Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működik a közös lakhatá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a közös lakhatás, ha együtt kimegyünk tanulni külföldre? Sokkal jobban áll anyagilag, konfliktust eredményezhet.

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük a barátommal, hogy 1 év múlva egyik európai nagyvárosban folytatjuk mesterszakos tanulmányinkat, ami nincs is messze Budapesttől. Szerencsére nem magas a tandíj, az nem jelent problémát kifizetni.

Jelenleg anyukámmal élek, az átlagnál jobb színvonalon, de nagyon megnézem mire költök. A barátom igen tehetős családból szármaik, sokszorosát keresik a mi bevételünknek. Nem szokott hagyni fizetni randikon, de igyekszem mindig sütni főzni neki, hogy kompenzáljam.

Úgy néz ki, hogy az adott városban kap egy lakást. Nyílván magasabbak a megélhetési költségek, valamennyivel be tudnék szállni a rezsibe. Én nem vagyok nagy étkes kb. napi 1000 Ft-ba se kerül, ő 2x akkora mint én, nyílván többet költ erre. Szerintetek hogyan lenne korrekt? Várhatóak nézeteltérések?

1 éve vagyunk együtt

21L



2020. máj. 4. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Kicsi vagy még, ebben a korban bármikor összeveszhetek és ha már felmerül benned ez a kérdés éretlen vagy az önálló életre. És igen, eredményezhet konfliktust, hogy ő jobban áll anyagilag, ossz dolog mástól függni hidd el nekem. Vagy..Pontozz le és tapasztald meg, de akkor már késő lesz..Napi 1000Ft ból egy üveg sör (guiness) és egy közepes energiaital sem jön ki, nemhogy a kajád! Itt látszik, hogy nem tudsz felnőttként gopndolkodni, külföldön amúgy is sokkal drágább minden! Reggeli + ebéd + vacsora + napi gyümölcsök esetleg csoki néha chips, nassi és még nem ittál semmi!!! Ne beszélj már hülyeséget! Napi 1000ft... inkább napi 10.000 Ft Najó ez tudom h túlzas de 6-8 ezret azert siman szamolj.. Jelenleg anyukáddal élsz fogalmad sincs, hogy egy tusfurdo is emnnyibe kerul stb szóval te max a barátod ágyába tudsz beszállni pucéron, ezzel tdod kompenzálni, de szerencsére vannak nálad jobb és gazdagabb csajok is...Azt szerettem volna cska mondani, hogy jól gondold meg mit csinálsz, mertz én korainak tartom és full sötétség van odabent, a napi 1000ft-os kajaddal együtt...D
2020. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jelenleg én intézek minden kiadást, utalást, könyvelést apukám halála óta. Közgazdászként 3 nyelvvizsgával meg tudom állapítani a napi kiadásaimat.
2020. máj. 4. 22:47
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
1 vagyok. Sikerült kiakasztanod...Európai nagyváros? Miért nme lehet leírni, hogy melyik? Nyugi nem megyünk utánad... Lehet kicsit arrogánsnak tűnök, de rhadtul nem mindegy, hogy Bécsbe mentek ki vagy Londonba... Mert te Londonból kimenni nem tudsz amilyen sötét vagy, Bécs azért elérhetőbb, közelebb van Muterod vesz két pályamatricát és érted szalad autóval vagy hazajöttök vonattal ha nem jönne össze... szóval elérhetőbb..Ha nem Bécsről vagy Pozsonyról vagy Bukarestről van szó.. Akkor tényleg jól gondold meg mit csinálsz mert igen, várhatóak a nézeteltérések, nem is kicsik...1 év a külföldi együttéléshez igen kevés 21 évesen úgy hogy fogalmad sincs a nagyvilágról. Életedbe a mamahotelben csücsültél fogalmad sincs az élet nagy dolgairól, de még jó, hogy főzni tudsz n alegalabb valami, de hidd el ez nem lesz elég .
2020. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
#2 Bocsi akkor 3. valaszom ne vedd magadra. Viszont Gratulálok, és részvétem. De Itt magyarorszagon szerezz tapasztalatot, utána esetleg külföld. Akkor is fiatal vagy még! És Sok lesza nézeteltérés!
2020. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért kell azonnal letámadni? Nem fogom senkinek bizonygatni a világszemléletemet és a tapasztalataimat. Csupán választ szeretnék kapni a kérdésemre.
2020. máj. 4. 22:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,te nem arrogáns hanem bunkó vagy.

Bocs....


Miért lenne sötét?


Valamiért azt gondolom Bécsről van szó.


Mindegy is.


Szerintem a kérdező okos, viszont nem talpraesett.

Arra gondolok, amikor azt mondod magadban, hogy kit érdekel hogy ő tele van loveval?


Ha baj lesz majd megoldom.

Sőt fel sem merül benned, hanem simán kimesz, a terv megvan, és minden úgy alakul ahogy neked jó.


Lazulj el, legyél vagányabb.

Ha okos vagy, legyél vaganyabb5 is és előtted az élet.

Ilyen kis dolgokon nem kell rágódni.

2020. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
#5 Nem támadtalak le, és kérlek ne sértődj meg amúgy válaszoltam nem? Nem lennék ilyen büszke arra, hogy közgazdászként napi 1000 Ft-ot számolok a kajára külföldön....Hallottam, hogy lecsúsztak az egyetemek, de ennyire? :O Külföldön minden drágább a megélhetés is..Rosszul számoltál anagy közgazdász fejeddel, mert napi 1000Ft-ot egy szobafestő is többet szán kajára, nemhogy egy közgazdáész...oké hogy keveset eszel, értem...De ha napi egy ebédet nézünk ausztriába egy utcai árusnál egy kiflibe, zsemlébe töltött hús 1600-1800 Ft-nál kezdődik, milyen 1000Ft-rol beszélsz te? Legközelebb ne puskázz! Amíg igy állsz adolgokhoz őszintén, bántás nélkül mondom, neked NEM éri meg kimenni...de majd rájössz!
2020. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
#6. Te hallod magad? Szép válaszod van aranyos vagy. DE Hahó! Napi 1000Ft-ot szán kajára és még bevágja , hoyg ja amúgy ő közgazdász! Sajnalom, hogy neked nem esett le...
2020. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem szoktam reggelizni, ebédre egy kisebb darab csirkemellett eszem körettel, délután / este olcsóbb péksütemény 1-2 gyümölcs van. Ez sehol nem lenne 10.000 Ft naponta.
2020. máj. 4. 23:01
 10/19 anonim ***** válasza:
2%
Ez aztán változatos kaja...:D Értem, ez nem sok, de reggelizned kéne, de még igy számolva sem jön ki napi 1000Ft-bol :/ Étteremben min 3000.-nél kezdődik a csirkemelled körettel, meg ah már ottvagy lecsúszik egy cola gondolom, ha magadnak főzöl akk meg ott a 2x akkora baratod szóval ugyanúgy meg kell venni a húst :D Sok sikert kívánok és most lato mvan még egy év addig hatha érsz egy kicsit vagy addig szakitotok...:D Szoval rengeteg minden torténik... azert merult fel benned ez a kérdes, mert félsz tőle és erzed te h nem vagy még alkalmas erre...;)
2020. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!