akivel nem érzi együtt jól magát, és aki nem érzi jól magát vele."


Hanem csak olyannal, akivel jól érzi magát, és a partner is jól érzi magát vele.

2020. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég taszító, ha valaki a kisebbségi komplexusairól fecseg, mégis mire jó ez?


Sok ember önérzetes tud magadni, még ha nincsenek is egy kiemelkedō szinten. Nincs azzal bajom, ha a párom “jobb nálam” valamiben, viszont inkább azzal van a baj, mikor egy nagyon kritikus partnerrel vagy, aki érezteti veled, hogy kevesebb vagy. Mégis mit jelent az, hogy “meghúzza a vonalat”? Nem lehet egyèrtelmūen eldönteni egy kapcsolatban, hogy ki “kevesebb” vagy “több”, te is jobb lehetsz valamiben, amiben a másik kevésbé és fordítva. Ha te szándékosan olyan partnert választasz, aki semmiben sem jobb, inkább kevesebb nálad, elég gáz xD az ilyennel egy idōután te fogsz lekezelōen bánni.

2020. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerek férfiakat akik kimondottan felnéznek a feleségükre, mert Ő diplomás. Beszélnek róla, szerintem nagyot dob az egójukon. Többnek érzik magukat ezáltal.

A másik oldal: Nőként én 18 évi házasság után most érzem rosszul magam a bőrömben. Úgy érzem a férjem kevesebb, mindenben én vagyok a jobb.

2020. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez ugyanaz, mint amikor a partnerem azt ecsetelte nekem, hogy nem baj, hogy átlagos vagyok, mert neki nem kéne jó nő, mert azt félteni kell.
2020. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!